Friday, July 19, 2024
Home / Kultura  / 4 edycja targów Slow Fashion już w najbliższy weekend

4 edycja targów Slow Fashion już w najbliższy weekend

Na PGE Narodowym swoje produkty zaprezentuje około 200 wyselekcjonowanych wystawców, tworzących w zgodzie z zasadami Slow.

3 i 4 października odbędzie się długo wyczekiwana 4 edycja targów polskiej mody Slow Fashion. Na PGE Narodowym swoje produkty zaprezentuje około 200 wyselekcjonowanych wystawców, tworzących w zgodzie z zasadami Slow. W tym roku organizatorzy zaskoczą swoich gości wieloma nowościami.

Mnishkha and CARGO by OWEE

fot. materiał prasowy

Targi zostaną podzielone na 4 strefy: Casual, Street, Elegance oraz Kids! Oprócz znanych i popularnych marek takich jak Basic Station, Dream nation, Icoalyou, Signor Leone, Cargo & Mnishka, własne projekty pokaże ponad 30 nowych twórców. Swoje kolekcje przygotowują oni specjalnie pod to wydarzenie.

Dla osób zainteresowanych stylizacją i doborem ubrań do swojej sylwetki dostępna będzie bezpłatna oferta personal shoppera, Karoliny Wieczorek. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych. W sekcji Kids! dzieci będą mogły wybrać ubrania i dodatki na nadchodzące chłodniejsze dni i pobawić się w strefie zabaw organizowanej wspólnie z Showroom Kids.

Kolejną nowością w tym roku jest strefa Ciało, w której goście znajdą naturalne, polskie kosmetyki. Premierowo będzie można w niej skorzystać z wielu bezpłatnych usług w postaci masażu tajskiego, golibrody, stylisty fryzur, makijażu czy manicure. Po atrakcjach związanych z ciałem będzie można odpocząć w strefie Slow Food z wyselekcjonowanymi wystawcami Slow Marketu. Nie zabraknie też food trucków, które jak zwykle staną przed wejściem na targi. Dla zgłodniałych wiedzy zostanie przygotowana duża sekcja z książkami na temat mody i designu, którą organizuje popularny Super Salon.

Mecenas muzyczny targów Radio Zet Chilli również szykuje niespodziankę. Na targach Slow Fashion powstanie radiowe studio, które będzie nadawać audycję na żywo. Prowadzącą będzie ambasadorka Slow Fashion Gabi Drzewiecka, która prowadzić będzie audycje na temat filozofii Slow. Na gości targów czeka również wiele konkursów z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Wspólnie ze szkołą mody – Viamoda organizatorzy przygotowują zabawę, w której do wygrania będzie możliwość uczestniczenia w kursie modowym oraz pakiet nagród od partnerów wydarzenia.

To i jeszcze więcej, czyli przede wszystkim polscy projektanci w jednym miejscu już w ten weekend. Dla wszystkich osób, które nie będą mogły pojawić się na targach będzie możliwość dokonania zakupu w internecie na specjalnej platformie przygotowanej przez Slow Fashion wspólnie z Shoplo.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Połowa dochodu ze sprzedaży biletów na targi Slow Slow Fashion zostanie przeznaczona na cele statutowe fundacji La Strada Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu. Podczas wydarzenia będzie można również spotkać się osobiście z działaczami i wesprzeć organizację.

4 edycja targów polskiej mody Slow Fashion
3-4 października 2015 r., PGE Narodowy, Warszawa.
Wstęp na targi: 10 zł / 2 dni, dzieci i młodzież do lat 16 wstęp bezpłatny.

Patroni medialni: Glamour, Zet Chilli, Gazeta Stołeczna, Co Jest Grane, New Age Media, MaleMEN, Zwykłe Życie, Clear Channel, Warsawholic, Synergic, Stroer, Polki.pl, Aktivist, Gaga, Mówią Na Mieście, Slow Life Food & Garden.

Partnerzy: Fundacja La Strada, Showroom, Showroom Kids, Shoplo, Offszem Offszem, MyTaxi, Words My Love, Shake Your Head, Barberian, Super Salon, Nailed It, Thaisun, Viamoda.

Organizatorem targów Slow Fashion jest Grupa Slow powstała w lutym 2014 roku. Od początku działalności skupiona jest na aktywnej promocji trendu „Slow”, który definiuje jako lokalne, zdrowe i mądre podejście do konsumpcji. Jej główne projekty to: Slow Fashion, Slow Weekend i Slow Market.

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ