W ostatni dzień dzień czerwca, tuż po nowiu księżyca, kiedy jest najlepszy czas na zakończenie starego i rozpoczęcie nowego, rozmawiałyśmy o tym, co robią nam sny i jak podejmować decyzje w zgodzie z wewnętrzną mądrością. Gościniami Specjalnymi były: Mona Cichoń – ekspertka od śnienia, oraz Aga Siejka – HR-ka i soul coachka. Wydarzeniu towarzyszyła narracja snu jako listu. Jeśli „Niezinterpretowany sen jest jak nieotwarty list od siebie do siebie*”, to co się dzieje, gdy je przegapiamy i nie otwieramy kopert?
Mona Cichoń – Nie ignoruj tego, co ci się śni
Świadome, terapeutyczne, prorocze, telepatyczne, profetyczne. Ich fabuła może być zależna od pory cyklu, a zrozumienie – sposobem na życie. Mona Cichoń, dla której sny są codzienną praktyką duchową, a także ścieżką zawodową w rozmowie z Anetą Pondo mówiła o tym, co sny mówią o człowieku.
– Sny mogą pomóc w wyborach albo przygotować na traumatyczne wydarzenia z życia. Sen reprezentuje „mnie”. W interpretacji symboli, które wyśniłaś, najważniejszy jest kontekst – jak się wtedy czułaś? Zapisujmy swoje sny zaraz po przebudzeniu. To mogą być szczątkowe informacje, tego co zapamiętałaś: kolor, emocja, cokolwiek. Taka praktyka z czasem pozwoli „umaterialnić sen”, czyli zrozumieć, co podświadomość chce ci przekazać.
– radziła organizatorka Kręgów Snów.
– Czy opowiadanie o snach nie jest zbyt intymne? – zapytała prowadząca spotkanie.
–Pewnej kobiecie przydarzał się powtarzalny sen, w którym uprawiała seks z dzieckiem. W trakcie rozmów, odkryłyśmy, że nie chodziło ani o seks, ani o dziecko. Okazało się, że tamten sen miał ją zmusić do zastanowienia się nad tym, dlaczego ignoruje siebie.
Posłuchaj całej rozmowy
Mona Cichoń prowadzi warsztaty pracy ze snami oraz sesje indywidualne. Pracując ze snami korzysta z różnorodnych metod – zarówno tych pochodzących z rdzennych tradycji, nauk buddyjskich, a także tych bardziej psychologicznych. Mona jest zaangażowana w Zgromadzenia Kręgów Kobiet. Zajmuje się terapią dźwiękiem. Pobiera nauki od maoryskiej szamanki Arapaty, głównie związane z uzdrawianiem kobiecości, oddechem, przodkami.
Kontakt z Moną Cichoń: FB/@monika.cichon.7146
Przeczytaj koniecznie:
Jak mieć świadomy sen?
Aga Siejka – nie ma przypadków, są tylko znaki
Po co czynić nieuświadomione świadomym? Bo to, czego często nie dopuszczamy do głosu, może mieć coś istotnego do powiedzenia.
W drugiej części wydarzenia, Aga Siejka, która z pozoru łączy odmienne dwa światy – korporacyjny i duchowy, pokazała nam metody na podejmowanie decyzji. Soul coachka zabrała uczestniczki spotkania w podróż duszy, udowadniając, że to co intuicyjne nigdy nie stoi w opozycji do racjonalnego myślenia. Podświadomość może i powinna mieć znaczy wpływ na nasze wybory.
– Dusza mówi językiem symbolu, obrazu, metafory, natury
– powiedziała Aga, zapraszając do medytacji prowadzonej, dzięki której mogłyśmy się przekonać o tym, jak proces podejmowania decyzji łączy się z nieujawnionymi blokadami lub przekonaniami.
Aga Siejka jest certyfikowaną soul coachką i wspiera klientki w uzdrawianiu relacji z samą sobą i z innymi, w zmianie przekonań i rozwoju opartym o ich unikalne talenty, w wyciąganiu na światło dzienne głęboko ukrytych pragnień i wprowadzaniu życiowych oraz zawodowych zmian. Pomaga również w oswajaniu strachu, nawigowaniu przez kryzys i odkrywaniu tkwiącego w nim potencjału, oraz w znajdowaniu sensu w chorobie i odczytywaniu sygnałów płynących z naszego ciała.
Kontakt z Agą Siejką: IG/@wolniejtuiteraz
Poznaj historię Agi:
Kobiety Krakowa: Aga Siejka
37. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Jak śnić. Jak żyć
Spotkanie wzbogaciły historie kobiet, które podzieliły się z innymi swoimi snami. Sny zbliżają. Rozmowom przy kolacji przygotowanej przez szefów kuchni Vanilla Sky nie było końca. 37. spotkanie Klubu Miasta Kobiet zakończyło się w upalną czerwcową noc. Na kolejne wydarzenia zapraszamy po wakacjach!
Fundacja Miasto Kobiet dziękuje za pomoc w organizacji wydarzenia firmom: Sylveco, Oleiq, Duetus, Nacomi Dr Jędrys – chirurgia plastyczna, Feminum, Alfa Denta&Beauty, Gehwol. Dziękujemy za gościnę art hotel&SPA Niebieski.
*Erich Fromm