Thursday, June 20, 2024
Home / Kultura  / 5. edycja No Women No Art w Poznaniu

5. edycja No Women No Art w Poznaniu

W dniach 6-12 października w Poznaniu odbędzie się 5. edycja No Women No Art, pierwszego w Polsce festiwalu poświęconego twórczości kobiet.

No women no art

Plakat 5 edycji No women no art w Poznaniu

W dniach 6-12 października w Poznaniu odbędzie się 5. edycja No Women No Art – pierwszego w Polsce festiwalu poświęconego twórczości kobiet.

No women no art

Plakat 5 edycji No women no art w Poznaniu

Od pięciu lat organizatorzy festiwalu No Women No Art przekonują, że nie ma sztuki bez kobiet. Podczas kilku dni na ulicach Poznania swoje prace prezentują artystki uznane, jak Sally Potter i debiutujące, jak Malina Prześluga. Te awangardowe, jak Pippilotti Rist i te, które uważane są za filary kultury popularnej, jak Pola Negri. Zapraszamy miejskie prowokatorki jak Olek, która w ubiegłym roku zaszyła centrum Poznania, czy byka z Wall Street i myślicielki jak Bianka Rolando czy Shirin Neshat. Nieodłącznym elementem festiwalu No Women No Art są także malowane na płotach murale (Ella) i liczne wydarzenia o charakterze artystycznym.
W tym roku artystki ruszają na podbój dzielnic oddalonych od centrum. Tam właśnie powstaną Kioski Kultury, wokół których będzie koncentrował się główny program festiwalu No Women No Art. Pola Dwurnik zaprosi mieszkańców poznańskiego osiedla Rataje do wspólnego tworzenia, pisania i wysyłania pocztówek. Rysunkowe kartki będzie można modyfikować i wysyłać do rodziny i znajomych. Ela Jabłońska będzie zachęcać mieszkańców Łazarza do wymiany małymi obiektami sztuki, w ramach akcji „bARTer – wymień się sztuką“. Natomiast Joanna Wowrzeczko-Warczok w swoim Kiosku Kultury na Piątkowie będzie twórczo dyskutować z mieszkańcami o funkcji i formie współczesnych podwórek. Tuż obok, reaktywowane zostanie też zapomniane Kino Dąbrówka, gdzie prezentowana będzie część programu filmowego.
Więcej na www.nowomen-noart.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ