Thursday, December 2, 2021
Home / Uroda  / Trendy  / 5 kroków do idealnej hybrydy

5 kroków do idealnej hybrydy

O czym należy pamiętać wykonując manicure hybrydowy?

Trwałość, wygoda i nieograniczone możliwości stylizacji – niezaprzeczalne zalety manicure hybrydowego / fot. Pixabay

Trwałość, wygoda i nieograniczone możliwości stylizacji – niezaprzeczalne zalety manicure hybrydowego docenia coraz więcej kobiet. Jakie są najważniejsze zasady oraz błędy, których powinniśmy unikać? Tajniki zdradza Instruktorka Akademii Semilac, Agnieszka Ściepura

Trwałość, wygoda i nieograniczone możliwości stylizacji – niezaprzeczalne zalety manicure hybrydowego / fot. Pixabay

Trwałość, wygoda i nieograniczone możliwości stylizacji – niezaprzeczalne zalety manicure hybrydowego / fot. Pixabay

 

1. Dobra lampa to podstawa
Aby manicure hybrydowy zdobił paznokcie przez długi czas, do jego wykonania powinniśmy wybrać specjalistyczną lampę UV lub UV/LED, która w odpowiedni sposób utwardzi lakier. Przy wyborze warto kierować się szybkością utwardzania lakieru, a także mocą urządzenia. Im jest on wyższa, tym lepsza jakość utwardzania.

2. Zanim pomalujesz
Jedną z najważniejszych zasad wykonywania manicure hybrydowego jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Pierwszym krokiem jest odsunięcie skórek lub ich bardzo ostrożne wycięcie. Następnie musimy zmatowić paznokieć za pomocą delikatnego bloczku polerskiego. Należy pamiętać, aby nie robić tego zbyt mocno, gdyż może to skutkować mechanicznym uszkodzeniem płytki.

3. Uwaga na skórki
Kiedy manicure hybrydowy zaczyna odrastać, pojawia się pokusa, aby uzupełnić ubytek, domalowując „odrost” lakierem hybrydowym. Przy tak małej powierzchni lakier może wtedy pokryć również skórki wokół paznokcia. Pamiętajmy jednak, że hybryda nie powinna mieć bezpośredniego kontaktu ze skórą. Dużo lepiej skorzystać w takiej sytuacji z lakieru klasycznego w identycznym kolorze lub po prostu wykonać manicure od nowa.

4. Więcej nie znaczy lepiej
Zwróćmy uwagę także na to, by nie nakładać zbyt grubej warstwy bazy, lakieru i topu. Błąd ten spowoduje nieodpowiednie utwardzenie każdej z warstw. Po pewnym czasie możemy wtedy zauważyć, że hybryda „marszczy się” lub odchodzi od paznokcia.

5. Zdejmowanie hybryd
Ostatnim, ale równie ważnym krokiem, jest zdejmowanie hybrydy. Zaleca się spiłowanie topu pilnikiem, a następnie nasączenie wacika zmywaczem do lakieru hybrydowego, założenie na paznokcie specjalnych klipsów lub owinięcie ich folią aluminiową i pozostawienie na około 10 minut. Po zdjęciu klipsów pozostałości lakieru należy delikatnie zsunąć za pomocą np. drewnianego patyczka. Nigdy nie powinniśmy zdrapywać manicure hybrydowego, ponieważ możemy uszkodzić płytkę. Często powtarzanym błędem są także kąpiele acetonowe, które mogą podrażnić skórę dłoni.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • 24 by 36 poster 9 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Read More Info here on that Topic: miastokobiet.pl/5-krokow-do-idealnej-hybrydy/ […]

  • cornhole boards 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Read More on that Topic: miastokobiet.pl/5-krokow-do-idealnej-hybrydy/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach