Tuesday, May 28, 2024
Home / Klub Miasta Kobiet  / 40. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Eugenia Herzyk i Beata Michalska – relacja

40. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Eugenia Herzyk i Beata Michalska – relacja

„Kochanie siebie”. Czy na ten temat wszystko już zostało powiedziane?

Eugenia Herzyk w rozmowie z Anetą Pondo podczas 40. spotkania Klubu Miasta Kobiet

Eugenia Herzyk w rozmowie z Anetą Pondo podczas 40. spotkania Klubu Miasta Kobiet / fot. Agna Karasińska

40. spotkanie Klubu Miasta Kobiet okazało się pełne zaskakujących odkryć w obszarach, o których na pozór wiemy wszystko. O miłości własnej, współuzależnieniu i współzależności, stawianiu i obronie granic porozmawiałyśmy z Eugenią Herzyk – psychoterapeutką, specjalizującej się w problematyce nałogowej miłości. W drugiej części spotkania, trenerka kariery równoległej Beata Michalska pokazała sposób na to, od czego zacząć tworzyć swój „plan b”

 

Eugenia Herzyk: Nie ma jedynie słusznej miłości dla wszystkich

Rozmowa Anety Pondo z Eugenią Herzyk / fot. Andrzej Politowicz

– Hasło „pokochać siebie”, poza tym, że oklepane, kojarzyło mi się z jakimś konkretnym rodzajem miłości do siebie, i trochę też utopią, poszukiwaniem świętego Graala – wszyscy wiemy, że to kluczowe, czujemy nawet presję, by się pokochać, bo wiemy, że bez tego ani rusz, a jednak ciągle odkrywamy, że chyba jednak nie kochamy. Wymieniasz aż trzy rodzaje miłości własnej. Jakie? – zapytała Aneta Pondo, prowadząca wywiad z Eugenią Herzyk.

– Aby zająć się tematem miłości własnej najpierw należy określić, w jakim znaczeniu używamy tego pojęcia. Kochać siebie możemy na trzy, różne sposoby – zależny, narcystyczny i dojrzały. Każdy z nich przynosi inne konsekwencje, przekłada się na uczucia, jakie przeżywamy, zachowania, w które wchodzimy, czy relacje, jakie tworzymy. Nie uznajemy, że któryś ze sposobów jest dobry, albo zły. Zadajmy sobie pytania, który z nich mi służy i dokonujmy zmian, aby wzmacniać ten wybrany

– zachęcała psychoterapeutka i pasjonatka neuronauk.


Może też cię zainteresuje:

Zależny, narcystyczny czy dojrzały? „Trzy sposoby kochania siebie” – poradnik dla kobiet psychoterapeutki Eugenii Herzyk

 

Co ciekawe, istnieją trzy rodzaje pozycji, jakie możemy przyjąć w związku – dominującą, podporządkowaną partnerską. To one znajdują odzwierciedlenie w trzech rodzajach miłości, którą odczuwamy do siebie. Współuzależnienie to relacje lub związki symbiotyczne, hierarchiczne lub takie, w których trwa walka o władzę. Związki partnerskie, w których osoby wymieniają się swoim bogactwem, oparte są na współzależności. Jest ich mniej niż 20 procent. 

– Jakie korzyści mają kobiety, pozostające w związkach, w których nie ma partnerskiej, dojrzałej miłości? – dopytywała Aneta Pondo.

– Czasami staje się tak, że w toku pracy nad dojrzałą osobowością, mogą posypać się relacje. Rozwój zawsze wiąże się z ryzykiem, że partner za nami nie podąży. Powtarzam kobietom, które wchodzą na tę ścieżkę rozwoju – licz się z konsekwencjami, twoje życie stanie się inne

– zauważyła psychoterapeutka humanistyczna. Z tej perspektywy, warto dokonywać świadomego wyboru, jaką miłość chcemy przeżywać i wziąć za ten wybór odpowiedzialność, czyli mieć świadomość tego, co stanie się później.

Eugenia Herzyk podpisuje książkę „Trzy sposoby kochania siebie” / fot. Andrzej Politowicz

Podczas 40. spotkania Klubu Miasta Kobiet, autorka książek, w tym ostatniej „Trzy sposoby kochania siebie” opowiedziała też o tym, jakie są regulatory miłości, rodzaje granic i praw, mindfullness. Cały wywiad obejrzysz na profilu „Miasta Kobiet” na Facebooku.

Aneta Pondo, Aneta Joanna Kaniak i Beata Michalska / fot. Aneta Pondo

Uczestniczki 40 KMK / fot. Andrzej Politowicz

Beata Michalska: Co najgorszego może się stać?

Beata Michalska prowadzi warsztaty / fot. Andrzej Politowicz

Jak stworzyć plan b? / fot. Andrzej Politowicz

Pieniądze to jeden ze składowych „karty praw”, o której mówiła Eugenia Herzyk. Według, drugiej gościni, Beaty Michalskiej praca i dbałość o swoje bezpieczeństwo finansowe to ważny element miłości do siebie. Trenerka kariery równoległej pokazała nam sposób, jak pasje i kompetencje zamienić w pieniądze. Warsztat, który przeprowadziła uświadomił chyba wszystkim, że warto mieć swoje finansowe koło zapasowe. Podczas wydarzenia zadbałyśmy o siebie, stworzyłyśmy wizualizację i zobowiązałyśmy się do uruchomienia naszego „planu b”. 


Dowiedz się więcej:

Kobieta Krakowa: Beata Michalska

Uczestniczki warsztatów Beaty Michalskiej / fot. Aneta Pondo

 

40. spotkanie Klubu Miasta Kobiet

Na jubileuszowe spotkanie Klubu Miasta Kobiet przybyły zarówno stałe bywalczynie, jak i panie, które odwiedziły nas po raz pierwszy. Na wszystkie czekały prezenty od Partnerów, którzy i tym razem popisali się hojnością. 

Prezenty dla uczestniczek 40 KMK / fot. Andrzej Politowicz

Przy stoisku NABU Nano Cosmetics miałyśmy szansę przetestować nebulizator – urządzenie, które jest alternatywą do botoksu. Jonna Jędrszczyk podczas rozmowy ze współprowadzącą wydarzenie, Agną Karasińską, zdradziła, na czym polega innowacyjność urządzenia. Ultradźwiękowy nebulizator kosmetyczny NABU to system do nawilżania i regeneracji skóry, którego działanie można odczuć już po 30 sekundach od aplikacji.

Joanna Jędrszczy z NABU Nano Cosmetics / fot. Andrzej Politowicz

Zaglądając do Natura PH – polskiego dystrybutora produktów dr Jentschura, panie mogły wykonać sobie bilans oceny żywienia, poziomu stresu, funkcji organizmu i analizy mikroflory bakterii jelitowych.

Stoisko NaturaPh.pl / fot. Andrzej Politowicz

Uczestniczki 40 KMK / fot. Aneta Pondo

Organizatorki 40 KMK / fot. Andrzej Politowicz

Za obdarowanie uczestniczek 40. spotkania Klubu Miasta Kobiet dziękujemy: 

NABU Nano Cosmetics – ultradźwiękowy nebulizator kosmetyczny NABU,
Herbatint – trwałe naturalne farby do włosów,
Biomedskin – producent kosmetyków naturalnych i nawilżającego serum,
Room Box – projekt koncepcyjny wnętrza z opcją wyboru, który ułatwia zaprojektowanie mieszkania,
Studio L – Lidia Lesiecka – artystka wizualna, nauczycielka Vedic Art, Kobietę Krakowa, do której można pójść na warsztaty malowania intuicyjnego,
DepilConcept Nowa Huta i DepilConcept Bronowice – specjalistki odtrwałej depilacji,
Feminum – nwilżający żel intymny,
Gehwol – produkty do pielęgnacji dłoni, stóp i nóg,
BodyBoom – kosmetyki stworzone z miłości do piękna i natury oraz podziwu dla ciała,
EasyToys.pl – Sklep i platforma, która urozmaica życie seksualne.

Dziękujemy zespołowi restauracji Vanilla Sky i Niebieski Art Hotel za gościnę i pomoc w organizacji wydarzenia i poklubowej kolacji!


 

TAGI

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ