Saturday, June 15, 2024
Home / Klub Miasta Kobiet  / 42. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Kamil Perończyk i Katarzyna Grochowicz – relacja

42. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Kamil Perończyk i Katarzyna Grochowicz – relacja

Zobacz, co działo się podczas Klubu Miasta Kobiet

Od lewej: Aneta Pondo i Kamil Perończyk / fot. Anna Zając

Każde z nas, kobiet i mężczyzn, chce być widziane, usłyszane, doceniane, pożądane. 14 czerwca 2023 r. odbyło się 42. spotkanie Klubu Miasta Kobiet. Niby o mężczyznach i seksualności, a tak naprawdę o kumunikacji. Gościem Specjalnym był psycholog i psychoterapeuta Kamil Perończyk, warsztaty inspirowane tantrą poprowadziła Katarzyna Grochowicz

 

Kamil Perończyk: Seks jest banalny

Kamil Perończyk podczas 42. KMK / fot. Anna Zając

Kobiety często narzekają, że faceci nas nie rozumieją. A jak jest w drugą stronę? W rozmowie z Anetą Pondo, psycholog i psychoterapeuta specjalizujący się w ludzkiej seksualności, mówił o tym, z czego wynikają problemy w związkach i na czym polega kryzys oczekiwań. Nic dziwnego, bo brak komunikacji może zniszczyć każdą relację. Dobrze jest sobie zdać sprawę z tego, że w każdym związku jest odpowiedzialność, współodpowiedzialność i współniezależność.

– Kobieca seksualność jest w obecnej chwili na topie rozwojowym. Hasło „męska seksualność” pojawia się w wynikach internetowej wyszukiwarki aż cztery razy rzadziej. Mężczyźni myślą, że wiedzą, czego kobiety od nich oczekują. Nie wiedzą, ale bardzo chcą temu sprostać

– mówił Kamil Perończyk.

– Z czym mężczyźni najczęściej przychodzą do psychoterapeuty? – dociekała prowadząca rozmowę.

– Faceci pojawiają się w gabinecie, bo nie wiedzą, jak zadowolić kobietę. Seks jest banalny, ale jeśli dołożymy do tego: religię, kulturę, fantazje czy wizje, to bardzo się komplikuje.

Na koniec, psycholog zdradził patent na „grę improwizowaną”, dla tych, którzy chcą pracować nad bardziej szczęśliwymi związkami. Para w miłych okolicznościach ustala po trzy rzeczy, jakie chcieliby, aby było mniej i więcej. Następnie wdrażają je przez trzy miesiące. Po pływie pół roku robią weryfikację, a następnie dodają kolejne trzy elementy.

Całą rozmowę z Kamilem Perończykiem obejrzysz tutaj: 

 

 

Katarzyna Grochowicz: Spotkać się w różnicach i ich nie oceniać

O bliskości, intymności i komunikacji mówiła terapeutka Gestalt w trakcie szkolenia. Katarzyna Grochowicz przeprowadziła warsztat subtelnie inspirowany tantrą, bo, jak oceniła uczestniczka spotkania Klubu Miasta Kobiet – „tantra to dużo więcej niż seks”.

– Jeśli chcecie, aby rytuały stały się częścią waszego życia, musicie poświęcić na to czas i zaangażowanie. Umawiajcie się na randki raz w tygodniu, planujcie wspólne czasem na relaks, twórzcie intymne momenty, które będą was łączyć. Róbcie to tak, jakby to było równie ważne jak inne nasze obowiązki

– zachęcała Kasia Grochowicz, tłumacząc, że zaangażowanie to nie to samo co wysiłek.

Podczas warsztatów dowiedziałyśmy się, czym jest pożądanie responsywne czy medytacja IntentLove. Na zakończenie, uczestniczki przetestowały na sobie dwa ćwiczenia. Pierwsze polegało na dokończeniu pytania: „lubię gdy…”, „trudno mi gdy…” oraz „potrzebuję…”. Kolejne, „Aktywność i receptywność” miało udowodnić, że ciało potrzebuje „uruchomienia”. Efekty? Zobacz na zdjęciach!

Więcej dowiesz się stąd: www.terapeutkakrakow.pl/bliskosc-intymnosc-komunikacja-jak-dbac-o-relacje

Warsztat Kasi Grochowicz / fot. Anna Zając

Katarzyna Gochowicz zrobiła ogromne wrażenia na uczestniczkach / fot. Anna Zając

O miłości do siebie i swoich włosów rozmawiałyśmy z Małgosią Turek z Remingtona. Z badań przeprowadzonych przez markę, dowiedziałyśmy się że kobiety kupują urządzenia do stylizacji nie dlatego, aby podobać się mężczyznom czy „błyszczeć” w pracy, ale po to, żeby czuć się ze sobą lepiej na co dzień. Uczestniczki mogły z pomocą stylistki wyczarować loki lub nadać włosom efekt gładkiej tafli, testując urządzenia do stylizacji włosów z najlepszych linii – Botanicals i PROluxe You.

Od lewej: Agna Karasińska i Gosia Turek (Remington) / fot. Anna Zając

Z kolei Michał Zieliński z krakowskiego salonu Moto Mio opowiedział o włoskich motorach i skuterach, kończąc tym samy dyskusję na temat stereotypów związanych z podróżowaniem jednośladami w solo i w duecie. Szczęśliwe te uczestniczki, które wygrały na weekend najnowszą Vespę GTS!

Michał Zieliński z MotoMio / fot. Anna Zając

Do restauracji Vanilla Sky wjechały najnowsza Vespa i Ducatti, które natychmiast stały się przedmiotami pożądania wielu kobiet. Po przymierzeniu się do jednośladów, uczestniczki mogły wygodnie rozsiąść się w fotelach HM Manufaktura Mebli, które pięknie zdobiły scenę. Stoisko EasyToys z dizajnerskimi gadżetami erotycznymi tradycyjnie dostarczyło powodów do rozmów o przyjemnościach, które długo jeszcze trwały podczas wyśmienitej kolacji.

Radość z wygranej gadżetów EasyToys / fot. Anna Zając

Równie miłe dla ciała i duszy były prezenty od naszych Partnerów, które uczestniczki 42. spotkania Klubu Miasta Kobiet odnalazły w swoich pakietach powitalnych. Dziękujemy: Remington, MotoMio, EasyToys.pl, Gehwol, Feminum, BodyBoom, Hotel Art Niebieski, Vanilla Sky, AvaCosmetics, Galeria Kazimierz, HM Manufaktura Mebli, Golden Rose oraz Ewie Czarneckiej-Doniec za wyczarowanie lalek spełniających marzenia.

Część uczestniczek 42. spotkania KMK / fot. Anna Zając

Kobiety i kilku mężczyzn podczas 42. KMK / fot. Anna Zając

Wracamy po wakacjach. Do zobaczenia 7 września 2023 r.!

 

 

 

Partnerzy 42. spotkania Klubu Miasta Kobiet

TAGI

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ