Saturday, March 2, 2024
Home / Klub Miasta Kobiet  / 44. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Matylda Kozakiewicz Segritta – relacja

44. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Matylda Kozakiewicz Segritta – relacja

Było intensywnie i różnorodnie; na poważnie i ze śmiechem; z gadaniem i ruszaniem ciał

Klub Miasta Kobiet

Matylda Kozakiewicz, Aneta Pondo, fot. barbara Bogacka

44. spotkanie Klubu Miasta Kobiet za nami! Były rozmowy bez końca o tym, co racjonalne i magiczne. Gościnią Specjalną była Matylda Kozakiewicz, część warsztatową poprowadziła Anita Kostana

 

Matylda Kozakiewicz: Życzliwy seksizm i pożyteczni idioci

Aneta Pondo i Segritta

Aneta Pondo i Segritta Matylda Kozakiewicz / fot. B. Bogacka

23 listopada 2023 roku spotkałyśmy się w restauracji Vanilla Sky w Krakowie, po to by sprawdzić, czy ulegamy mechanizmom wpływu i manipulacji. Z Matyldą Kozakiewicz znaną też jako Segritta rozmawiałyśmy o fake newsach, narzędziach wpływu, autorytetach, poczuciu winy, czy polaryzacji. Psycholożka i autorka książek, w tym ostatniej, „Pozornie wolny umysł” w rozmowie z Anetą Pondo, zwróciła uwagę na to, dlaczego przekonywanie kogoś do swojego stanowiska jest bezcelowe.

– Za każdym razem, kiedy ktoś nas do czegoś przekonuje, czujemy, że nasza wolność jest zagrożona.

Segritta przypomniała badanie z Indii. Zanim je poznała, była zdecydowanie przeciwna parytetom, które uważała z założenia za złe. Zmianie przekonania nie pomogły agresywne komentarze pisane w sieci pod jej postem, a dopiero pokazane na studiach doświadczenie.

– Parytet może być świetnym tymczasowym narzędziem. Jak je wprowadzimy na jedno pokolenie, to możliwe, że te małe dziewczynki uwierzą, że mogą wszystko. A jak już uwierzą, to parytet już nie będzie potrzebny. Mam wrażenie, że jedynym czynnikiem, który mnie wtedy przekonał był brak perswazji. Prof. Aleksandra Cisłak po prostu pokazała badanie – mówiła.

Posłuchaj całego wywiadu

 

O pozornie wolnym umyśle przekonałyśmy się też podczas warsztatów Anity Kostany. Animatorka i specjalistka od teambuildingu pokazała uczestniczkom spotkania kilka tricków, które nie zawsze umysł pojmuje… Było wesoło.

Anita Kostana

Anita Kostana / fot. B. Bogacka

Uczestniczki 44. spotkania Klubu Miasta Kobiet

Uczestniczki 44. spotkania Klubu Miasta Kobiet / fot. B. Bogacka

44. spotkanie Klubu Miasta Kobiet

Według numerologii, liczba „44” symbolizuje zaufanie do siebie. O biznesie, komplementach, akceptacji i pewności siebie rozmawiałyśmy z Katarzyną Krauze – dyrektorką sprzedaży i marketingu Remington.Katarzyna Krauze i Agna Karasińska / fot. Barbara Bogacka
Dr Magdalena Kandefer-Kańtoch – rzeczniczka prasowa bp Polska oraz Agnieszka Grzechnik, dyrektorka Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości ze Stowarzyszenie WIOSNA, opowiedziały o mądrym pomaganiu, strategii odpowiedzialności społecznej biznesu, pomocy humanitarnej oraz o akcji społecznej „SZLACHETNA KAWA? – bardzo proszę!”.

dr Magdalena Kandefer-Kańtoch i Agnieszka Grzechnik

Dr Magdalena Kandefer-Kańtoch i Agnieszka Grzechnik / fot. Barbara Bogacka

Rozmowy kontynuowałyśmy też podczas wybornej kolacji przygotowanej przez szefa kuchni restauracji Vanilla Sky.

Poza główną sceną też się dużo działo!

Agnieszka Domańska – Wizerunek Pełen Sukces – specjalistka od analizy kolorystycznej, doradzała klubowiczkom, jak podkreślać swoje naturalne piękno, by czuć się pewnie i pięknie.

Agnieszka Domańska Wizerunek Pełen Sukcesu

Agnieszka Domańska Wizerunek Pełen Sukcesu / fot. B. Bogacka

O to, by zawsze o tym pamiętać, zadbał Remington. Oprócz poznania najnowszej serii produktów z serii Remington One, uczestniczki mogły wyrazić siebie i przekazać miłe słowo sobie innym w wyjątkowy sposób. Torby z wprasowanymi napisami mają o tym przypominać.

Ekipa Remingtona

Ekipa Remingtona / B. Bogacka

Okołoandrzejkowy wieczór nie mógł się obyć bez odrobiny brokatu i złota!
Aga Kijak ART – artystka czarowała magiczne makijaże i wzory na ciałach klubowiczek.

Aga Kijak ART

Aga Kijak ART / fot. B. Bogacka

Wielu pozytywnych odkryć i wzruszeń dostarczyło czarowne trio.
Aga Siejka, Ewa Czarnecka i Anita Kostana przy pomocy magicznych atrybutów i zadając odpowiednie pytania, zafundowały nam duchowy coaching.

Ewa Czarnecka

Ewa Czarnecka / fot. B. Bogacka

Ale nie samą duchowością człowiek żyje! O rozkoszach ciała i wielofunkcyjnym zastosowaniu gadżetów przekonałyśmy się przy stoisku Easy Toys. W czerwonych torbach uczestniczki spotkania mogły też znaleźć kosmetyczny upominek od Soraya.

Uczestniczki 44 spotkania Klubu Miasta Kobiet

Uczestniczki 44 spotkania Klubu Miasta Kobiet / fot. B. Bogacka

A fankom ekologicznego środka transportu przypominamy, że ROMET przygotował wyjątkową ofertę – tylko teraz kupując wybrany rower elektryczny ROMET, drugi otrzymasz za jedyne 1 zł!

Uczestniczki 44. spotkania Klubu Miasta Kobiet

Uczestniczki 44. spotkania Klubu Miasta Kobiet / fot. B. Bogacka

– 44. spotkanie Miasta Kobiet przechodzi do historii. Było intensywnie i różnorodnie; na poważnie i ze śmiechem; z gadaniem i ruszaniem ciał. Klub Miasta Kobiet odbywa się, bo ciągle chcecie na niego przychodzić. A Wasz entuzjazm i zaangażowanie napełnia mnie zawsze energią na kolejne dni

– na zakończenie skomentowała prezeska Fundacji Miasto Kobiet, Aneta Pondo. Do zobaczenia w styczniu!

 

Zobacz więcej zdjęć na www.facebook.com/MiastoKobietMK

 

Partnerzy 44. spotkania KMK

TAGI

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ