Saturday, May 25, 2024
Home / Moda  / Design  / 5 minut przed północą

5 minut przed północą

Dla niektórych to tylko ekstrawagancki dodatek, z którego nie ma żadnego pożytku. Dla innych przydatny, a nawet niezbędny gadżet ułatwiający życie.

Dla niektórych to tylko ekstrawagancki dodatek, z którego nie ma żadnego pożytku. Dla innych przydatny, a nawet niezbędny gadżet ułatwiający życie. Jedno jest pewne: „inteligentne” zegarki potrafią bardzo ułatwić życie. Może więc nowy rok warto zacząć z nowym pomocnikiem? Specjalnie dla „Miasta Kobiet” redakcja Techmaniaka wybrała pięć oryginalnych urządzeń – bo to coś znacznie więcej niż zegarki.

Motorola MOTO 360

Motorola MOTO 360
To wyjątkowy zegarek, który zaskakująco dobrze łączy świat tradycyjnego wzornictwa i nowoczesnych technologii. Zaprojektowany w klasycznej formie i wyposażony w okrągły wyświetlacz, pracuje pod kontrolą systemu Android Wear – platformy funkcjonalnej i naszpikowanej licznymi usprawnieniami. Z pomocą MOTO 360 sprawdzisz pocztę, zrobisz notatki, a nawet zadzwonisz – a wszystko to bez potrzeby wyciągania telefonu z kieszeni. Jest tylko jedno „ale”. Aby się cieszyć wszystkimi możliwościami zegarka, musisz mieć kompatybilny z nim smartfon – czyli taki, który jest oparty na oprogramowaniu Google. Na polskim rynku od stycznia.
Cena 1000 zł

LG G Watch R

LG G Watch R
Przez wielu uznawany za jeden z najładniejszych na rynku elektronicznych zegarków z okrągłym wyświetlaczem, LG G Watch R zachwyca nie tylko ciekawym, nawiązującym do klasycznej formy wzornictwem, ale też wysokiej jakości komponentami i funkcjonalnością. Wyposażony w panel P-OLED, uszczelniony (certyfikat IP67 gwarantuje podwyższoną ochronę przed kurzem i wodą) i pracujący w oparciu o nowoczesny system Android Wear, stanowi ciekawą alternatywę dla wspomnianego wcześniej MOTO 360. Niestety, podobnie jak propozycja Motoroli, także G Watch R to sprzęt projektowany dla użytkowników telefonów z Androidem. Jeśli więc masz iPhone’a lub Nokię z Windows Phone, zegarek LG na niewiele ci się zda. Na razie niedostępny na polskim rynku.
Cena 299 €

Pebble Steel

Pebble Steel
Elektroniczne zegarki nie są dla Pebble nowością – już od jakiegoś czasu słynna marka próbuje stworzyć smartwatch idealny, czego najlepszym dowodem jest Steel. Sprawdzone podzespoły zamknięto w nowym opakowaniu, będącym połączeniem prawdziwej stali i odpornego szkła Gorilla Glass. Do tego dorzucono zestaw przydatnych rozwiązań i technologii, a całość okraszono wyjątkowym udogodnieniem – Steel bez problemów pracuje zarówno z telefonami opartymi na systemie Android, jak i iOS. A tego nie można powiedzieć o większości alternatywnych dla Pebble propozycji… Dostępny na zamówienie.
Cena 229 €

Samsung Gear S

Samsung Gear S
Samsung konsekwentnie rozwija rodzinę zegarków Gear – każdy kolejny model jest coraz lepszy i coraz ciekawszy. A czym Gear S wyróżnia się na tle konkurentów? Po pierwsze, pracuje na autorskim oprogramowaniu koreańskiego producenta Tizen OS. Po drugie, został wyposażony w duży, lekko zakrzywiony ekran. Po trzecie w końcu, naszpikowany po brzegi udogodnieniami, może działać niezależnie od smartfona. Zgadza się – Gear S ma własne gniazdo na karty SIM, pozwoli ci więc zadzwonić lub wysłać wiadomość nawet wtedy, kiedy telefon zostawiłeś w domu.
Cena 1399 zł

CLOCKY

CLOCKY
Smartwatche i smartbandy to niewątpliwie ścisła czołówka w segmencie nietypowych zegarków. Nie brakuje jednak urządzeń prostszych, ale równie przydatnych – np. budzików zaprojektowanych z myślą o tym, aby zmusić użytkownika do wstania za wszelką cenę. Dobrym przykładem takiego produktu jest słynny, często podrabiany CLOCKY – mobilny budzik. To doskonały sprzęt dla osób, które mają poważny problem z porannym wstawaniem. O wyznaczonej godzinie CLOCKY uruchamia zaprogramowany dzwonek, po czym zaczyna jeździć po pokoju, szukając najlepszej możliwej kryjówki. Zanim go złapiesz, jedno jest pewne – przejdzie ci ochota na dalsze spanie.
Cena 135 zł

techmaniakopracował Szymon Marcjanek 
redaktor naczelny TechManiaK.pl

 

 

okladka-gaba-kulka-200materiał pochodzi z nr 6/2014

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ