Monday, May 27, 2024
Home / PARTNER MK  / 3 powody, dla których warto stawiać na naturalny krem z ceramidami

3 powody, dla których warto stawiać na naturalny krem z ceramidami

Na twarz wszystko co najlepsze

krem z ceramidami

fot. Freepik

Ceramidy w kosmetyce są znane już od wielu lat, jednak świadomość o ich właściwościach wzrasta dopiero teraz. Coraz większa liczb firm decyduje się na produkcję coraz bardziej zaawansowanych produktów z ceramidami. Szeroki wybór na rynku kosmetycznym pozwala konsumentom cieszyć się również z produktów opartych na składnikach aktywnych, dostosowanych do potrzeb różnego rodzaju cer. Są one niezbędne do utrzymania młodzieńczego wyglądu, ale również do zapewnienia jej elastyczności i przeciwdziałania procesom starzenia. Dlaczego jeszcze warto stawiać na naturalny krem z ceramidami? Podpowiadamy

 

Ceramidy w pielęgnacji skóry ‒ czym są i skąd się je pozyskuje?

Ceramidy w skórze są substancjami z grupy lipidów, czyli elementów tłuszczowych, które stanowią cement międzykomórkowy. To spoiwo, które łączy ze sobą komórki warstwy rogowej naskórka, czyli najbardziej zewnętrznej warstwy skóry. Ceramidy są podstawową jednostką budulcową warstwy hydrolipidowej, która zabezpiecza cerę przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych, takich jak odparowywanie wody z naskórka czy wpływ wysokich temperatur oraz zanieczyszczeń środowiska.

 

Produkty z ceramidami mogą mieć pochodzenie zwierzęce, roślinne lub syntetyczne. Podobnie jest z innymi kwasami tłuszczowymi, a ich produkcja różni się stopniem trudności i kosztami, w zależności od tego pochodzenia. Budowa wszystkich ceramidów różnych typów zbliżona jest do tych występujących w skórze, dlatego ich stosowanie jest w pełni bezpieczne, efektywne i przynosi oczekiwane rezultaty.

Objawy braku ceramidów w warstwie rogowej naskórka

W każdej skórze zawartość ceramidów ma określony poziom. W momencie, gdy jest on drastycznie obniżany, cera zaczyna reagować na różne sposoby, alarmując nam, abyśmy zwrócili na to uwagę. W przypadku ich braku koloryt skóry staje się poszarzały, ziemisty, a cera nie emanuje naturalnym blaskiem i wygląda na zmęczoną. Jeśli zaistnieje ich niedobór pojawia się uczucie suchości i szorstkości. Jest to zdecydowanie widoczne na początku po umyciu skóry twarzy i ciała, a także później w trakcie dnia, nawet po nałożeniu produktów nawilżających.

 

Skóra traci jędrność i elastyczność, za czym idą zmarszczki nocne, odgniecione na jej powierzchni od poszewki poduszki lub kołdry nie prostują się tak szybko, jak wcześniej, a owal twarzy zmienia się i opada. Dodatkowo pogłębiają się zmarszczki mimiczne i grawitacyjne, co przyspiesza procesy starzenia i wpływa na strukturę całej skóry. Dodatkowo można wyróżnić pieczenie czy uczucie ściągnięcia, a także łuszczenie się naskórka w postaci drobnych płatków lub suchych plam o większej średnicy.

Właściwości naturalnego kremu z ceramidami i innych kosmetyków

Ceramidy w kosmetyce odpowiadają na wiele problemów oraz potrzeb praktycznie wszystkich typów cery. Po te drogocenne elementy mogą sięgać tak naprawdę wszyscy, jednak jest kilka powodów, dla których są szczególnie zalecane. Pierwszym zaleceniem jest walka z różnego rodzaju dermatozami. Łagodzą one bowiem objawy łuszczycy, AZS czy uczulenie na inne składniki kosmetyczne. Warto je także stosować w przypadku osób posiadających skórę reaktywną, a także naczynkową, która często staje się zaogniona. W takim przypadku świetnie sprawdzi się naturalny krem z ceramidami.

 

Dobrze sprawdza się w przypadku regeneracji cery po reakcji alergicznej na kontakt z nowym produktem. Warto go także stosować w przypadku osób z cerą dojrzałą, która potrzebuje wzmocnienia i dawki odżywczych składników. W kosmetyce uważa się, że produkty z tym składnikiem warto wprowadzić już od 35. roku życia. Zwłaszcza przy oczyszczaniu skuteczna będzie CeraVe nawilżający krem pianka.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ