Wednesday, April 24, 2024
Home / Miasto Prezentów  / 5 książek, które warto wybrać na prezent dla mamy

5 książek, które warto wybrać na prezent dla mamy

Na szczęście takie upominki nigdy nie wychodzą z mody

Książki na dzień mamy

fot. Trojan74 / Adobe Stock

26 maja obchodzimy dzień mamy. Jeśli zastanawiasz się, jaki prezent wręczyć z tej okazji, dobra książka na dzień mamy może okazać się idealnym wyborem. Zapewni rozrywkę, na długo zostanie w pamięci i stanie się piękną pamiątką

 

Książka to doskonały pomysł na prezent na każdą okazję! Jest niedroga, poręczna i gwarantuje wiele godzin dobrej rozrywki. Tematykę z łatwością dopasujemy do gustu osoby, dla której szukamy podarunku, a na pierwszej stronie możemy wpisać dedykację. Książka zajmie niewiele miejsca i może być pamiątką na wiele lat. Dlatego zamiast kwiatów czy pudełka czekoladek warto wybrać dobrą powieść obyczajową jako prezent na dzień mamy. Jakie tytuły są obecnie na topie i będą dobrym wyborem? Podpowiadamy.

 

Jakie książki na dzień mamy warto wybrać?

Poniżej znajdziesz propozycje siedmiu powieści, które mogą stanowić doskonały prezent na dzień mamy ‒ wszystkie do kupienia na stronie np. taniaksiazka.pl. To tytuły, które łączą ciekawą historię z dobrym stylem i pozostają w pamięci na dłużej. Przy okazji są pięknie wydane! Który z nich trafi w gusta Twojej mamy?

 

Bibliotekarka z Saint-Malo, Mario Escobar

Poruszająca historia kobiety, Jocelyn, która wychodzi za mąż w dniu wybuchu drugiej wojny światowej. Bohaterka pracuje jako bibliotekarka i kocha literaturę. Liczy, że wreszcie zazna trochę spokoju u boku męża, ale ten zostaje wezwany na front. Jocelyn szuka pocieszenia wśród książek. Nieoczekiwanie w bibliotece pojawia się niemiecki kapitan, którego zadaniem jest zniszczenie księgozbioru. Okazuje się, że zadanie nie przychodzi mu łatwo ‒ sam kocha literaturę. Nieoczekiwanie Jocelyn i kapitan znajdują nić porozumienia dzięki wspólnemu zamiłowaniu do książek.

Gorzko, gorzko, Joanna Bator

Trzeba przyznać, że piękna okładka tej książki z powodzeniem zastąpi bukiet kwiatów! „Gorzko, gorzko” to saga rodzinna, której bohaterka, Kalina, poszukuje strzępów rodzinnej historii. Czytelnik towarzyszy jej w tym zadaniu, poznając trudne losy przodkiń Kaliny. To sprawia, że jedna historia splata aż cztery opowieści i pokazuje, że zaglądanie w przeszłość jest czasem równoznaczne z otwieraniem puszki Pandory.

Shantaram, Gregory David Roberts

Opasły, 800-stronicowy tom zdobył oszałamiającą popularność na całym świecie i został przetłumaczony na ponad 40 języków. Na jego kartach czytelnik poznaje losy byłego przestępcy, który ucieka z więzienia, wyrusza w świat ‒ i trafia Indii. To unikalna mieszanka powieści przygodowej, sensacyjnej i autobiografii, której bohater stara się postępować właściwie, a równocześnie jest uwikłany w sieć mrocznych porachunków.

Gdzie śpiewają raki, Delia Owens

Wyjątkowa powieść Delii Owens opowiada o wrażliwości, wyobcowaniu i pięknie dzikiej natury i w tym roku doczeka się ekranizacji. Akcja rozgrywa się w 1969 roku. Główna bohaterka, Kya, od dziecka żyje na bagnach, opuszczona przez rodzinę i lokalną społeczność. Wszyscy widzą w niej tylko dzikuskę z bagien, dlatego kiedy zostaje znalezione ciało popularnego, przystojnego Chase’a Andrewsa, podejrzenia padają na Kyę.

Klara i słońce, Kazuo Ishiguro

Wydawca przekonuje, że dzięki tej pełnej emocji książce można na nowo spojrzeć na otaczający nas świat. Główna bohaterka, Klara, to… sztuczna inteligencja, która codziennie obserwuje ludzi przez witrynę sklepu. Marzy o prawdziwej przyjaźni, jednak marzenia bywają niebezpieczne. Klara przekonuje się o tym, gdy zostaje wybrana przez czternastoletnią dziewczynkę i zabrana do domu. Sztuczna inteligencja, zamknięta w robocie starszej generacji, musi zdecydować, czy zaufa swojej intuicji, czy posłucha ostrzeżenia. A przy tym z niezwykłą wnikliwością obserwuje świat, który nas otacza i pokazuje go z trochę innej perspektywy.

Trzynasta opowieść, Diane Setterfield

Margaret dorastała otoczona przez książki i wiele czasu spędzała w antykwariacie ojca. Jako dorosła kobieta, otrzymuje zlecenie napisania biografii Vidy Winter, słynnej pisarki, której historia jest bardziej zagmatwana, niż można by przypuszczać na pierwszy rzut oka. Margaret zamierza stawić czoła skomplikowanej historii i w ten sposób trafia do starego dworku. Nie przypuszcza, że podjęcie wyzwania zmusi ją do zmierzenia się z własną przeszłością. „Trzynasta opowieść” podbija serca czytelników nieco upiorną, magiczną narracją, pełną duchów i rodzinnych tajemnic.

Miasto z mgły, Carlos Ruiz Zafon

Zafona nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi książek. Pisarz zachwycił czytelników swoimi powieściami (m.in. „Cieniem wiatru”). W 2021 roku ukazała się jego ostatnia książka. „Miasto z mgły” to jedenaście opowiadań, dzięki którym można cieszyć się niepowtarzalnym klimatem twórczości Zafona jeszcze dłużej. Powtarzającym się motywem opowiadań są pisarze i książki. Wszystkie poszerzają świat znany czytelnikom z cyklu Cmentarz Zapomnianych Książek.

 

Każdy z tytułów, które widzisz powyżej, świetnie sprawdzi się jako prezent na dzień mamy. Możesz dołączyć do niego wspólne zdjęcie, paczuszkę ulubionej kawy lub herbaty czy słodycze. Taki podarunek z pewnością będzie miłym gestem, który sprawi mamie radość, a jej święto będzie wyjątkowo przyjemnym dniem.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ