Saturday, April 20, 2024
Home / PARTNER MK  / 4 modne kierunki na zagraniczne wakacje solo w 2024 roku

4 modne kierunki na zagraniczne wakacje solo w 2024 roku

... i o tym, co warto mieć wówczas w plecaku lub walizce

Ubezpieczenie turystyczne

fot. Bagus Pangestu / Pexels

W ciągu ostatnich lat, podróże solo zdobywają coraz większą popularność. Dla wielu osób stają się one sposobem na odkrywanie nowych kultur, przeżywanie niezapomnianych przygód oraz chwilę samotności w zaganianym świecie. Rok 2024 przynosi nowe trendy w tej dziedzinie – prezentujemy cztery modne kierunki, które idealnie nadają się na samodzielną wyprawę! Warto też wspomnieć o znaczeniu odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego, które w takim stylu podróżowania może okazać się niezwykle pomocne

 

1. Kyoto, Japonia

Japonia, a szczególnie jej kulturalne serce, Kyoto, od lat przyciąga podróżników z całego świata. To miasto, gdzie tradycja przeplata się z nowoczesnością, oferując niezliczone atrakcje – od starożytnych świątyń i ogrodów po ultranowoczesne galerie sztuki i kawiarnie. Solo-podróżnicy mogą tu znaleźć wytchnienie wśród zabytkowych budowli, kontemplować naturę lub oddać się kulinarnej podróży po japońskiej kuchni. Ruszając do Kraju Kwitnącej Wiśni zabierz ze sobą dobre ubezpieczenie turystyczne (www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl), które może okazać się niezbędne w przypadku niespodziewanych problemów zdrowotnych – leczenie w Japonii bywa bardzo drogie.

2. Lofoty, Norwegia

Dla tych, którzy pragną odciąć się od miejskiego zgiełku i zanurzyć w naturze, Lofoty w Norwegii będą idealnym wyborem. Majestatyczne góry, krystalicznie czyste fiordy i możliwość obserwacji zorzy polarnej sprawiają, że to miejsce jest jak z innej planety. Podróżowanie po Lofotach najlepiej zaplanować z kamperem, co pozwala na większą swobodę i bliskość z naturą. Nie zapomnij także o ubezpieczeniu turystycznym, które zapewni spokój ducha podczas Twoich nordyckich przygód. Warto wybrać opcję związaną z aktywnościami sportowymi, których w Norwegii na pewno nie zabraknie.

3. Ubud, Bali, Indonezja

Ubud na Bali to prawdziwe ukojenie dla duszy i ciała. To miejsce, gdzie możesz zanurzyć się w praktyce jogi i medytacji, delektować się zdrową kuchnią oraz odkrywać lokalne tradycje. Ubud przyciąga solo-podróżników swoją duchową atmosferą i przyjaznymi mieszkańcami, co sprawia, że szybko można poczuć się tutaj jak w domu. Niech jednak sielska atmosfera tego indonezyjskiego raju nie uśpi Twojej czujności – i podczas takiej podróży warto mieć przy sobie dobre ubezpieczenie turystyczne.

4. Lizbona, Portugalia

Na koniec propozycja europejskiego kierunku. Lizbona, z jej malowniczymi uliczkami, historycznymi tramwajami oraz zachwycającym widokiem na rzekę Tag, to idealne miejsce dla tych, którzy szukają kulturowych doświadczeń w połączeniu z relaksującą atmosferą. Miasto kusi różnorodnością muzeów, galerii sztuki i targów rzemieślniczych. Podróżujący mogą delektować się lokalnymi winami oraz świeżymi owocami morza, ciesząc się przy tym słońcem na jednym z licznych tarasów widokowych. Mimo że to europejski kierunek, zadbaj przynajmniej o podstawową wersję ubezpieczenia turystycznego, by spędzić wyjazd bez zbędnych trosk.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ