Friday, March 1, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / 3 pytania do Mariety Żukowskiej

3 pytania do Mariety Żukowskiej

O życiu w trójkę, chemii na planie zdjęciowym i korporacyjnym uniformie

Marieta Żukowska

Marieta Żukowska to jedna z najzdolniejszych polskich aktorek młodego pokolenia / fot. materiały prasowe

Marieta Żukowska to jedna z najzdolniejszych polskich aktorek młodego pokolenia. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Teatralnej w Łodzi, ukończyła także średnią szkołę muzyczną w klasie skrzypiec. W kinie debiutowała w filmie „Bezmiar sprawiedliwości” w reżyserii Wiesława Saniewskiego. Pracowała z najlepszymi polskimi reżyserami, między innymi z Wojciechem Smarzowskim, Gregiem Zglińskim, Mariuszem Grzegorzkiem. Obecnie gra w miniserialu „Dwoje we troje” u boku Marka Kaliszuka

Marieta Żukowska

Marieta Żukowska to jedna z najzdolniejszych polskich aktorek młodego pokolenia / fot. materiały prasowe

Gra Pani w filmach, spektaklach, serialach. Czy 4-minutowy shortcom „Dwoje we troje” to dla Pani nowe doświadczenie?

Marieta Żukowska: Bardzo lubię scenariusze „Dwoje we troje” – są zabawne i mają świetną puentę. Najważniejsze w nich jest to, że świat dziecka bardzo często obłaskawia absurdy świata dorosłych. Uwielbiam grać to, że moja serialowa córka często jest sprytniejsza i bardziej pomysłowa od innych ważnych dorosłych. Przy tym projekcie spotkali się ludzie o podobnej chemii, bardzo lubię z nimi pracować. Każdy odcinek jest dla mnie łamigłówką jak go zagrać i jednocześnie radością pracy z tymi ludźmi.

Słynie Pani z dobrego stylu i pomysłowych stylizacji. Jak czuła się Pani w bankowym uniformie, w którym widywaliśmy Panią ostatnio w „Dwoje we troje”?

Marieta Żukowska: Ten uniform to pewnego rodzaju komunikat mojej bohaterki – „teraz jestem w pracy”. Kostium zawsze pomaga aktorowi stać się postacią bardziej, mocniej, prawdziwiej. To jedna z pierwszych rzeczy jakich się uczymy na studiach. Zdjęcie kostiumu pomaga też aktorowi wyjść z roli, to ważne szczególnie przy trudnych i długo trwających pracach nad rolą.

W życiu prywatnym jest Pani mamą kilkuletniej Poli. Czy własne doświadczenia macierzyńskie pozwoliły Pani lepiej zbudować w serialu postać Michelle, która jest mamą 10-letniej Dusi? 

Marieta Żukowska: Gdybym nie była matką pewnie trudniej byłoby mi grać matkę ze wszystkim emocjami jakie się z tym wiążą. Mam cudowną możliwość doświadczania tego na co dzień, na pewno pomaga mi to w pracy.

Marieta Żukowska

W miniserialu „Dwoje we troje” Marieta Żukowska gra u boku Marka Kaliszuka / fot. materiały prasowe

„Dwoje we troje” to miniserial komediowy, który w ciepły, familijny sposób opowiada o codziennym życiu trójki bohaterów – Michelle, Michała i Dusi – przez pryzmat ich relacji prywatnych i zawodowych. Reżyserem produkcji jest ceniony twórca komediowy – Tomasz Konecki, a autorami scenariuszy m.in. twórcy hitu „Listy do M. 2” – Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski. Miniserial składa się z 26 odcinków (4 minuty każdy).

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ