Wednesday, May 22, 2024
Home / Klub Miasta Kobiet  / 40. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Jak (po)kochać?

40. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Jak (po)kochać?

Gościnią Specjalną będzie Eugenia Herzyk, część warsztatową poprowadzi Beata Michalska

klub miasta kobiet w vanilla sky

Klub Miasta Kobiet to najbardziej rozpoznawalne i angażujące spotkania w Krakowie: raz na dwa miesiące, ponad sto kobiet, charyzmatyczni i wybitnie goście / fot. Barbara Bogacka

26 stycznia 2023 r. zapraszamy na spotkanie pełne zaskakujących odkryć w obszarze, w którym na pozór wiemy wszystko. Jak (po)kochać? Siebie, innych? Jak rozszyfrować i rozkodować wzorce, które splątują miłość z nałogiem? Jak stworzyć dojrzałą relację, zaczynając od siebie? Czy pieniądze z miłością idą w parze? O tym wszystkim porozmawiamy podczas 40. spotkania Klubu Miasta Kobiet, które odbędzie się w restauracji Vanilla Sky w Krakowie. Gościnią Specjalną będzie Eugenia Herzyk, część warsztatową poprowadzi Beata Michalska

 

Jak (po)kochać?

W pierwszej części wydarzenia będziemy szukać odpowiedzi na pytania o to, jakie są rodzaje miłości, jak się przekładają na relacje i jakość życia, a także czy można kochać za bardzo. Gościnią Specjalną będzie Eugenia Herzyk, psychoterapeutka nurtu humanistycznego, specjalizująca się w problematyce nałogowej miłości. Od 15 lat w ramach Fundacji Kobiece Serca pomaga kobietom uzależnionym od miłości, które wchodzą w toksyczne relacja, by zrekompensować jej deficyt, ułomność lub brak w przeszłości, zwłaszcza w dzieciństwie.

Miłość i pieniądze? O tym, że dbałość o swoje bezpieczeństwo jest elementem miłości do siebie przekonamy się w drugiej części spotkania Klubu Miasta Kobiet. Warsztaty poprowadzi #KobietaKrakowa, Beata Michalska – trenerka kariery równoległej, która inspiruje do kreowania swojej drugiej dochodowej działalności, aby zawsze mieć wybór ‒ swój plan b. 
Wydarzenie odbędzie się w formule talk-show w restauracji Vanilla Sky w Krakowie (ul. Flisacka 3).

Kup bilet


 

 

Część I: Eugenia Herzyk

eugenia herzyk

Eugenia Herzyk / fot. archiwum prywatne

Terapeutka jest autorką trzech książek: „Nałogowa miłość” i „Dorosłe Dziewczynki z Rodzin Dysfunkcyjnych” i najnowszej „Trzy sposoby kochania siebie”. W tej ostatniej (premiera 10 stycznia 2023) objaśnia, że kochać siebie możemy na trzy, różne sposoby – zależny, narcystyczny i dojrzały. Każdy z nich przynosi inne konsekwencje, przekłada się na uczucia, jakie przeżywamy, zachowania, w które wchodzimy, czy relacje, jakie tworzymy:

Trzy rodzaje pozycji, jakie możemy przyjąć w związku – dominująca, podporządkowana, partnerska, znajdują odzwierciedlenie w trzech rodzajach miłości, którą odczuwamy do siebie. Posiłkując się wprowadzonymi przez Erica Berne’a określeniami z analizy transakcyjnej, pierwszy rodzaj miłości własnej opisać można określeniem „ja jestem nie-OK, ty jesteś OK” – nazywam go zależną miłością własną. Drugi rodzaj, nazwany przeze mnie narcystyczną miłością własną, to sytuacja przeciwna – „ja jestem OK, ty jesteś nie-OK”. Trzeci rodzaj miłości do siebie, któremu nadałam nazwę dojrzałej miłości własnej, koresponduje ze stwierdzeniem „ja jestem OK, ty jesteś OK”

– pisze w najnowszej książce Eugenia Herzyk.

Przeczytaj koniecznie:
Syndrom grzecznej dziewczynki

Eugenia Herzyk – w przeszłości naukowczyni (doktora chemii), bizneswoman i redaktorka naczelna miesięcznika fotograficznego. W 2007 roku założyła Fundację Kobiece Serca i przez wiele lat była jej prezeską. Aktualnie pracuje jako psychoterapeutka nurtu humanistycznego, zarządza też ośrodkami terapeutyczno-rozwojowymi Kobiece Serca w Warszawie i w Krakowie.
Wraz ze swoim zespołem służy pomocą psychoterapeutyczną kobietom borykającym się z różnorakimi problemami (nadmierny lęk, depresja, przewlekły stres, niskie poczucie własnej wartości, brak pewności siebie, wewnętrzna pustka, wypalenie zawodowe, trudności w relacjach i związkach, kryzysy, traumatyczne wydarzenia) lub szukającym inspiracji do rozwoju.
Specjalizuje się w problematyce uzależnienia od miłości. Psychoterapię rozumie jako towarzyszenie klientce/klientowi, którego celem jest poszerzenie wpływu na psychofizyczny dobrostan, a przez to odpowiedzialności za własne szczęście. Oferuje konsultacje psychoterapeutyczne, psychoterapię indywidualną, prowadzi kobiece grupy psychoterapeutyczne, a także warsztaty dla kobiet.
Pasjonatka neuronauk, pomagając duży nacisk kładzie na psychoedukację. Jest absolwentką kursu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction), ukończyła kursy podstaw medycyny chińskiej, szkoli się na kursie nauczycielskim jogi według metody B.K.S. Iyengara. Autorka trzech książek: „Nałogowa miłość” i „Dorosłe Dziewczynki z Rodzin Dysfunkcyjnych”, „Trzy sposoby kochania siebie”, a także licznych artykułów publikowanych w czasopismach i innych mediach. Podróżniczka i entuzjastka bliskiego kontaktu z naturą – uprawiała żeglarstwo, taternictwo jaskiniowe, wspinaczkę wysokogórską, oraz nurkowanie obecnie pasjonuje się Nordic Walking i kajakarstwem.

Część II: Beata Michalska

Beata Michalska

Beata Michalska / fot. Barbara Bogacka

Aby określić, na ile kochamy siebie, warto wyjść od definicji, co w ogóle miłość dla nas oznacza i jak wiele różnych obszarów obejmuje. Według Beaty Michalskiej „praca i dbałość o swoje bezpieczeństwo finansowe to ważny element miłości do siebie”. Dlatego w drugiej części spotkania, trenerka kariery równoległej, poprowadzi warsztat o tym, jak pasje i kompetencje zamienić w pieniądze. 


Poznaj:

Kobieta Krakowa: Beata Michalska

40. spotkanie Klubu Miasta Kobiet

CO: 40. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Jak (po)kochać?

KTO: Eugenia Herzyk – psychoterapeutka nurtu humanistycznego, zarządza też ośrodkami terapeutyczno-rozwojowymi Kobiece Serca, specjalizuje się w problematyce uzależnienia od miłości

Beata Michalska – trenerka kariery równoległej, szkoli w zakresie tworzenia planu b – finansów i przedsiębiorczości

GDZIE: Restauracja Vanilla Sky, Niebieski Art Hotel&SPA, ul. Flisacka 3, Kraków

KIEDY: 26.01.2023 r. (czwartek), godz. 18.00-21.00, start rejestracji: od 17.00

BILETY:

 • normalny: 129 zł
 • dla osób ze społeczności Kobiet Krakowa: 99 zł – hasło dostępne jest w grupie na FB

W cenie biletu: spotkanie i warsztaty; napoje (do wyboru: wino, kawa lub herbata lub sok lub woda). Dodatkowo – możliwość poznania innych kobiet oraz atmosfera inspiracji i motywacji (bezcenne).


Prosimy o przemyślane zakupy. W przypadku rezygnacji z wydarzenia, możesz przekazać bilet koleżance lub zamienić na udział w kolejnym. Fundacja Miasto Kobiet zwraca koszt rezygnacji uczestnictwa w imprezie w wyjątkowych sytuacjach, nie później niż na 48 godz. przed imprezą. W przypadku zmiany terminu z przyczyn niezależnych od organizatora, bilet nie traci ważności. Uwaga, liczba miejsc ograniczona! 

Dochód ze sprzedaży biletów zasili konto Fundacji Miasto Kobiet. Środki zostaną przeznaczone na rozwój FMK oraz organizacje przyszłych wydarzeń rozwojowych dla kobiet.

Co to jest Klub Miasta Kobiet?

Klub Miasta Kobiet to cykliczne (przed pandemią – raz na dwa miesiące), niezwykle angażujące spotkania „Miasta Kobiet” z Czytelniczkami. Gośćmi Specjalnymi do tej pory byli m.in. Natalia de Barbaro – psycholożka, autorka książki „Czuła Przewodniczka”; mentorka w programie „Projekt Lady” Tatiana Mindewicz-Puacz, aktorka Anna Dymna, sex coachka Karo Akabal, Marta Niedźwiecka – także sex coachka i autorka podcastu „O zmierzchu”, osobista stylistka Monika Jurczyk, blogerka Ola Budzyńska (Pani Swojego Czasu), trenerka oraz autorka bestsellerów Kamila Rowińska, Joanna Ceplin – sojuszniczka w budowaniu marki osobistej, Barbara Ravensdale – terapeutka duchowa, lekarz psychiatra i terapeuta prof. Bogdan de Barbaro, wokalista Janusz Radek, najsłynniejszy polski neurobiolog prof. Jerzy Vetulani, i wielu, wielu innych.

 

27. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Natalia de Barbaro

Klub Miasta Kobiet z Natalią de Barbaro / fot. Barbara Bogacka

Anna Dymna

Klub Miasta Kobiet z Anną Dymną (obok Małgorzata Majewska) / fot. Barbara Bogacka

Kub Miasta kobiet

Klub Miasta Kobiet w Niebieski Art Hotel i restauracji Vanilla Sky / fot. Barbara Bogacka

Klub Miasta Kobiet, Joanna Hussakowska, Aneta Pondo, portal dla kobiet

Klub Miasta Kobiet z Joanną Hussakowską / fot. B. Bogacka

Tatiana Mindewicz-Puacz z Redaktorką Naczelną Miasta Kobiet Anetą Pondo

Tatiana Mindewicz-Puacz z Redaktorką Naczelną Miasta Kobiet Anetą Pondo. / fot. Barbara Bogacka

15. KMK [maj 2017] / fot. Beata Majka

kobieta niezależna szkolenie

Jubileuszowy Klub Miasta Kobiet z Kamilą Rowińską w Krakowie / fot. Martyna Szulakiewicz

Gościem Specjalnym 15.KMK był Janusz Radek / fot. Beata Majka

 

Uczestniczki o Klubie Miasta Kobiet:

Joanna:

Dla mnie to okazja do pobycia w bliskim kontakcie z ludźmi, którzy na co dzień są nieosiągalni.

Beata:

Na jednym ze spotkań przekliknęło mi w głowie, poukładało się tak jak trzeba, i wyszłam z niego z gotowym pomysłem na firmę, a nawet z jej nazwą!

Ola:

Nie potrafię tego uchwycić w słowa – jest w tych spotkaniach coś takiego, że na każde idę w ciemno, nie ma znaczenie, kto będzie gościem i jaki będzie jego temat, i jeszcze ani raz się nie zawiodłam.

Kasia:

Drogie dziewczyny z Miasta Kobiet, to co robicie jest świetne!

Magdalena:

W atmosferze eventów Miasta Kobiet jest coś naturalnego, niewymuszonego, nie ma wielkiego ą, ę, nawet gdy jego bohaterami są ludzie naprawdę wielkiego kalibru, czuję się na nich na swoim miejscu.

Organizatorem Klubu Miasta Kobiet jest Fundacja Miasta Kobiet.

Masz ochotę pokazać swoje produkty lub usługi podczas 38.KMK? Skontaktuj się z Barbarą Fijał (barbarafijal@miastokobiet.pl)

  

 

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
 • Bogusława 26 stycznia, 2023

  Witam,
  Z powodu choroby nie dam rady uczestniczyć w dzisiejszym spotkaniu miasta kobiet, czy mogę prosić o przeniesienie biletu na następne spotkanie?
  Pozdrawiam
  Bogusława Kubin

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ