Wednesday, May 29, 2024
Home / Klub Miasta Kobiet  / 37. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Mona Cichoń

37. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Mona Cichoń

Jak śnić. Jak żyć

Od lewej: Aneta Pondo i Mona Cichoń

Od lewej: Aneta Pondo i Mona Cichoń / fot. Barabara Bogacka

W ostatni dzień dzień czerwca, tuż po nowiu księżyca, kiedy jest najlepszy czas na zakończenie starego i rozpoczęcie nowego, rozmawiałyśmy o tym, co robią nam sny i jak podejmować decyzje w zgodzie z wewnętrzną mądrością. Gościniami Specjalnymi były: Mona Cichoń – ekspertka od śnienia, oraz Aga Siejka – HR-ka i soul coachka. Wydarzeniu towarzyszyła narracja snu jako listu. Jeśli „Niezinterpretowany sen jest jak nieotwarty list od siebie do siebie*”, to co się dzieje, gdy je przegapiamy i nie otwieramy kopert?

 

Mona Cichoń – Nie ignoruj tego, co ci się śni

Od lewej: Mona Cichoń i Aneta Pondo / fot. Barbara Bogacka

Świadome, terapeutyczne, prorocze, telepatyczne, profetyczne. Ich fabuła może być zależna od pory cyklu, a zrozumienie – sposobem na życie. Mona Cichoń, dla której sny są codzienną praktyką duchową, a także ścieżką zawodową w rozmowie z Anetą Pondo mówiła o tym, co sny mówią o człowieku.

– Sny mogą pomóc w wyborach albo przygotować na traumatyczne wydarzenia z życia. Sen reprezentuje „mnie”. W interpretacji symboli, które wyśniłaś, najważniejszy jest kontekst – jak się wtedy czułaś? Zapisujmy swoje sny zaraz po przebudzeniu. To mogą być szczątkowe informacje, tego co zapamiętałaś: kolor, emocja, cokolwiek. Taka praktyka z czasem pozwoli „umaterialnić sen”, czyli zrozumieć, co podświadomość chce ci przekazać. 

– radziła organizatorka Kręgów Snów.

– Czy opowiadanie o snach nie jest zbyt intymne? – zapytała prowadząca spotkanie.

–Pewnej kobiecie przydarzał się powtarzalny sen, w którym uprawiała seks z dzieckiem. W trakcie rozmów, odkryłyśmy, że nie chodziło ani o seks, ani o dziecko. Okazało się, że tamten sen miał ją zmusić do zastanowienia się nad tym, dlaczego ignoruje siebie. 

Posłuchaj całej rozmowy

 

Mona Cichoń prowadzi warsztaty pracy ze snami oraz sesje indywidualne. Pracując ze snami korzysta z różnorodnych metod – zarówno tych pochodzących z rdzennych tradycji, nauk buddyjskich, a także tych bardziej psychologicznych. Mona jest zaangażowana w Zgromadzenia Kręgów Kobiet. Zajmuje się terapią dźwiękiem. Pobiera nauki od maoryskiej szamanki Arapaty, głównie związane z uzdrawianiem kobiecości, oddechem, przodkami. 
Kontakt z Moną Cichoń: FB/@monika.cichon.7146


Przeczytaj koniecznie:

Jak mieć świadomy sen?

 

Aga Siejka – nie ma przypadków, są tylko znaki

Aga Siejka pokazała jak podejmować decyzje w zgodzie z wewnętrzną mądrością / fot. Barbara Bogacka

Po co czynić nieuświadomione świadomym? Bo to, czego często nie dopuszczamy do głosu, może mieć coś istotnego do powiedzenia.

W drugiej części wydarzenia, Aga Siejka, która z pozoru łączy odmienne dwa światy – korporacyjny i duchowy, pokazała nam metody na podejmowanie decyzji. Soul coachka zabrała uczestniczki spotkania w podróż duszy, udowadniając, że to co intuicyjne nigdy nie stoi w opozycji do racjonalnego myślenia. Podświadomość może i powinna mieć znaczy wpływ na nasze wybory. 

– Dusza mówi językiem symbolu, obrazu, metafory, natury

– powiedziała Aga, zapraszając do medytacji prowadzonej, dzięki której mogłyśmy się przekonać o tym, jak proces podejmowania decyzji łączy się z nieujawnionymi blokadami lub przekonaniami.

Aga Siejka jest certyfikowaną soul coachką i wspiera klientki w uzdrawianiu relacji z samą sobą i z innymi, w zmianie przekonań i rozwoju opartym o ich unikalne talenty, w wyciąganiu na światło dzienne głęboko ukrytych pragnień i wprowadzaniu życiowych oraz zawodowych zmian. Pomaga również w oswajaniu strachu, nawigowaniu przez kryzys i odkrywaniu tkwiącego w nim potencjału, oraz w znajdowaniu sensu w chorobie i odczytywaniu sygnałów płynących z naszego ciała.
Kontakt z Agą Siejką: IG/@wolniejtuiteraz

37. spotkanie Klubu Miasta Kobiet / fot. Barbara Bogacka


Poznaj historię Agi:

Kobiety Krakowa: Aga Siejka

37. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Jak śnić. Jak żyć

Spotkanie wzbogaciły historie kobiet, które podzieliły się z innymi swoimi snami. Sny zbliżają. Rozmowom przy kolacji  przygotowanej przez szefów kuchni Vanilla Sky nie było końca. 37. spotkanie Klubu Miasta Kobiet zakończyło się w upalną czerwcową noc. Na kolejne wydarzenia zapraszamy po wakacjach!

Poklubowa kolacja w Vanilla SKy / fot. Barbara Bogacka

Fundacja Miasto Kobiet dziękuje za pomoc w organizacji wydarzenia firmom: Sylveco, Oleiq, Duetus, Nacomi Dr Jędrys – chirurgia plastyczna, Feminum, Alfa Denta&Beauty, Gehwol. Dziękujemy za gościnę art hotel&SPA Niebieski.

37. spotkanie KMK przygotowały dla Was: (od lewej): Agna Karasińska, Aga Siejka, Basia Fijał, Aneta Pondo, Aneta Joanna Kaniak / fot. Barbara Bogacka

Partnerzy 37. spotkania Klubu Miasta Kobiet

*Erich Fromm

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ