Tuesday, March 5, 2024
Home / PARTNER MK  / TOP 3 zabiegi „must have” – nowa energia dla skóry na lato

TOP 3 zabiegi „must have” – nowa energia dla skóry na lato

Poznaj 3 najlepsze zabiegi na lato

Najlepsze zabiegi na lato

Bezpieczne zabiegi na lato / fot. Photo by STEPHANIE MONTELONGO / Unsplash

Starzenie się, zmiany hormonalne i nikotyna, ale także słońce, wiatr i chłód powodują utratę przez skórę napięcia, elastyczności oraz blasku. Zalecanym sposobem opóźniania procesu starzenia skóry jest regularna pielęgnacja z użyciem kremów nawilżających i produktów zawierających filtr przeciwsłoneczny, które należy zacząć stosować jak najwcześniej. Jednakże stosowanie kremów, które działają tylko na górne warstwy skóry nie jest w stanie zapobiec utracie wiotkości czy postępującemu z wiekiem zanikowi skóry

 

Dlatego też pożądaną opcją dla każdego rodzaju skóry jest bezpieczna, długotrwała i stosunkowo niedroga metoda zapobiegająca jej starzeniu się. Wczesne, a nawet zapobiegawcze stosowanie mezoterapii i różnych wariacji mezoterapii jest najlepszą opcją anti-aging dla każdego rodzaju skóry. Zabiegi te można wykonywać niezależnie od pory roku.

Najlepsze zabiegi na lato

1. Fibryna bogatopłytkowa

– absolutna nowość i najszybszy autologiczny naturalny zabieg. Fibrynę pozyskujemy z krwi pacjenta. Płynna fibryna podana miejscowo do tkanek natychmiast wypełnia przestrzenie od wewnątrz. Dzięki tworzącej się w tkankach strukturze przestrzennej, znajdujące się w tej sieci płytki krwi, krwinki białe oraz komórki macierzyste powoli uwalniane są z macierzy fibrynowej i rozpoczyna się biologiczny proces odnowy tkanek, komórek i naczyń. Metoda ta kładzie nacisk na wykorzystanie ogromnego potencjału naprawczego człowieka, jest metodą całkowicie naturalną i bezpieczną. Skóra poddana zabiegom iniekcji fibryny bogatopłytkowej staje się bardziej sprężysta, promienna, a rysy nadal zachowują naturalność. Zabieg szczególnie polecany dla skór zmęczonych i szarych, ale także jako prewencja przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

2. Mezobotoks

– to dodawanie niewielkich dawek toksyny botulinowej do regenerujących klasycznych preparatów do mezoterapii.
Mieszanina nie jest wstrzykiwana do mięśnia, ale śródskórnie. Z jednej strony prowadzi do natychmiastowego rozluźnienia mniejszych mięśni twarzy, z drugiej – do łagodnego rozluźnienia głębszych mięśni (na skutek dyfuzji preparatu). Efekt utrzymuje się nawet kilka miesięcy, a osoby początkowo sceptyczne wobec toksyny botulinowej często stwierdzają, że zabieg ten daje bardzo ładny i naturalny efekt w postaci rozjaśnienia skóry i relaksacji twarzy.

3. Hydrobalans – mezoterapia z kwasu hialuronowego

Mezoterapia jest minimalnie inwazyjną techniką iniekcyjną, która polega na podawaniu substancji aktywnej bezpośrednio do skóry za pomocą wielokrotnych płytkich nakłuć. Jeżeli chcemy osiągnąć pożądany efekt odmłodzenia, musimy dobrać odpowiednią kombinację wstrzykiwanych w skórę substancji aktywnych do każdego przypadku.
Dlatego znajomość właściwości farmakologicznych poszczególnych substancji jest podstawowym wymogiem. Nieusieciowany kwas hialuronowy stanowi uniwersalny składnik wielu mieszanek do mezoterapii. Kwas hialuronowy to niezbędny składnik skóry oraz tkanki łącznej, posiada dużą zdolność wiązania wody i poprawia właściwości wiskoelastyczne skóry właściwej i naskórka. Zwiększa nawilżenie i napięcie skóry, zapobiega też ścieńczeniu oraz zanikowi skóry związanemu z wiekiem. W mezoterapii Hydrobalans stosowany jest kwas hialuronowy produkowany przy użyciu metod biotechnologicznych. Na rynku istnieje wiele rozmaitych produktów zawierających kwas hialuronowy, jednak różnią się one pod względem jego jakości, czystości oraz stężenia, dlatego warto inwestować w te produkowane przez sprawdzonych producentów.

Eksperci ESME Clinic doradzą przy wyborze produktu, który będzie najbardziej odpowiedni dla nawilżenia twojej skóry!

Lidia Majewska

Informacje o ekspertce

Lidia Majewska / fot. Edyta Potrząsaj

Dr Lidia Majewska – certyfikowana lekarka medycyny estetycznej, absolwentka Collegium Medicum UJ w Krakowie oraz studiów podyplomowych Medycyna estetyczna i kosmetologia dla lekarzy w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia, jak również Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Warszawie. Wykładowczyni przedmiotu Medycyna estetyczna w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia na kierunku Medycyna estetyczna i kosmetologia dla lekarzy.
Jej ideą jest świadomy antiaging, w którym małoinwazyjne zabiegi, oparte na metodach biologicznych, pozwalają na holistyczną poprawę kondycji skóry, delikatną zmianę wyglądu i podkreślenie urody. Bez przerysowania, nadmiaru i sztuczności. Wierzy, że estetyka przejawia się w harmonii i subtelności rezultatów. Właścicielka ESME Clinic.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
 • Contessa 4 lipca, 2019

  Musze tutaj przyznać, ze mezoterapia to faktycznie bardzo dobre rozwiazanie jeśli chodzi o poprawę stanu skóry. Długo zastanawiałam się nad zabiegiem Zniechęcała mnie cena zabiegu jak również to,ze wchodzi tutaj użycie igieł. Obawiałam się, ze będzie mnie bolało.

  Jednak jestem zadowolona.
  skóra jest bardziej rozświetlona
  jest odżywiona
  jest bardziej nawilżona
  i po prostu wyglada o wiele lepiej

  Zabieg wykonywałam w Krakowie tutaj https://beautytower.pl/oferta/mezoterapia-iglowa/

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ