Monday, May 27, 2024
Home / Kuchnia  / 4 sposoby na ochłodzenie w mieście

4 sposoby na ochłodzenie w mieście

Oto kilka porad, które pozwolą Ci sprawnie uporać się z upałem, nie tylko w mieście, ale podczas wyjazdów.

Lato w pełni! Zaczął się sezon urlopów, jednak Ty musisz jeszcze poczekać na chwilę wolnego? Jeśli szukasz sposobu na błyskawicznie ochłodzenie podczas upałów, to dobrze trafiłaś! Oto kilka porad, które pozwolą Ci sprawnie uporać się z tym problemem, nie tylko w mieście, ale podczas wyjazdów.

przepisy-na-kawe r

fot. materiał prasowy

Choć gorący okres zwykle w naszym kraju nie trwa przesadnie długo, warto zastanowić się nad prawidłową ochroną przed jego potencjalnymi skutkami. Mogą one być niezbyt przyjemne. Żadna z nas nie chce sobie psuć wolnego czasu oparzeniem słonecznym, odwodnieniem lub przegrzaniem.

Rada nr 1: pij wodę

Woda jest niezbędnym składnikiem, który powinien znaleźć się w diecie na co dzień. Będzie również nieocenionym ratunkiem, kiedy temperatura wrze, gdyż skutecznie ugasi Twoje pragnienie. Picie wody pomaga w transporcie wartości odżywczych do komórek, a także pomaga w tworzeniu ochronnej powłoki dla wszystkich narządów. Jest bogata w tlen, tym samym nawilża i dotlenia tkanki. Z tych powodów staraj się wypijać 2 litry wody dziennie. Jeśli jesteś miłośniczką opalania, warto abyś zwiększyła tę dawkę o kolejny litr.

Rada nr 2: pij napoje gorące

Może się to wydawać dziwne, jednak w dniach, kiedy gorąc szczególnie doskwiera, powinnyśmy wypić filiżankę kawy lub herbaty. To rozwiązanie, znane jest z kultury arabskiej – koczownicze ludy żyjące na pustyni właśnie tak obniżają temperatury swoich ciał. Na tego rodzaju terenie temperatura może dochodzić nawet do 50 ◦C. Wypicie gorącego napoju pozwala wyrównać odrobinę tę różnice, przez co doznajemy uczucia ochłodzenia. Tym sposobem możesz połączyć przyjemnie z pożytecznym, dodając sobie energii takim deserem jak np. Tri Cafe – https://przepisynakawe.pl/trio-cafe-101/. Jeśli jednak dalej nie jesteś przekona do picia gorących napojów latem, możesz spróbować takiej kawy w wersji mrożonej. Skutecznie orzeźwia.

Rada nr 3: postaw na delikatne materiały

W lecie, często mamy problem z potliwością i przegrzaniem. Zazwyczaj przyczyną takiego stanu rzeczy jest nieodpowiedni dobór ubrania. Jeżeli słońce grzeje bardzo mocno, powinnaś zastanowić się nad wyborem przewiewnej i lekkiej garderoby. Na urlopie zwykle możemy pozwolić sobie na więcej, jednak co zrobić wtedy, kiedy musimy chodzić do biura? W tym wypadku z pomocą przychodzą naturalne materiały zrobione z bawełny. Nie musisz rezygnować z eleganckiego wyglądu – w sklepach dostępne są dobrej jakości koszule, spodnie oraz spódnice, które z powodzeniem można zastosować jako ubiór biznesowy – alternatywny dla klasycznych zestawów w stylu garniturowym. Pamiętaj, że kolor czarny pochłania wiele świata, przez co jest nam w nim bardziej gorąco – unikniesz tego nosząc ubrania w kolorach szarości, bieli, granatu lub stonowanego brązu, które będą się prezentować równie stonowanie.

Rada nr 4: formy aktywności

Jeżeli spędzasz dużo czasu w zamkniętych pomieszczeniach, zadbaj o ich przewiew. To najprostszy sposób na ochłodzenie tak wnętrza, jak i organizmu. Nie warto jednak otwierać okien po stronie południowej, gdy z to stamtąd pada największy żar. Czasami warto zrezygnować z samochodu i przejechać się rowerem – to z pewnością orzeźwi bardziej, niż przejażdżka mobilną sauną – posiadacze aut na pewno wiedzą o co chodzi. Dodatkowo zwróć uwagę na dobór diety oraz form aktywności fizycznej – przemęczony i słabo dożywiony organizm ciężej znosi zmienne temperatury. Upał nie będzie mieć szansy dania Ci w kość, jeśli będziesz w dobrej formie przez cały sezon.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ