Wednesday, April 17, 2024
Home / Kultura  / 40 sof IKEA dla lokalnych instytucji

40 sof IKEA dla lokalnych instytucji

Sofa jest nie tylko meblem

Sofy od IKEA Kraków od razu przypadły do gustu! / fot. materiały prasowe

Do małopolskich fundacji i jednostek pomocy społecznej trafiło 40 sof, podarowanych przez IKEA Kraków. Przekazane sofy to nie tylko wygodne i funkcjonalne meble. Mają one przypominać o spędzaniu czasu razem, wspólnej rozrywce i integracji społecznej

Sofy od IKEA Kraków od razu przypadły do gustu! / fot. materiały prasowe

Sofy od IKEA Kraków od razu przypadły do gustu! / fot. materiały prasowe

 

40 sof wraz z podnóżkami trafiło do lokalnych instytucji i fundacji, m.in. dziennych i całodobowych placówek Stowarzyszenia SIEMACHA, Domów Pomocy Społecznej i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Fundacji „Głos Serca” czy ośrodków terapeutyczno-rehabilitacyjnych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundacji im. Brata Alberta.

– Przyjazne i wysokiej jakości przestrzenie SIEMACHY są formą okazywania szacunku naszym podopiecznym. Marzenia i aspiracje, zmysł estetyczny i wyczucie „smaku” młodych ludzi rodzą się dzięki obcowaniu z tym, co uporządkowane, atrakcyjne i piękne, a bez wątpienia sofy, które otrzymaliśmy od IKEA zasługują na takie miano – mówi Anna Litwora, Wiceprzewodnicząca Zarządu Stowarzyszenia SIEMACHA.

Nowe, praktyczne meble znalazły miejsce w pokojach dziennych, salonach oraz salach zabaw. Teraz będzie o wiele łatwiej wspólnie usiąść i spędzić czas na rozmowach, graniu czy spotkaniach z bliskimi. Każda z podarowanych sof ma 2,7 metra szerokości, może wiec zmieścić się na nich jednocześnie blisko 150 osób.

– Wszystkie instytucje, do których trafiły nasze sofy, udowadniają, że w dzisiejszym zabieganym świecie warto znaleźć czas, aby spędzić go z drugą osobą. Mamy nadzieję, że nasze sofy przyczynią się do zawiązania wielu nowych przyjaźni oraz pomogą w jeszcze lepszej integracji lokalnej społeczności – dodaje Anna Rusinek, Koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju w sklepie IKEA Kraków.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ