Tuesday, July 23, 2024
Home / Moda  / Design  / 4 gadżety na wakacyjne podróże

4 gadżety na wakacyjne podróże

Bez względu na to, gdzie się wybieramy, lepiej zawczasu pomyśleć, co weźmiemy ze sobą na letni wyjazd.

Bez względu na to, czy szykujesz się do wykupionej w biurze podróży wycieczki do Algierii czy chodzi ci po głowie biwak z rodziną nad Szumawą, lepiej zawczasu pomyśleć, co weźmiesz ze sobą na letni wyjazd. Warto spakować rzeczy naprawdę potrzebne, bo nawet najbardziej pojemna walizka ma swoje limity. Dlatego zgromadziliśmy dla ciebie zestaw ciekawych, przydatnych, a przede wszystkim wielofunkcyjnych gadżetów, które ułatwią życie z dala od domu.
techmaniak2

BioLite CampStove
To produkt wyjątkowy. W jednym, kompaktowym urządzeniu połączono przenośne palenisko (z powodzeniem zastąpi tradycje ognisko, a do tego nie dymi), kuchenkę oraz… ładowarkę do sprzętu mobilnego. Zasada działania jest prosta. Rozpalając ogień, inicjujesz proces przekształcania ciepła w energię elektryczną, a ta zasila wbudowany wentylator, odpowiadający za wspomaganie procesu spalania. Nadwyżki energii przekazywane są do portów USB wkomponowanych w obudowę urządzenia, dzięki czemu bez problemu doładujesz smartfon czy aparat. Z racji swojego przeznaczenia CampStove jest przydatny przede wszystkim dla osób często biwakujących i spędzających czas na łonie natury. Wykorzystanie go w hotelowym pokoju może nie być mile widziane.
Cena: od 130 dol.

techmaniak3

Kingston MobileLite Wireless G2
Patrząc na nieduże pudełko z logo Kingston, ciężko sobie wyobrazić, że ten maluch może oferować tak bogatą funkcjonalność. A jednak. MobileLite Wireless G2 jest bankiem energii, więc z jego pomocą doładujesz dowolny sprzęt mobilny lub aparat. Jest też niezależnym czytnikiem kart pamięci ze zdalnym dostępem (wyciągasz kartę z aparatu, wkładasz do „magicznego pudełka” Kingstona i przeglądasz zdjęcia na smartfonie lub tablecie). Mało? To proszę bardzo – G2 jest też routerem, więc może połączyć w jedną sieć nawet do ośmiu różnych urządzeń. A żeby było jeszcze ciekawiej, możesz do niego podłączyć zewnętrzny modem 3G i cieszyć się dostępem do internetu na każdym z podpiętych bezprzewodowo telefonów, tabletów czy laptopów. Krócej rzecz ujmując, MobileLite Wireless G2 to elektroniczny odpowiednik szwajcarskiego scyzoryka – przyda się w każdej sytuacji.
Cena: od 150 zł

techmaniak-luggage

Trakdot Luggage
Było już coś dla miłośników kempingów, teraz czas na gadżet dla osób, które ponad inne formy transportu przedkładają latanie. A jak wiadomo, jedną z największych bolączek korzystania z linii lotniczych jest ryzyko zgubienia bagażu. Ten problem rozwiązuje Trakdot Luggage. Urządzenie nie jest szczególnie skomplikowane, co zważywszy na jego zastosowanie, można uznać tylko za zaletę. „Strażnika” wrzucasz do bagażu, a bagaż do samolotu. Po wylądowaniu, w dowolnej chwili możesz aktywować specjalną aplikację – za jej pośrednictwem Trakdot Luggage poinformuje cię, gdzie dokładnie jest twoja walizka lub torba. Warto dodać, że usługa nie wykorzystuje modułu GPS, a jedynie GSM, i można z niej korzystać na niemal całym świecie (wyjątkami są Japonia i Korea Południowa).
Cena: 80 funtów + roczna opłata 20 dol.

techmaniak4

Wacaco Minipresso
Jeśli naprawdę lubisz kawę, nie chcesz z niej rezygnować nawet w czasie wojaży. Co ci więc pozostaje? Termos, wizyta w kawiarni lub… miniekspres do parzenia kawy! I dokładnie tym ostatnim jest Wacaco Minipresso. Poręczny, lekki, ładny, a przy tym piekielnie funkcjonalny. Wystarczy wsypać do niego kawę, wlać wodę, po czym kilkoma ruchami ręki „zbudować” wewnątrz urządzenia ciśnienie niezbędne do właściwego zaparzenia idealnego espresso. I to bez potrzeby sięgania po sprężone powietrze czy elektryczne kompresory.
Cena: od 50 dol.

Szymon Marcjanek

redaktor naczelny techmaniaK.pl

OKLADKA-65-Beata-Sadowska200pxmateria pochodzi z nr 2/2015

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 바카라 14 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More on that Topic: miastokobiet.pl/4-gadzety-na-wakacyjne-podroze/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ