Thursday, May 30, 2024
Home / Uroda  / 5 etapów starzenia się okolicy oka

5 etapów starzenia się okolicy oka

Poznaj 5 etapów starzenia się okolicy oczu oraz nowoczesne metody medycyny estetycznej, które pozwolą Ci jak najdłużej cieszyć się pięknym spojrzeniem.

fot. Fotolia

Oczy – zwierciadła duszy i pierwsze elementy twarzy, na które zwracamy uwagę, poznając nową osobę. Wypoczęte, ładne spojrzenie sprawia, że człowiek wygląda młodo i zdrowo. Niestety, skóra wokół oczu starzeje się dwa razy szybciej niż w innych partiach twarzy – głównie ze względu na to, że jest znacznie cieńsza. Poznaj 5 etapów starzenia się okolicy oczu oraz nowoczesne metody medycyny estetycznej, które pozwolą Ci jak najdłużej cieszyć się pięknym spojrzeniem.

fot. Fotolia

fot. Fotolia

Etap 1: cienie
Ponieważ skóra wokół oczu ma jedynie około 0,5 mm grubości (podczas, gdy w innych miejscach twarzy nawet 2 mm), jej okolica starzeje się najszybciej. Pierwszym symptomem staje się prześwitywanie naczyń krwionośnych, które rzucają cienie na powiekę dolną. Dodatkowo, niektóre osoby mają już taką anatomię twarzy, że wystający policzek może również rzucać cień w te miejsca, co tylko potęguje nieestetyczny efekt.

Jeśli chodzi o likwidowanie cieni pod oczami, medycyna estetyczna dysponuje kilkoma rozwiązaniami  – mówi dr Urszula Brumer, ekspert medycyny estetycznej i właścicielka warszawskiej kliniki „Medycyna Młodości”. – W przypadku prześwitywania naczyń krwionośnych, możemy posłużyć się peelingami, mezoterapią lub założeniem nici liftingujących. Czasami powstawanie cieni może też występować na skutek produktów przemiany materii, czyli hemosyderyny. Wtedy pomaga mezoterapia Dark Circle. Po około 2 zabiegach skóra staje się dużo jaśniejsza i promienna. Jeśli zaś oczekujemy szybszego efektu, polecam nici. Wszystko zależy od pacjenta i od stopnia problemu, z jakim się zmaga.

Etap 2: obrzęki
Zdaniem dr Brumer obrzęki pod oczami są trudnym tematem, ponieważ często ich występowanie związane jest z patofizjologią, chorobami nerek lub z nadmiernym spożyciem produktów mlecznych przy diecie wysokobiałkowej. W zależności od zdiagnozowanej przyczyny problemu, stosuje się inne metody, jednak najbardziej popularne z nich to mezoterapia lub karboksyterapia, które poprawiają cyrkulację krwi i limfy.

Karbokysterapia jest terapią bodźcową, czyli pod wpływem dwutlenku węgla dochodzi do stymulacji procesów naprawczych i regeneracyjnych w tkankach oraz szybkiej eliminacji zalegających w skórze toksyn. Skóra po zabiegu staje się wyraźnie odżywiona i zregenerowana. Skutecznie odmładza okolicę oczu, ponieważ ma działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Jeśli jednak obrzęki związane są z przepukliną tłuszczową, wtedy należy poprosić o pomoc chirurga.

fot. Fotolia

fot. Fotolia

Etap 3: kurze łapki
Kurze łapki to inaczej pierwsze zmarszczki, które zauważamy  w okolicy oczu. Pojawiają się na skutek nadmiernej mimiki twarzy, ale także palenia papierosów, braku odpowiedniej ilości snu czy nadmiaru promieniowania słonecznego. Tych zmarszczek nie da się uniknąć, ale można opóźnić ich występowanie lub wygładzić zmiany skórne już istniejące. Często stosowaną do tego metodą jest zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej typu A.

Innym symptomem starzenia się skóry pod oczami są zmarszczki poprzeczne na powiece dolnej. W takich przypadkach stosowane są specjalne peelingi medyczne dedykowane na tę delikatną okolicę, które poprawiają jakość skóry i wyraźnie ją obkurczają. Można też zastosować wygładzające nici liftingujące – idealne dla osób chcących uzyskać natychmiastowy efekt.

Etap 4 i 5: marszczenie się i zwiększenie ilości skóry na powiekach
Z wiekiem obserwujemy pojawiający się na powiekach nadmiar skóry. Co można wtedy zrobić? Zdaniem doktor Urszuli Brumer, najważniejsza jest poprawa jakości skóry. Regularne stosowanie peelingów medycznych sprawia, że jest ona bardziej napięta i rozjaśniona. Natomiast nici liftingujące skutecznie podtrzymują opadanie wiotczejącej skóry, która z biegiem lat zwiększa swoją objętość. Dodatkowo, niekiedy po czterdziestce obserwujemy pojawienie się tzw. „fałdu mongolskiego” powyżej brwi, czyli inaczej wałka tłuszczu. Aby go usunąć, znów mogą pomóc nici liftingujące założone na czoło, które pomagają w wizualnym „otworzeniu oka”.

Jak więc widać, problemów występujących w okolicach oczu jest wiele. Ich pojawianiu się sprzyja nie tylko upływający czas, ale i okres zimowy. Wtedy suche powietrze w pomieszczeniach jest jednym z powodów pojawiania się m.in. obrzęków. Aby doraźnie temu zapobiec, warto robić sobie regularne okłady z czarnej herbaty, zmniejszyć czas wpatrywania się w ekran komputera,  a także zredukować ilości picia czerwonego wina. Warto też nie zwlekać i najpóźniej w okolicy 35. roku życia udać się do lekarza specjalisty, aby zaplanować własną, indywidualną kurację piękności.

Informacje o ekspercie:

Dr Urszula Brumer –  lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości” – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki regenerujące i macierzyste pacjenta w odmładzaniu. Szkoleniowiec w Aesthetic Medicine Educational Center Youvena www.youvena.com

Oceń artykuł
3 komentarze
  • Leokadia 29 lutego, 2016

    Bez wątpienia zlecałabym kobietom po czterdziestce wizytę u doktor Brumer. To bardzo kompetentna i sympatyczna lekarka, z którą można porozmawiać na dosłownie wszystko tematy. Czasem problem kompleksów leży w naszej psychice, a nie w realnych problemach na twarzy czy na ciele. Doktor wychwytuje takie rzeczy i umiejętnie dobiera sposób leczenia. Muszę przyznać, że konsultacja z nią to sama przyjemność. Zdecydowałyśmy wspólnie, że będę miała nici lifingujące, ale jeszcze nie teraz.

  • Aneta 1 marca, 2016

    Wydaje mi się, że Leokadia ma rację. Bardzo ważne jest trafienie na właściwego lekarza. Dla mnie wizyta u doktor Urszuli Brumer to także był strzał w dziesiątkę. Pani Doktor aplikowała mi tyle nici liftingujących ile trzeba, nie za dużo, nie za mało, bo efekty były idealne. A ona sama od początku do końca wizyty była profesjonalna i bardzo miła. Dla mnie rewelacja.

  • kosmitka 2 czerwca, 2016

    Byłam w Medycynie Młodości, ale u doktor Jolanty Przybylskiej. Podobało mi się, że pani doktor zaczęła wizytę od zwykłej, przyjaznej rozmowy na temat problemu, z jakim przyszłam. Potem przedstawiła mi kilka możliwości rozwiązań. Ostatecznie, wspólnie zdecydowałyśmy się na mezoterapię osoczem bogatopłytkowym. To była na pewno dobra decyzja, bo bardzo szybko spłyciły mi się zmarszczki wokół ust, pod oczami i na czole, przy czym moje rysy w ogóle nie uległy zmianie. Wciąż pozostały naturalne, tak jakbym nic nie robiła sobie z twarzą. Wcześniej medycyna estetyczna zawsze kojarzyła mi się z napompowanymi celebrytkami, ale teraz wiem, że stosowane z umiarem i dobrze dobrane zabiegi też są dla ludzi. I że można wyglądać po nich po prostu lepiej.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ