Thursday, June 13, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / 4 praktyczne wskazówki, jak ułatwić codzienne sprzątanie

4 praktyczne wskazówki, jak ułatwić codzienne sprzątanie

Kto by pomyślał, że ta rutynowa czynność może sprawić frajdę!

sprzątanie, dom, mycie podłóg

Jak ułatwić sobie życie? / fot. materiały prasowe

Sprzątanie jest ważnym obowiązkiem, którego rodzice uczą swoje dzieci już od najmłodszych lat. W dorosłym życiu nadal nie każdy lubi spędzać czas na wielogodzinnym czyszczeniu całego mieszkania. I właśnie dlatego, niemal na wyciągnięcie ręki mamy dostępne liczne akcesoria, które pomagają nam w wykonywaniu wszystkich czasochłonnych prac domowych. Dzięki temu przestrzeń wokół nas lśni czystością, a my nie tracimy sił na męczącą walkę z kurzem czy nieuniknionymi zanieczyszczeniami

 

Sprzątanie łatwe i przyjemne – czy to możliwe?

Obowiązki, które trzeba wykonać zwykle nie są lubiane ani przez dzieci ani przez dorosłych. Mimo to, pewnych rzeczy nie da się ominąć. Jednym z takich zadań jest sprzątanie. Co zatem zrobić, aby nie kojarzyło nam się ono jedynie z przykrym i czasochłonnym obowiązkiem?

 

 1. Warto codziennie wykonywać choćby niewielkie czynności, jak sprzątniecie blatu w kuchni czy zmycie naczyń po obiedzie.
 2. Podział prac – warto każdemu z domowników przygotować listę zadań do wykonania. Oczywiście należy ją dostosować do wieku i umiejętności (zwłaszcza w przypadku małych pomocników). Dzięki temu nie tylko zaangażujemy całą rodzinę w sprzątanie wspólnej przestrzeni, ale też zaoszczędzimy nieco czasu i energii, którą możemy spożytkować na późniejszą zabawę i rozrywkę w gronie najbliższych.
 3. Multiskaning – akurat w przypadku sprzątania wielozadaniowość sprawdza się doskonale. I tak np. w czasie kiedy wstawimy pranie i włączymy zmywarkę, możemy zetrzeć kurze, umyć okna lub podłogi.
 4. Odpowiednie detergenty i akcesoria do sprzątania – nie bez znaczenia jest bowiem czym dysponujemy w naszym domowym magazynku. Warto mieć tam różnego typu szmatki i ścierki, ręczniki papierowe, ściągaczkę do wody, mopa i środki do czyszczenia różnych rodzajów powierzchni.

 

Popularne akcesoria do sprzątania podłóg

Jeśli chcemy choć trochę polubić sprzątanie, warto maksymalnie je sobie ułatwiać. Pomogą nam w tym przede wszystkim nowoczesne akcesoria, które zostały stworzone z myślą o zapracowanych osobach, które lubią cieszyć się czystą przestrzenią wokół siebie i najbliższych, przy jednoczesnym zaoszczędzenia czasu.

 

Mopy do czyszczenia podłóg cieszą się ostatnio szczególną popularnością ze względu na to, że w wielu domach zamiast dywanów spotykamy dziś panele, płytki czy drewniany parkiet. Wśród bogatej oferty mamy do wyboru m.in. mopy płaskie i okrągłe (statyczne lub obrotowe). Mopy płaskie sprawdzają się dobrze w przypadku niezbyt zabrudzonych powierzchni. Umożliwiają dotarcie w ciasne zakamarki domowych pomieszczeń. Natomiast mop obrotowy łączy w sobie kilka funkcji: dokładnie odsącza końcówkę myjącą, nie rozchlapuje wody, minimalizuje kontakt dłoni z wodą i detergentami oraz pozwala doczyścić nawet zaschnięte plamy. Właśnie dlatego idealnie nadaje się także do delikatnych podłóg, które ze względu na zmianę swojej struktury i zerwanie warstwy ochronnej źle znoszą nadmiar wody. 

 

W dzisiejszych czasach staramy się optymalizować każdą wykonywaną przez nas czynność. Sprzątanie jest jedną z nich. Dzięki nowoczesnym akcesoriom i systematyczności prace domowe zajmują mniej czasu, a tym samym mamy go więcej na inne przyjemności. Warto wprowadzić kilka powyższych wskazówek, by przekonać się o ich skuteczności.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
11 komentarzy
 • Elka 13 września, 2019

  :”Sprzątanie łatwe i przyjemne – czy to możliwe?” – jasne, polecam np Roomba 🙂 dlaczego roomba? Bo ma dwie szczotki i doskonale zbiera z dywanów

  • Julita 8 października, 2019

   O tak. Naczytalam się o nich wiele i kupiliśmy e5ke. Szczerze też go polecam

   • Mawi 10 listopada, 2019

    Roomba na codzień jest świetna. Jak pomyślę że wracając z pracy, gdy już odbiorę dzieci z przedszkola i żłobka sprzątać aż mnie skręca

 • Millena 11 listopada, 2019

  a jeszcze teraz jest ten nowy, i7 co zbiornik ma duzy i am do niego zawozi 😉

 • Zosia 20 listopada, 2019

  Przed sprzątaniem rozpisuje sobie plan działania i wiem co po kolei mam robić. Odkurzaniem mogę sobie wykreślić z listy, bo tym akurat to zajmuje się mój irobot. Jest dokładny to poprawiać po nim nie potrzeba.

 • Kalia 2 grudnia, 2019

  Sprzątanie przede wszystkim nie powinno kojarzyć się z przykrym obowiązkiem, a ważnym, domowym rytuałem. Roomba sprawia, że właśnie tak je postrzegam. Gwarancja skutecznego wręcz, idealnego porządku, nieinwazyjność i niezależność to zaledwie kilka z zalet roomby.

 • agnes 30 grudnia, 2019

  Moim pomocnikiem w sprzątaniu i ułatwieniem jest iRobot roomba i7, świetny sprzęt, mega pomoc i wygoda

 • Werka 31 grudnia, 2019

  Pomocnik w sprzątaniu? codziennie odkurza u mnie TRIFO od 7neebo, moge podejrzeć przez kamerkę jak mu idzie i zobaczyć mieszkanie, przetrze podłogi też na mokro. No i mąż czasem pomoże, ale to czasem ;p

 • Ala 9 stycznia, 2020

  Przede wszystkim roomba u mnie. nie wyobrażam sobie codziennego sprzątania bez niej

 • 카지노 13 stycznia, 2020

  … [Trackback]

  […] Find More on to that Topic: miastokobiet.pl/4-praktyczne-wskazowki-jak-ulatwic-codzienne-sprzatanie/ […]

 • Joasia 9 lutego, 2020

  Ja powiem jedno – dla mnie sprzątanie przestało być uciążliwym i przykrym obowiązkiem dopiero gdy zakupiłam roombę e5. Mój parkiet jest czysty jak nigdy dotąd.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ