Thursday, February 22, 2024
Home / Kultura  / 3 października: Ogólnopolski Strajk Kobiet

3 października: Ogólnopolski Strajk Kobiet

Pokażmy, że razem jesteśmy silniejsze i możemy coś zmienić

Czarny protest w Krakowie, 25 września 2016 / fot. Agna Karasińska

W poniedziałek, 3 października 2016 roku, w całej Polsce kobiety nie pójdą do pracy ani na uczelnię. Wezmą dzień wolny od opieki nad dzieckiem lub zdecydują się oddać krew. Wzorem Islandek, które 41 lat temu sparaliżowały swój kraj. Polki pokażą władzy, że potrafią decydować o własnym sumieniu

#blackmonday #czarnyponiedziałek czyli strajk ostrzegawczy Polek przeciwko wprowadzeniu ustawy antyaborcyjnej / źródło: Facebook/Ogólnopolski strajk kobiet! Polish women go on strike!

Redakcja „Miasta Kobiet” weźmie udział w proteście i namawia do tego wszystkie kobiety. Tego dnia planujemy być z protestującymi. Jeśli chcecie się podzielić z nami, co tego dnia robicie, z kim jesteście i jaki ma to wpływ na naszą decyzyjność, napiszcie na redakcja@miastokobiet.pl. Spotkajmy się w Krakowie. Pokażmy, że mamy głos w sprawie, która nas dotyczy.
3 października podłączamy się pod lokalną inicjatywę Strajku Kobiet – Kraków. Strajk rozpocznie się o godzinie 11.00 (spotkanie informacyjne) na Bulwarze Poleskim przy Mandze. Od godziny 12.00 do 15. 30 planowane są spotkania w wielu miejscach w Krakowie, m.in.: piknik strajkowy, lekcje samoobrony, oddawanie krwi, robienie plakatów, haftowanie. Szczegółowe informacje aktualizowane są na bieżąco na stronie wydarzenia.
O godzinie 16.30 odbędzie się Marsz Milczenia. Zaczynamy na Rynku Dębnickim, kończymy w Rynku Głównym o 18.00. Skandujemy hasło CHCĘ MIEĆ WYBÓR. W poniedziałek ubieramy się na czarno.

Czarny protest w Krakowie, 25 września 2016 / fot. Agna Karasińska

Czarny protest w Krakowie, 25 września 2016 / fot. Agna Karasińska

 

Link do wydarzenia „Ogólnopolski Strajk Kobiet z Miastem Kobiet”

Link do wydarzenia „Ogólnopolski strajk kobiet! Polish women go on strike!”

Link do wydarzenia „Daj ać ja pobruszę, a ty idź strajkuj!” i „Męskie wsparcie strajku kobiet!”

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ