Wednesday, April 24, 2024
Home / Klub Miasta Kobiet  / 30. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Magdalena Czaja

30. spotkanie Klubu Miasta Kobiet: Magdalena Czaja

Żyli długo i szczęśliwie… Na czym budować związek, by przypominał ten z bajki?

magdalena czaja

Od lewej: Aneta Pondo i Magdalena Czaja / fot. Barbara Bogacka

Okazuje się, że powodzenie w miłości, utrzymywanie zdrowych relacji i osiąganie sukcesów w pracy mają ze sobą wiele wspólnego. O językach miłości, stylach przywiązania, mięśniu odrzucenia, syndromie oszusta, uziemionej duchowości i radykalnym wybaczaniu rozmawiałyśmy podczas 30. Spotkania Klubu Miasta Kobiet (30. KMK)! Gościnią Specjalną styczniowego wydarzenia była Magdalena Czaja – twórczyni metody Lovefiting®

 

Singielki, partnerki i mężatki. Wszystkie byłyśmy ciekawe tego, czego o miłości jeszcze nie wiemy. Pierwsze w 2020 roku spotkanie Klubu Miasta Kobiet, wzbogacone o nową formułę – poklubowej kolacji networkingowej – zgromadziło kobiety z różnych światów. Przestrzeń restauracji Vanilla Sky wypełniła się dobrą energią. My, kobiety jesteśmy w tym mistrzyniami!

uczestniczki klubu mk

Uczestniczki 30. KMK / fot. B. Bogacka

 

Magdalena Czaja – od statuetek po miłość

Magdalena Czaja parę lat temu rzuciła pracę w reklamie dla lovefitingu – autorskiej metody, polegającej na pomaganiu ludziom w znalezieniu spełnieniu w miłości. Przez 20 lat pracowała na sukces zawodowy, otrzymała statuetkę Lwa, odpowiednik Oscara w świecie reklamy. Dziś organizuje dla kobiet warsztaty z syndromu oszusta i odwagi, mówi o radykalnym wybaczaniu, reprezentuje duchowość uziemioną i uczy, jak umawiać się na randki, by zakończyły się jak w… bajce.

– Metoda, którą stworzyłaś bazuje na wiedzy o budowaniu związków, w tym również na teorii Stylów Przywiązania u dorosłych. O co w nich chodzi? – zapytała Aneta Pondo, prowadząca spotkanie i redaktorka naczelna „Miasta Kobiet”.
– Możemy założyć, że to jak byliśmy kochani w wielkim stopniu determinuje w jakich romantycznych relacjach jesteśmy teraz. Wyróżniamy trzy główne typy: bezpieczny, lękowy i unikowy. Dobra i zła wiadomość. Pierwsza: połowa populacji to styl bezpieczny. Osoby o tym stylu przywiązania potrafią tworzyć trwałe, zdrowe relacje. Wspierają innych, potrafią same zwracać się o pomoc i stawiać granice. W związkach nie boją się bliskości, zachowując przy tym własną odrębność. Rzadko martwią się, że zostaną porzucone lub obawiają się nadmiernej zależności. Bliskie związki kojarzą im się ze szczęściem i zaufaniem. Jest też zła wiadomość. Wszyscy, obdarzeni tym stylem są już zajęci – zażartowała coachka.

– Mów, kim jesteś i szukaj kogoś, kto chce tego samego.

Pięć języków miłości

magdalena czaja klub miasta kobiet

Od lewej: Magdalena Czaja i Aneta Pondo / fot. B. Bogacka

Od Magdaleny Czai dowiedziałyśmy się też, że istnieje pięć języków miłości. Może się on wyrażać w dotyku (również w seksie), rozmowie, prezentach, robienie czegoś dla kogoś (ang. act of service), czasie spędzanym razem. Aby dowiedzieć się, którym posługujesz się, wystarczy, że zadasz sobie pytanie, o to, kiedy czujesz się najbardziej kochana.

– Jak się odkryje swój styl, to zaczyna się rozumieć, że wszystko z tobą jest ok. Samoświadomość „kim jestem” jest kluczowa w zrozumieniu „kogo wybieram w relacjach – i jak mogę to zmienić”.

– Czy jeśli w czasie randkowania, sytuacjach zawodowych odzywa się w nas jakieś przekonanie, że jesteśmy niewystarczające dla naszego partnera, albo obawa, że szef odkryje, że nie jesteśmy takie super, jak to się wydaje, to znaczy, że cierpimy na syndrom oszusta? – zapytała Aneta Pondo.

– Syndrom oszusta przytrafia się wtedy, kiedy zamiast radości czujemy ulgę, a każde nowe wyzwanie jest kolejnym testem.

– Kiedy zdobyliśmy Lwa w Cannes za najlepszą reklamę, zauważyłam, że moi koledzy przypinali sobie ten sukces jak kolejny order na klapie – ja zamiast radości czułam… ulgę! Ulgę, że po raz kolejny mi się udało.

Mięsień odrzucenia

Podczas 30. KMK dowiedziałyśmy się o tajemniczym narządzie. Wiele kobiet zapomina, że trzeba go trenować.

– Co to jest mięsień odrzucenia?
– Dzięki ćwiczeniu tego mięśnia, nabieramy dystansu. Co mówimy dziewczynce, której coś nie wyszło? „Nie przejmuj się” – otacza się ją opieką, komfortem. Chłopców się ćwiczy do bycia twardzielami: „Weź się w garść” – słyszą. Dlatego najczęściej to mężczyźni są wyposażeni w mięsień odrzucenia, a kobiety muszą go nabyć w dorosłym życiu. Badania pokazują, że podczas gdy faceci potrzebują tylko 60 proc. Poczucia kompetencji aby aplikować na dane stanowisko, kobiety muszą mieć 100 proc. Kompetencji, aby w ogóle myśleć o zgłaszaniu swojej kandydatury.

Magdalena Czaja jest też dyrektorką Instytutu Metody Tippinga znanej jako radykalne wybaczanie. O co w tym chodzi?

– Rzeczy dzieją się dla nas, nie nam.

– Pamiętacie historię piosenkarki Eleni? W wielu wywiadach, mówiła o ty, że wybaczyła zabójcy jej córki. W radykalnym wybaczaniu chodzi o zmianie perspektywy. Jakbyśmy spojrzeli z lotu ptaka, to okazuje się, że wszystkie wydarzenia mają sen. Ale jak się dramat dzieje, nie potrafimy tego zobaczyć.

Specjalistka od rozwoju osobistego zdradziła też patent, na to jak lubić siebie jeszcze bardziej.
– Moja przyjaciółka założyła swój fanclub. W katalogach zapisuje wszystkie komplementy, jakie dostaje na swój temat. Gdy jest jej źle, czyta sobie te wszystkie miłe rzeczy na swój temat i od razu jest jej lepiej!

Zobacz live z 30. KMK

Dlaczego związki się (nie) udają? ❤️Odpowiada Magdalena Czaja. Pyta Aneta Pondo.Klub Miasta Kobiet na żywo z Krakowa.

Publiée par Miasto Kobiet sur Jeudi 30 janvier 2020

Waniliowe związki

Podczas 30. KMK wiemy, że na sali było mnóstwo fanek designerskiej bielizny! Do łóżka, na co dzień, dla siebie. Dzięki ekspertkom z Vanilla Body Shop poznałyśmy najgorętsze trendy (i zastosowania: open bra) nie tylko na Walentynki.

vanilla body shop

Seksownie i wygodnie od Vanilla Body Shop / fot. B. Bogacka

14 lutego zaplanujcie kolację w restauracji Vanilla Sky. Szefowie kuchni przygotowali na tę okazję menu, pełne afrodzyzjaków. Apetyt na deser zaostrzy recital włoskich przebojów o miłości.

A jeśli z okazji nadchodzących Walentynek pragniecie zrobić coś tylko dla siebie, to Centrum Der-Med jest odpowiednim adresem. Uczestniczki 30. KMK mogły porozmawiać z ekspertkami od upiększania o swoich potrzebach.

joanna mikowska Jewellery

Stoisko Joanna Mikowska Jeweller cieszyło się ogromnym zainteresowaniem / fot. B. Bogacka

Na stoisku Joanny Mikowskiej podziwiałyśmy kolczyki, bransolety, naszyjniki, a prawdziwą furorę zrobił Mały Joe. Wiele z nas nie mogło oderwać od niego wzroku i rąk, prawda?

Dziękujemy za pełne miłości spotkanie! Do zobaczenia w marcu!

– „Miasto Kobiet” lubię za to, że jest krakowskie oraz za wyjątkowe bohaterki, które są za mało celebryckie, żeby były stale obecne w mediach, a jednocześnie za bardzo znane, żeby można poznać je ot tak, na ulicy – napisała jedna z uczestniczek. 

Zgadzacie się z nią?

WOLCZANKA

Prowadzące ubrała Wólczanka, a makijaż wykonała Joanna Jaworowska / fot. B. Bogacka

Partnerami 30. Spotkania byli: Vanilla Body Shop, Joanna Milkowska Jewellery, Centrum Der-Med, Wólczanka, Aloesove, Phormy Max Kobela, Hotel Art Niebieski, Restauracja Vanilla Sky, Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania, dekoria.pl, Idea Fix, Feminum, GreenPoint, Gehwol, Manor House, CottonBee.

vanilla sky

Poklubowa kolacja networkingowa w Vanilla Sky / fot. B. Bogacka

aloesove

Każda uczestniczka i (dwóch uczestników) zostali obdarzeni balsamem od ciała od Aloesove / fot. B. Fijał x B. Bogacka

Agna Karasińska

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • vin lookup 6 lutego, 2020

    The meeting content is very good and contains a lot of valuable information. I enjoyed the discussion of the meeting.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ