Sunday, May 19, 2024
Home / Klub Miasta Kobiet  / 41. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Tanna Jakubowicz Mount i Agnieszka Szymańska – relacja

41. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Tanna Jakubowicz Mount i Agnieszka Szymańska – relacja

Zobacz, jak było podczas marcowego spotkania Klubu Miasta Kobiet

Od lewej: Aneta Pondo i Tanna Jakubowicz-Mount / fot. B. Bogacka

Motywem przewodnim 41. spotkania Klubu Miasta Kobiet (KMK) stały się życie czyli: miłość, nadzieja i przyjemność.
29 marca 2023 roku Gościnią Specjalną była Tanna Jakubowicz-Mount, psychoterapeutka transpersonalna i Inicjatorka Kręgów Kobiet w Polsce, w części drugiej, warsztaty poprowadziła Kobieta Krakowa i coachka Agnieszka Szymańska

 

 

Tanna Jakubowicz-Mount: Jesteśmy stworzone na czasy, w których żyjemy

Tanna Jakubowicz-Mount w rozmowie z Anetą Pondo, mówiła o poczuciu sensu, rewolucji miłości i medicine. Tym ostatnim dla psychoterapeutki jest dar uzdrawiania starych zranień, dlatego też od 30 lat pomaga ludziom odnajdywać swoje prawdziwe powołanie, które nie ma nic wspólnego z rolami społecznymi, wdrukowanymi oczekiwaniami i życiem w tzw. uzgodnionej rzeczywistości. Jako prezeska Fundacji Krąg Siostrzeństwa inicjuje Kręgi, po to by budować kulturę Kręgu,  alternatywnej do piramidy patriarchatu. Należy do Kręgu Kobiecej Starszyzny.  

– Bez wspólnoty nie przeżyjemy żadnego kryzysu

– uważa Tanna Jakubowicz-Mount, dla której Kręgi nie są formą terapii, ale okazją do spotkań w atmosferze wzajemnego słuchania. Wzmacniają uczestniczące w nich kobiety poprzez miłość, uważność i zaufanie. Te nowe jakości niesiemy dalej w świat, tworząc opozycję do kultury patriarchatu, którego panowanie prowadzi do wyniszczania życia i tego, co ziemskie. 

Czy jesteśmy na skraju przepaści, jak odnaleźć się w chaosie zmian nie ulegając lękowi? 

– System patriarchalny, dominacja człowieka nad ziemią i mężczyzny nad kobietą doprowadziły planetę na skraj przepaści. Dlatego kobiety, które są mocniej związane z ziemią, mogą rozpocząć rewolucję miłości. Jesteśmy dziećmi rozwiedzionych rodziców, rozdartymi między niebem, a ziemią. Orędowniczkami kultury holistycznej, która kultywuje życie w całej różnorodności

– tłumaczyła w wywiadzie.

Może też cię zainteresuje:
Tanna Jakubowicz-Mount: Obejmijmy Polskę Kręgiem Kobiet

Tanna Jakubowicz-Mount / fot. B. Bogacka

 

Musimy przywrócić dla świata kobiecą świadomość i kobiece wartości, takie jak troska o życie i jego pielęgnacja, intuicja, inteligencja emocjonalna, miłość, współodczuwanie, wrażliwość, empatia, szacunek, uważność, kooperacja, współistnienie.

– Dawajmy i dzielmy się z innymi tym, co najlepszego w sobie mamy

– mówiła Tanna, odpowiadając na pytanie o inicjacje i ceremonie przejścia, które pomagają kobietom wkroczyć na nową drogę powołania lub sprostać bieżącym wyzwaniom.

O co chodzi?

– Wojowniczką Światła lub Serca stajemy się wtedy, gdy cierpienie, które nas dotknęło, przetransformujemy w coś dobrego – jak wsparcie innych kobiet.

Uczestniczki 41. KMK

Uczestniczki 41. KMK / fot. B.Bogacka

Całą rozmowę z Tanną Jakubowicz-Mount obejrzysz tutaj:

 

Aneta Sabat (z lewej) i i jej numer telefonu / fot. B. Bogacka

O budowaniu związków opartych na szacunku oraz relacjach w patchworkowej rodzinie mówiła Aneta Sabat. Mediatorka sądowa i coachka opowiedziała o roli macochy – kobiety, która ma przywilej kochać cudze dzieci; wyjaśniła na czym polega opieka gniazdowa i porozumienie rodzicielskie. Aneta Sabat pod szyldem Family Coaching pomaga kobietom po przejściach i mężczyznom z przeszłością tworzyć związki oparte na szczęściu i szacunku.

Agnieszka Szymańska: Najpierw przyjemności, potem obowiązki

Agnieszka Szymańska

Agnieszka Szymańska poprowadziła warsztaty o przyjemności / fot. B. Bogacka

– Aby wprowadzać do świata zmiany, trzeba zacząć od zaopiekowania się sobą. Odporność psychiczna zbudowana jest z przyjemności

– uważa trenerka trenerka umiejętności miękkich Agnieszka Szymańska, która jedną ze swoich ulubionych przyjemności zamanifestowała strojem.

Specjalistka w zakresie radzenia sobie ze stresem przeprowadziła warsztaty, podczas których uczestniczki stworzyły listę drobnych przyjemności nie wymagających czasu, pieniędzy czy wysiłku, a z których można czerpać frajdę w każdym momencie dnia. Po co? 

– By odzyskać równowagę, na jedną negatywną potrzebujemy aż trzech pozytywnych rzeczy. Jeśli wpleciemy przyjemności do stałego repertuaru naszego życia, będziemy gotowe na doświadczanie trudnych emocji

– zdradziła na koniec. 

Aga Szymańska

Aga Szymańska / fot. B. Bogacka

Karina Jacyszyn (z prawej) z EasyToys / fot. B. Bogacka

O przyjemnościach i ich praktycznym wymiarze mówiła Karina Jacyszyn. Przedstawicielka EasyToys w rozmowie a Agną Karasińską opowiedziała o sexual wellness i zmianie mentalności w myśleniu o gadżetach erotycznych, które służą poprawie naszego dobrostanu.

Roadość z prezentów od EasyToys / fot. B. Bogacka

Nic zaskakującego, że ogromnych emocji dostarczył przedostatni punkt programu wydarzenia.

Uczestniczki 41. KMK / fot. B. Bogacka

Rozmowom nie było końca podczas poklubowej kolacji przygotowanej przez Szefów Kuchni restauracji Vanilla Sky. 

Wszystkie uczestniczki 41. KMK zostały hojnie obdarowane przez Partnerów wydarzenia – EasyToys, Aneta Sabat Family Coaching (SuperMacocha) oraz Sylveco, w torbach mogły znaleźć kosmetyczne upominki od Sylveco, Gehwol, Feminum i BodyBoom. KMK zwieńczyłyśmy dodatkowymi upominkami od: Lirene Dermaprogram, EasyToys, płytą Anowa („Najbliżej siebie” Agnieszki Nowakowskiej).
Dziękujemy naszym Partnerom za wsparcie, i zaangażowanie w projekt inspirujący kobiety.

Gift Packi zapakowane po brzegi dzięki hojności naszych Partnerów / fot. B. Bogacka

Gift Packi obfitości / fot. B. Fijał

Partnerzy 41. KMK

TAGI

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ