Wednesday, July 24, 2024
Home / Klub Miasta Kobiet  / 34. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Magdalena Kostyszyn

34. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Magdalena Kostyszyn

30 listopada 2021 r. odbyło się 34. spotkanie Klubu Miasta Kobiet

magdalena kostyszyn podczas klubu miasta kobiet

Od lewej: Aneta Pondo i Magdalena Kostyszyn / fot. B. Bogacka

34. spotkanie Klubu Miasta Kobiet odbyło się wokół książki „Też tak mam” Magdaleny Kostyszyn. Bohaterka wieczoru wyznała, że była jedną z tych kobiet, które po urodzeniu wpisywały w wyszukiwarkę hasło „dziecko zniszczyło mi życie”, opowiedziała, dlaczego bała się porażki i jak zaczęła się Chujowa Pani Domu. Dużo mówiłyśmy o wstydzie, ocenianiu i kryzysie. Ten ostatni na tapet wzięła dr Elżbieta Kluska-Łabuz, która dla uczestniczek spotkania poprowadziła warsztaty. Wydarzenie miało miejsce w andrzejkowy wieczór w restauracji Vanilla Sky na krakowskim Salwatorze

Magdalena Kostyszyn: Też tak masz?

Magdalena Kostyszyn pełni wiele ról i ma wiele tożsamości. Jest dziennikarką, blogerką, przedsiębiorczynią, matką, kobietą, człowiekiem. Jako Chujowa Pani Domu z przymrużeniem oka zajmuje się tematem nieperfekcyjności. Za to jako dziennikarka Magda Kostyszyn napisała książkę „Też tak mam”. Zebrała w niej historie kobiet, które opowiedziały jej o swojej zwyczajności – macierzyństwie, pracy i kobiecości. Bez kokietowania. Jest więc o uniwersalnych doświadczeniach kobiet: przemocy ekonomicznej, nieradzeniu sobie, depresji poporodowej, bolesnym miesiączkowaniu czy werbalnym molestowaniu.

– Nie powinnyśmy oceniać. Łączą nas podobne historie, ale nie wiemy o tym, bo nie rozmawiamy. Po urodzeniu córki czułam się oszukana przez koleżanki, które nie powiedziały mi o depresji poporodowej. Odkrycie, że „też tak mam” może być początkiem akceptacji swojego wstydu. Chociaż większość historii z książki osobiście mnie nie dotyczy, to nie znaczy, że problemy bohaterek mnie nie bolą. 

– odpowiedziała autorka na pytanie prowadzącej wydarzenie, Anety Pondo, o to, co chciała osiągnąć pisząc najnowszą książkę.

Magdalena Kostyszyn: Wychodzę z założenia, że na pierwszym miejscu jesteśmy kobietami, dopiero potem matkami  

O scenografię zadbał Maxfliz / fot. B. Bogacka

Magdalena Kostyszyn podpisywała książkę „Też tak mam” / fot. B. Bogacka

Uczestniczki 34 KMK / fot. B. Bogacka

Zobacz całą rozmowę

 

Pierwsza pomoc w kryzysie

od lewej: Agna Karasińska i Elżbieta Kluska-Łabuz / fot. B. Bogacka

– „Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni.” Czyżby? – zapytała Agna Karasińska, współprowadząca spotkanie.

– Dla jednych, doświadczenie kryzysu może stać się momentem pozytywnej i przełomowej zmiany życiowej, dla innych – zabójstwem. Dlatego najważniejszym aspektem pomocy osobom w kryzysie jest dawania wsparcia i obecności

– powiedziała dr Elżbieta Kluska-Łabuz. Psycholożka i współzałożycielka Instytutu Pozytywnej Terapii Kryzysu opowiedziała, jak kryzys rozpoznać u siebie i bliskich oraz pokazała uczestniczkom metodę WOOP, polegającą na uświadomieniu sobie, co stanowi przeszkodę w osiągnięciu tego, czego chcemy i zadbaniu o siebie. 

Świetlana przyszłość zależy od kobiet

Były Andrzejki, musiały być wróżby, cekiny, koronki i światło. Kobiety Krakowa – Aga Siejka, soul coachka i Kwantowa Wiedźma czyli Ewa Czarnecka-Doniec pomagały w odkrywaniu tego, co niesie przyszłość. Organizatorki zadały szyku w stylizacjach przygotowanymi przez doradcę wizerunku Agatę Piotrowską z krakowskiego butiku Patrizia Aryton (ul. Szpitalna 34), a brafitterki z Change Lingerie pomagały dobrać biustonosze, by było wygodnie i efektownie. Ekspertki od urządzania spektakularnych wnętrz z MaxFlizu rozjaśniły twarze klubowiczek, które do domu wróciły z designerskimi lampami MaxLight. 34. spotkanie Klubu Miasta Kobiet zakończyła wyśmienita kolacja przygotowana przez szefów kuchni restauracji Vanilla Sky.

Wszystkie odpowiedzi mamy w sobie, ale to Ewa Czarnecka-Doniec i Aga Siejka pomagały je z nas wydobyć / fot. B. Bogacka

Organizatorki ubrała Agata Piotrowska – doradca wizerunku Patrizia Aryton / fot. B. Bogacka

Brafitterki z Change Lingerie pomagały dobrać piekny i wygodny biustonosz / fot. B. Bogacka

Maxfliz i Maxlight ufundowali świetlne nagrody / fot. B. Bogacka

Kobiety Krakowa podczas 34. KMK / fot. B. Bogacka

Fajnie, że byłyście. Dziękujemy Partnerom za pomoc w przygotowaniu wydarzenia! Po więcej zdjęć z 34. spotkania Klubu Miasta Kobiet, zajrzyj na nasz profil na Facebooku.

Partnerzy 34. spotkania Klubu Miasta Kobiet

 

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Anna Maria 18 lutego, 2022

    ale świetne spotkanie

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ