Thursday, June 13, 2024
Home / PARTNER MK  / 4 najpopularniejsze piosenki Pawła Domagały!

4 najpopularniejsze piosenki Pawła Domagały!

Szorstko słodki piosenkarz, muzyk, aktor i kabareciarz w nowej trasie koncertowej

domagała Miasto Kobiet

Paweł Domagała tworzy muzykę, która przyciąga tłumy / fot. Pixabay

Paweł Domagała szturmem wtargnął na sceny muzyczne. Choć z muzyką związany był od lat, szerokiej publiczności znany był przede wszystkim ze swoich komediowych ról filmowych. Wszystko zmienił wielki hit „Weź nie pytaj”. Chcesz wiedzieć więcej o artyście? Sprawdź nasze zestawienie najczęściej odtwarzanych, ale i najważniejszych piosenek Pawła Domagały!

 

Paweł Domagała – kim jest popularny artysta?

Prawdziwy człowiek orkiestra – tak bez wątpienia można opisać Pawła Domagałę. Miłośnicy kina z pewnością pamiętają go z barwnych ról w „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „80 milionów”, „Planety singli” czy licznych występów serialowych. Aktor ukończył Akademię Teatralną w Warszawie i to właśnie m.in. ze stołecznymi scenami teatralnymi był związany. Poza tym dał się również poznać jako kabareciarz oraz lektor w filmach animowanych.

 

Tak szerokie spektrum zainteresowań robi wrażenie, a to jeszcze nie koniec! Paweł Domagała jest też wziętym muzykiem i obecnie promuje swoją najświeższą trasę – https://biletyna.pl/koncert/Pawel-Domagala/Wracaj-Tour.

Historia muzycznej kariery Pawła Domagały

Dla wielu fanów zmiana artystycznego kierunku aktora była dużym zaskoczeniem. Tymczasem już w 2009 roku Paweł Domagała dał wyraz swojej miłości do muzyki, zakładając zespół Ginger. Pierwszy duży sukces przyniósł solowy utwór, Jestem tego wart. Dzisiaj Paweł Domagała ma na swoim koncie 3 albumy studyjne. Wszystkie rozeszły się w dużych nakładach, a płyta 1984 może pochwalić się podwójną platyną. Ostatni krążek, Wracaj, został wydany pod koniec ubiegłego roku.

Największe hity artysty

Kolejne single artysty spotykają się ze znakomitym odbiorem publiczności i krytyki. Nikogo już nie dziwi ten sukces – chwytliwe melodie i dopracowane warstwy tekstowe łatwo zapadają w pamięć. Muzyk stworzył wiele przebojowych kawałków, jednak w naszym zestawieniu skupiamy się na tych najważniejszych oraz tych, które cieszą się największą popularnością.

 

Opowiem Ci o mnie – ten szczery i przejmujący utwór pochodzi z debiutanckiego albumu artysty. To liryczna opowieść z ciekawym teledyskiem. W serwisie YouTube piosenka została odtworzona już blisko 12 milionów razy.
Jestem tego wart – wspomniany już wcześniej kawałek stał się przepustką do muzycznej sławy Pawła Domagały. Piosenka z minimalistyczną oprawą wizualną dobija do 21 milionów wyświetleń.
Wystarczę ja – ten utwór podbijał w 2018 roku szczyty list przebojów i z pewnością przyczynił się do zdobycia platyny za album 1984. Wyróżnia się na tle twórczości artysty, który zwykle skłania się ku akustycznym numerom.
Weź nie pytaj – nie ma chyba nikogo, kto nie potrafiłby przytoczyć choć fragmentu tej piosenki. Stała się ona wielkim hitem (ponad 128 milionów odtworzeń na YouTube!), ale i inspiracją dla zabawnych przeróbek i coverów. Utwór nie tylko królował w stacjach radiowych, ale i zdobył nagrodę publiczności w plebiscycie Fryderyki.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Barbie 12 marca, 2021

    słodziaczek

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ