Wednesday, May 22, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / 5 faktów z życia Leonardo DiCaprio o których nie miałaś pojęcia

5 faktów z życia Leonardo DiCaprio o których nie miałaś pojęcia

Wiedziałaś, że jest prawie ojcem Kate Winslet?

Leonardo DiCaprio / fot. Getty Images

Anegdota mówi, iż w czasie ciąży matka DiCaprio często odwiedzała różnego rodzaju wystawy i muzea, twierdząc, że kontakt ze sztuką od najwcześniejszych dni uczyni z jej dziecka artystę. Podczas jednej z takich eskapad poczuła, że synek zaczyna się poruszać, a ponieważ stało się to, kiedy podziwiała jeden z obrazów Da Vinci zdecydowała się nazwać swoje dziecko po mistrzu – Leonardo. Nie wiadomo ile w tej historii jest prawdy a ile kłamstwa, ale faktem jest, że Leonardo DiCaprio zalicza się dziś do jednego z najlepszych aktorów amerykańskiego kina

Leo był czterokrotnie nominowany do Oscara / fot. Rex Features

1.  W żyłach Leonardo DiCaprio płynie włoska, niemiecka i rosyjska krew. Ojciec aktora z pochodzenia był Włochem, matka Niemką. Babcia Leonardo pochodziła z Rosji.

Leonardo DiCaprio / fot. Getty Images

2. Media wciąż spekulują, że Leo i Kate Winslet są ze sobą zbyt blisko. I rzeczywiście – są – jak ojciec z córką! W 2012 roku to DiCaprio poprowadził swoją przyjaciółkę do ołtarza. Aktorką po raz trzeci wyszła za mąż za Neda Rocknrolla.

3. Jeśli myślałaś, że hollywoodzki golden boy prowadzi dzikie życie, to bardzo się myliłaś. W rzeczywistości aktor mocno sprzeciwia się narkotykom. Do filmu „Wilk z Wall Street” Leo brał specjalne „korepetycje”, by w filmie realistycznie odegrać swoją rolę.

Czy DiCaprio miał romans z Rihanną? / fot. Getty Images

4. Kiedy DiCaprio dowiedział się, że cudem ocalała z katastrofy Titanica, Millvina Dean, musiała sprzedać ostatnie cenne pamiątki, by opłacić za dom opieki, Leo i Kate założyli kobiecie fundusz powierniczy, tak by nigdy nie musiała martwić się o swoją przyszłość.

5.  W 20017 roku, Time okrzyknął aktora najbardziej wpływowym człowiekiem na świecie! Wyprzedził Królową Brytyjską Elżbietę II, Arnolda Schwarzeneggera, czy Billa Gatesa.

Leo Di Caprio / fot. Splash News

Zobacz więcej na Flare.com

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ