Saturday, February 24, 2024
Home / Klub Miasta Kobiet  / 39. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Fazy, cykle i przypływy. Tajemnice kobiecej seksualności

39. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Fazy, cykle i przypływy. Tajemnice kobiecej seksualności

Na ile jesteś gotowa na taką konfrontację razem z nami, w czasie najbliższego Klubu Miasta Kobiet?

alicja długołęcka

Alicja Długołęcka / fot. Tamara Pieńko

Czym jest i jak się zmienia się kobieca seksualność?
Jak rozpoznać, w jakiej fazie naszego życia jesteśmy oraz jakie niesie ona dla nas dary i wyzwania?
I jak się ma do tego poczucie wdzięczności?

O tym wszystkim porozmawiamy podczas 39. spotkania Klubu Miasta Kobiet (29 listopada 2022), które odbędzie się w restauracji Vanilla Sky w Krakowie. Gościnią Specjalną będzie edukatorka seksualna Alicja Długołęcka, część warsztatową poprowadzi psycholożka Lena Czernecka

 

Fazy, cykle i przypływy. O tym, jak zmienia się kobieca seksualność z wiekiem

W czasie Klubu Miasta Kobiet porozmawiamy o kobiecości i seksualności wpisanej w cykle i fazy życia. O tym, co przemija, i o tym co przypływa. O ciele i emocjach. O transformacji, progach i celebracji naszej kobiecości. Rzucimy światło na stereotypy, obszary wyparcia i patriarchalne wzorce. W warsztatowej części spotkania skupimy się na wdzięczności która jest opozycją do żalu i sposobem na regulowanie niepewności.
Wydarzenie odbędzie się w formule talk-show w restauracji Vanilla Sky w Krakowie (ul. Flisacka 3). Andrzejkowy wieczór uświetnią także Ewa Czarnecka-Doniec, Aga Siejka i Anita Kostana. Wiedźmy przy pomocy magicznych atrybutów odkryją przed nami nieco świetlanej przyszłości. Spotkanie Klubu Miasta Kobiet to inspirujące rozmowy na żywo, warsztaty, networking, upominki, a dla chętnych – poklubowa kolacja w towarzystwie kobiet, które chcą wiedzieć więcej.

Kup bilet


 

Część I: Alicja Długołęcka

Przeczytaj koniecznie:
Alicja Długołęcka: Jako młoda kobieta myślałam o niej jako o czymś jeszcze bardziej wstydliwym niż miesiączka

 

Naszą Gościnią Specjalną i przewodniczką po tych tematach będzie Alicja Długołęcka – pedagożka, edukatorka seksualna, wykładowczyni, psychoterapeutka w nurcie humanistyczno-doświadczeniowym, autorka licznych artykułów i książek z zakresu edukacji psychoseksualnej, m.in. „Edukacja seksualna” (wraz ze Zbigniewem Lwem-Starowiczem), „Seks na Wysokich Obcasach” (wraz z Pauliną Reiter), „Zwykła książka, o tym skąd się biorą dzieci”.
W najnowszej książce „Przypływ” (wyd. Znak) pisze:

„Warto świadomie porzucić bycie miłą, usłużną i pełną wdzięku, a zamiast tego rozwijać w sobie mądrość, kompetencje i siłę”

Alicja Długołęcka uczy kobiety, jak poznawać ciało i czerpać przyjemność z seksu i życia, jak dbać o swoje zdrowie seksualne, jak eksperymentować z seksualnością i jak podążać za zmianami i nowymi potrzebami.

„Czas przejścia z jednej fazy życia do kolejnej może nam uzmysłowić nasz stosunek do zmian jako takich. Zrzucanie dotychczasowych ról, masek i nawyków jest jak pozbywanie się znoszonych i niepasujących ubrań, odsłania psychiczną nagość, pokazuje nas takimi, jakie jesteśmy”

– pisze Alicja Długołęcka w „Przypływie”.

Przypływ

Przypływ, Alicja Długołęcka, wyd. Znak

Warto przeczytać:
Alicja Długołęcka: „Kobietom ‘50 plus’ już wszystko wolno”

Część II: Lena Czernecka

lena czernecka

Lena Czernecka / fot. Barbara Bogacka

W drugiej części spotkania, psychoterapeutka ludzi i biznesu poprowadzi warsztaty o praktykowaniu wdzięczności. Lena Czernecka jest fascylitatorką zmiany i ekspertką w obszarze mental health. Od 2001 roku inspiruje ludzi do rozwoju w obszarze zmiany, emocji, odporności psychicznej, efektywności osobistej, empatycznej komunikacji oraz przywództwa. Przez sześć lat prowadziła turnusy profilaktyki antystresowej dla żołnierzy wracających z misji w Afganistanie, Iraku i Syrii oraz dla funkcjonariuszy MSW i A. Stworzyła autorski kurs „Samodzielna Kobieta” (https://lenaczernecka.com/sklep/samodzielna-kobieta/), który w praktyce rozwija asertywność, stawianie granic, regulowanie emocji (w tym złości) oraz pomaga odzyskać moc do działania.

Dowiedz się:
Kim jest Lena Czernecka?

 

Podczas warsztatów porozmawiamy o sposobach na wdzięczność do siebie i do innych, odniesiemy się do badań, dlaczego warto być wdzięcznym, a na koniec zrobimy wspólna praktykę.

39. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Fazy, cykle i przypływy. Tajemnice kobiecej seksualności

CO: 39. spotkanie Klubu Miasta Kobiet – 39. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Fazy, cykle i przypływy. Tajemnice kobiecej seksualności

KTO
:
Alicja Długołęcka – pedagożka, edukatorka seksualna, wykładowczyni, psychoterapeutka w nurcie humanistyczno-doświadczeniowym

Lena Czernecka – psycholożka, trenerka biznesu, psychoterapeutka Gestalt, interwentka kryzysowa

GDZIE: Restauracja Vanilla Sky, Niebieski Art Hotel&SPA, ul. Flisacka 3, Kraków
KIEDY: 29 listopada 2022 (wtorek), godz. 18.00-21.00, start rejestracji: od 17.00
BILETY:

  • normalny: 129 zł
  • dla osób ze społeczności Kobiet Krakowa: 100 zł

W cenie biletu: spotkanie i warsztaty; napoje (do wyboru: wino, kawa lub herbata lub sok lub woda). Dodatkowo – możliwość poznania innych kobiet oraz atmosfera inspiracji i motywacji (bezcenne). 


 

Prosimy o przemyślane zakupy. W przypadku rezygnacji z wydarzenia, możesz przekazać bilet koleżance lub zamienić na udział w kolejnym. Fundacja Miasto Kobiet zwraca koszt rezygnacji uczestnictwa w imprezie w wyjątkowych sytuacjach, nie później niż na 48 godz. przed imprezą. W przypadku zmiany terminu z przyczyn niezależnych od organizatora, bilet nie traci ważności. Uwaga, liczba miejsc ograniczona! 

Dochód ze sprzedaży biletów zasili konto Fundacji Miasto Kobiet. Środki zostaną przeznaczone na rozwój FMK oraz organizacje przyszłych wydarzeń rozwojowych dla kobiet.

Co to jest Klub Miasta Kobiet?

Klub Miasta Kobiet to cykliczne (przed pandemią – raz na dwa miesiące), niezwykle angażujące spotkania „Miasta Kobiet” z Czytelniczkami. Gośćmi Specjalnymi do tej pory byli m.in. Natalia de Barbaro – psycholożka, autorka książki „Czuła Przewodniczka”; mentorka w programie „Projekt Lady” Tatiana Mindewicz-Puacz, aktorka Anna Dymna, sex coachka Karo Akabal, Marta Niedźwiecka – także sex coachka i autorka podcastu „O zmierzchu”, osobista stylistka Monika Jurczyk, blogerka Ola Budzyńska (Pani Swojego Czasu), trenerka oraz autorka bestsellerów Kamila Rowińska, Joanna Ceplin – sojuszniczka w budowaniu marki osobistej, Barbara Ravensdale – terapeutka duchowa, lekarz psychiatra i terapeuta prof. Bogdan de Barbaro, wokalista Janusz Radek, najsłynniejszy polski neurobiolog prof. Jerzy Vetulani, i wielu, wielu innych.

 

27. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Natalia de Barbaro

Klub Miasta Kobiet z Natalią de Barbaro / fot. Barbara Bogacka

Anna Dymna

Klub Miasta Kobiet z Anną Dymną (obok Małgorzata Majewska) / fot. Barbara Bogacka

Kub Miasta kobiet

Klub Miasta Kobiet w Niebieski Art Hotel i restauracji Vanilla Sky / fot. Barbara Bogacka

Klub Miasta Kobiet, Joanna Hussakowska, Aneta Pondo, portal dla kobiet

Klub Miasta Kobiet z Joanną Hussakowską / fot. B. Bogacka

Tatiana Mindewicz-Puacz z Redaktorką Naczelną Miasta Kobiet Anetą Pondo

Tatiana Mindewicz-Puacz z Redaktorką Naczelną Miasta Kobiet Anetą Pondo. / fot. Barbara Bogacka

15. KMK [maj 2017] / fot. Beata Majka

kobieta niezależna szkolenie

Jubileuszowy Klub Miasta Kobiet z Kamilą Rowińską w Krakowie / fot. Martyna Szulakiewicz

Gościem Specjalnym 15.KMK był Janusz Radek / fot. Beata Majka

 

Uczestniczki o Klubie Miasta Kobiet:

Joanna:

Dla mnie to okazja do pobycia w bliskim kontakcie z ludźmi, którzy na co dzień są nieosiągalni.

Beata:

Na jednym ze spotkań przekliknęło mi w głowie, poukładało się tak jak trzeba, i wyszłam z niego z gotowym pomysłem na firmę, a nawet z jej nazwą!

Ola:

Nie potrafię tego uchwycić w słowa – jest w tych spotkaniach coś takiego, że na każde idę w ciemno, nie ma znaczenie, kto będzie gościem i jaki będzie jego temat, i jeszcze ani raz się nie zawiodłam.

Kasia:

Drogie dziewczyny z Miasta Kobiet, to co robicie jest świetne!

Magdalena:

W atmosferze eventów Miasta Kobiet jest coś naturalnego, niewymuszonego, nie ma wielkiego ą, ę, nawet gdy jego bohaterami są ludzie naprawdę wielkiego kalibru, czuję się na nich na swoim miejscu.

Partnerzy 39. spotkania Klubu Miasta Kobiet

Przy stoiskach partnerów 39. KMK będzie można zrobić świąteczne zakupy, poprzymierzać i doradzić się.

Podczas wydarzenia będą z nami eksperci od zagęszczania, przedłużania oraz niechirurgicznego uzupełniania włosów z Kliniki Włosów Beauty For You, która jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. W specjalnie wydzielonym do tego miejscu, będzie można porozmawiać z trycholożką i właścicielką kliniki, Ewą Geraszek oraz trychologiem i instruktorem przedłużania włosów Tomaszem Kochańczykiem, który wykona profesjonalną analizę skóry głowy i włosów.

 

Partnerzy 39. spotkania Klubu Miasta Kobiet

Organizatorem Klubu Miasta Kobiet jest Fundacja Miasta Kobiet.

Masz ochotę pokazać swoje produkty lub usługi podczas 38.KMK? Skontaktuj się z Barbarą Fijał (barbarafijal@miastokobiet.pl)

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ