Saturday, April 13, 2024
Home / Klub Miasta Kobiet  / 41. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Inicjacje, Kręgi Kobiet i Sztuka Przyjemności

41. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Inicjacje, Kręgi Kobiet i Sztuka Przyjemności

Jak odnaleźć wsparcie i podążać drogą zgodną z życiowym powołaniem?

Tanna Jakubowicz-Mount

Tanna Jakubowicz-Mount / fot. Sylwia Lewandowska

Wielokrotnie stajemy w naszym życiu w obliczu wyzwań i na progu zmian. Podejmujemy nowe role lub przeciwnie, rezygnujemy z tych, które już nam nie służą. Przechodzimy kryzysy, napotykamy bariery, zderzamy się z poczuciem braku przynależności i pustką duchową.
Osoby, które wkraczają na ścieżkę rozwoju szukają odpowiedzi na pytania, kim są i jakie jest ich powołanie w świecie.
29 marca 2023 r. (środa), w czasie spotkania Klubu Miasta Kobiet będziemy szukać odpowiedzi na pytanie, jak odnaleźć się w chaosie zmian nie ulegając lękowi, a także jak wzbogacić swoje życie poprzez doświadczanie przyjemności

 

Gościnią Specjalną 41. Klubu Miasta Kobiet będzie Tanna Jakubowicz-Mount, warsztaty poprowadzi Agnieszka Szymańska. Podczas spotkania porozmawiamy również o „praktycznym” wymiarze przyjemności – naszą przewodniczką po tych tematach będzie Karina Jacyszyn z Easy Toys. O budowaniu nowych związków opartych na zaufaniu i szacunku porozmawiamy z Anetą Sabat – SuperMacochą (Family Coaching).
Wydarzenie odbędzie się w formule talk-show w restauracji Vanilla Sky w Krakowie (ul. Flisacka 3).

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Miasto Kobiet (@miastokobiet_mk)

 

 

Kup bilet


 

Tanna Jakubowicz-Mount: Inicjacje i Kręgi Kobiet – część I

Tanna Jakubowicz-Mount / fot. Michał Rudy

Z Tanną Jakubowicz-Mount będziemy rozmawiać m.in. o kulturze Kręgu, jako antidotum na hierarchiczne, patriarchalne społeczeństwo. Psychoterapeutka rozwija od ponad 30 lat Kręgi Kobiet w Polsce, w oparciu o rdzenne tradycje duchowe.


Przeczytaj:

Tanna Jakubowicz-Mount: Obejmijmy Polskę Kręgiem Kobiet

Porozmawiamy też o inicjacjach i ceremoniach przejścia, które pomagają kobietom wkroczyć na nową drogę powołania lub sprostać bieżącym wyzwaniom. Może to być inicjacja w stawaniu się Kobietą, Kochanką, Wojowniczką, Twórczynią, Matką, czy inicjacja w stawaniu wobec przekwitania i śmierci.
Tannę zapytamy o to, jak odnaleźć się w chaosie zmian nie ulegając lękowi i jaka jest rola kobiet we współczesnym świecie.

Tanna Jakubowicz-Mount o sobie:

Jestem psychoterapeutką i prowadzę terapię inicjacyjną, czyli towarzyszę ludziom w poszukiwaniu swojej prawdziwej tożsamości, powołania i swojej życiowej drogi. Jestem także medicine woman, tzn. uzdrowicielką o imieniu mocy nadanym mi przez przewodników duchowych Mattie Davis-Wolfe i Davida Thomsona: Tender Bear Woman – Czuła Niedźwiedzica. Moją medicine jest uzdrawianie poprzez inicjację. Pracuje z kobietami w kręgach po to, żeby budować kulturę Kręgu, która jest alternatywą piramidy patriarchatu. Należę do Kręgu Kobiecej Starszyzny. Jestem prezeską Fundacji Krąg Siostrzeństwa, która działa na rzecz wzmocnienia roli kobiet w ewolucji planetarnej świadomości. Robimy razem #rewolucjęmiłości – pragniemy aby ludzie przebudzili się do miłości do Życia na Ziemi.

 

Agnieszka Szymańska: Sztuka Przyjemności – część II

Agnieszka Szymańska

Agnieszka Szymańska / fot. Barbara Bogacka

A co powiesz na przyjemność? 
W świecie, w którym obowiązki dopadają nas ze wszystkich stron, potrzeby innych stawiamy na pierwszym miejscu a dorosłość jest bardzo poważna, przyjemność schodzi na dalszy plan. Podążamy ścieżką wytyczoną przez powiedzenie: „najpierw obowiązek, potem przyjemność”.
Często obawiamy się, że dążenie do przyjemności może nas sprowadzić na niebezpieczną drogę, może sprawić, że zapomnimy o obowiązkach i odpowiedzialności lub będziemy mniej wartościowe. Alexander Lowen twierdzi, że ciało w przeciwieństwie do ego, łaknie przyjemności, która stanowi twórczą siłę w naszym życiu. Podczas 41. spotkania Klubu Miasta Kobiet w drugiej jego części, zmierzymy się z własnymi przekonaniami, które ograniczają przyjemności w naszym życiu oraz stworzymy listy drobnych przyjemności, z których można czerpać frajdę w każdym momencie dnia.


Poznaj:

Kobieta Krakowa: Agnieszka Szymańska

Agnieszka Szymańska o sobie:

Jestem trenerką, coachinią i energią w pigułce. W ostatnich latach skupiam się na pracy rozwojowej w oparciu o mocne strony. Ich codzienne odkrywanie, akceptowanie i korzystanie z efektów, które przynoszą, jest niełatwym ale wynagradzającym procesem. Jestem orędowniczką psychologii pozytywnej pracującą w nurcie skoncentrowanym na rozwiązaniach. Od 14 lat wspieram innych w drodze do budowania i polepszania jakości życia, od 3 lat coraz więcej z grupami kobiecymi. Moją pasją jest poznawanie, odkrywanie i doświadczanie a największą satysfakcją, gdy może się tym podzielić z innymi. Budowanie samoświadomości, oparcie w sobie, odkrywanie i wydobywanie na wierzch mocnych stron to obszary, którym w szkoleniach i coachingu poświęcam najwięcej uwagi.

 41. spotkanie Klubu Miasta Kobiet

CO: 41. spotkanie Klubu Miasta Kobiet:  Inicjacje, Kręgi Kobiet i Sztuka Przyjemności

KTO: Tanna Jakubowicz-Mount – psychoterapeutka,  uzdrowicielka. Założycielka Fundacji Krąg Siostrzeństwa. Inicjatorka Kręgów Kobiet w Polsce. Przedstawicielka Kręgu Starszyzny Kobiet
Agnieszka Szymańska – trenerka umiejętności miękkich, specjalistka w zakresie radzenia sobie ze stresem, budowania odporności psychicznej, dbanie o dobrostan i pracy z mocnymi stronami

GDZIE: Restauracja Vanilla Sky, Niebieski Art Hotel&SPA, ul. Flisacka 3, Kraków

KIEDY: 29.03.2023 r. (środa), godz. 18.00-21.00, start rejestracji: od 17.00

BILETY:

W cenie biletu: spotkanie i warsztaty; napoje (do wyboru: wino, kawa lub herbata lub sok lub woda). Dodatkowo – możliwość poznania innych kobiet oraz atmosfera inspiracji i motywacji (bezcenne). 


 

Prosimy o przemyślane zakupy. W przypadku rezygnacji z wydarzenia, możesz przekazać bilet koleżance lub zamienić na udział w kolejnym. Fundacja Miasto Kobiet zwraca koszt rezygnacji uczestnictwa w imprezie w wyjątkowych sytuacjach, nie później niż na 48 godz. przed imprezą. W przypadku zmiany terminu z przyczyn niezależnych od organizatora, bilet nie traci ważności. Uwaga, liczba miejsc ograniczona! 

Dochód ze sprzedaży biletów zasili konto Fundacji Miasto Kobiet. Środki zostaną przeznaczone na rozwój FMK oraz organizacje przyszłych wydarzeń rozwojowych dla kobiet.

Co to jest Klub Miasta Kobiet?

Klub Miasta Kobiet to cykliczne (przed pandemią – raz na dwa miesiące), niezwykle angażujące spotkania „Miasta Kobiet” z Czytelniczkami. Gośćmi Specjalnymi do tej pory byli m.in. Natalia de Barbaro – psycholożka, autorka książki „Czuła Przewodniczka”; mentorka w programie „Projekt Lady” Tatiana Mindewicz-Puacz, aktorka Anna Dymna, sex coachka Karo Akabal, Marta Niedźwiecka – także sex coachka i autorka podcastu „O zmierzchu”, osobista stylistka Monika Jurczyk, blogerka Ola Budzyńska (Pani Swojego Czasu), trenerka oraz autorka bestsellerów Kamila Rowińska, Joanna Ceplin – sojuszniczka w budowaniu marki osobistej, Barbara Ravensdale – terapeutka duchowa, lekarz psychiatra i terapeuta prof. Bogdan de Barbaro, wokalista Janusz Radek, najsłynniejszy polski neurobiolog prof. Jerzy Vetulani, i wielu, wielu innych.

 

27. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Natalia de Barbaro

Klub Miasta Kobiet z Natalią de Barbaro / fot. Barbara Bogacka

Anna Dymna

Klub Miasta Kobiet z Anną Dymną (obok Małgorzata Majewska) / fot. Barbara Bogacka

Kub Miasta kobiet

Klub Miasta Kobiet w Niebieski Art Hotel i restauracji Vanilla Sky / fot. Barbara Bogacka

Klub Miasta Kobiet, Joanna Hussakowska, Aneta Pondo, portal dla kobiet

Klub Miasta Kobiet z Joanną Hussakowską / fot. B. Bogacka

Tatiana Mindewicz-Puacz z Redaktorką Naczelną Miasta Kobiet Anetą Pondo

Tatiana Mindewicz-Puacz z Redaktorką Naczelną Miasta Kobiet Anetą Pondo. / fot. Barbara Bogacka

15. KMK [maj 2017] / fot. Beata Majka

kobieta niezależna szkolenie

Jubileuszowy Klub Miasta Kobiet z Kamilą Rowińską w Krakowie / fot. Martyna Szulakiewicz

Gościem Specjalnym 15.KMK był Janusz Radek / fot. Beata Majka

 

Uczestniczki o Klubie Miasta Kobiet:

Joanna:

Dla mnie to okazja do pobycia w bliskim kontakcie z ludźmi, którzy na co dzień są nieosiągalni.

Beata:

Na jednym ze spotkań przekliknęło mi w głowie, poukładało się tak jak trzeba, i wyszłam z niego z gotowym pomysłem na firmę, a nawet z jej nazwą!

Ola:

Nie potrafię tego uchwycić w słowa – jest w tych spotkaniach coś takiego, że na każde idę w ciemno, nie ma znaczenie, kto będzie gościem i jaki będzie jego temat, i jeszcze ani raz się nie zawiodłam.

Kasia:

Drogie dziewczyny z Miasta Kobiet, to co robicie jest świetne!

Magdalena:

W atmosferze eventów Miasta Kobiet jest coś naturalnego, niewymuszonego, nie ma wielkiego ą, ę, nawet gdy jego bohaterami są ludzie naprawdę wielkiego kalibru, czuję się na nich na swoim miejscu.

Partnerzy 41 KMK

Organizatorem Klubu Miasta Kobiet jest Fundacja Miasta Kobiet.

Masz ochotę pokazać swoje produkty lub usługi podczas 41.KMK? Skontaktuj się z Barbarą Fijał (barbarafijal@miastokobiet.pl)

  

 
 

TAGI
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Maria 11 marca, 2023

    Rewelacyjne spotkanie, rewelacyjni ludzie – brawo!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ