Sunday, July 14, 2024
Home / Kultura  / Książka  / 3 książkowe nowości, których nie może przegapić młody wielbiciel fantastyki

3 książkowe nowości, których nie może przegapić młody wielbiciel fantastyki

...choć nie tylko dla małolatów

Fantasy

fot. materiał Partnera

Młodzi ludzie bardzo często sięgają po klasyki literatury fantasy. Znają więc Harry’ego Pottera, Percy’ego Jacksona i Bilba Bagginsa. Jednak fantasy young adult to nie tylko książki stworzone kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu. Przed Wami 3 fantastyczne powieści, które dopiero co wyszły spod drukarskiej prasy. Wszystkie powinny spodobać się młodym czytelnikom

 

Fantastyczne nowości dla młodzieży

Chcesz obdarzyć bliską Ci młodą osobę interesującą książką? A może sam/a należysz do fanów literatury fantasy young adult? Bez względu na to, do której grupy się zaliczasz, koniecznie zwróć uwagę na poniższe propozycje.

„Cały ten czas” Hani Czaban

Oto książka od nastolatki dla nastolatków! Kto napisze dobrą powieść fantasy young adult, jak nie nastolatka? Hania Czaban zaprasza do świata, w którym od ponad pięciu tysięcy dni jest ta sama data, a czas – każdego wieczoru podczas gwałtownej Burzy – cofa się o dobę. Nikt już nie pamięta, jak żyło się w Przedczasie. W takich okolicznościach poznajemy nastoletnią Mar, która chce dowiedzieć się czegoś na temat losu swoich rodziców. Wyrusza do owianego grozą Miasta, w którym poznaje Artela. Chłopak skrywa w swoim domu niesamowite, lecz zepsute urządzenie, które może bardzo pomóc Mar. Czy dwoje młodych ludzi połączy siły, aby poznać prawdę o przeszłości? A może to przyszłość odegra większą rolę w ich życiu? Istnieje tylko jeden sposób, aby się o tym przekonać – trzeba sięgnąć po „Cały ten czas” i pozwolić pozwól młodziutkiej Hani Czaban poruszyć swoją wyobraźnię!

Fantazy dla dzieci

Książka „Cały ten czas” ujrzała światło dzienne w styczniu 2022 r. W sklepie smyk.com dostępna jest z ponad 30% rabatem! / fot. materiał Partnera

 

„Córka głębin” Ricka Riordana

„Córka głębin” to zupełnie nowa propozycja od Ricka Riordana. Autor znany jest przede wszystkim z serii o przygodach Percy’ego Jacksona, a także z cyklu „Kroniki rodu Kane”. Obie serie zostały bardzo gorąco przyjęte na całym świecie, dlatego też ich wielbiciele koniecznie powinni sięgnąć po najnowszą powieść autora. Jej bohaterką jest Ana Dakkar, której rodzice zginęli podczas wyprawy naukowej. Dziewczyna ma tylko starszego brata Deva. Wspólnie chodzą do tej samej szkoły – Akademii Hardinga i Pencrofta, w której wykształciło się już wielu sławnych oceanografów i badaczy morskich głębin. Aby zdobyć sławę, uczniowie muszą zaliczyć egzamin na morzu, co jest najważniejszym wydarzeniem w ciągu całego roku. Gdy nadchodzi czas egzaminu Any, coś zaczyna iść niezgodnie z planem. Dziewczyna i jej przyjaciele w jednej chwili muszą zmierzyć się ze śmiertelnym wrogiem, co całkowicie zmieni dalszy bieg wydarzeń. Ana będzie musiała zweryfikować wszystko, czego do tej pory dowiedziała się o samej sobie i swoim dziedzictwie…

 

„Córka głębin” to mroczna powieść fantasy, w której duch przygody ciągle krąży nad głowami wszystkich bohaterów. Doskonale odnajdą się w niej wielbiciele twórczości Juliusza Verne’a, którego dorobkiem Riordan dość mocno się inspirował.

Fantasy

fot. materiał Partnera

„Wiecznomrok. Tom 1” Rossa MacKenzie’ego

Wyobraźmy sobie, że nasze życie toczy się w podziemnych kanałach, w których szukamy wartościowych rzeczy. Tak właśnie wygląda codzienność Larabelle Lisicy, która próbuje przetrwać w tym dziwnym, wypełnionym dziką magią mieście. Jednak dużo zmienia się w momencie, gdy dziewczyna znajduje tajemniczą drewnianą szkatułkę, przez którą zostaje wciągnięta w wir niezrozumiałych zdarzeń. Ktoś bardzo chce pozbawić ją zawartości szkatułki, a Larabelle pod żadnym pozorem nie może do tego dopuścić. Jak poradzi sobie dziewczyna i kim okaże się tajemnicza postać, która nie rzuca cienia i do tego bez przerwy za nią podąża?

 

„Wiecznomrok” to powieść, która przyprawia o szybsze bicie serca. Niesamowicie wartka, a jednocześnie lekka formuła narracji sprawią, że czytelnik wsiąka w nią na bardzo długie godziny. A to dopiero pierwszy tom niesamowitych przygód Larabelle Lisicy!

Fantasy dla młodzieży

fot. materiał Partnera

Wejdź do świata fantasy young adult!

Pod hasłem „fantastyka młodzieżowa” kryje się wiele znakomitych książek. Wybrane nowości to zaledwie wycinek tego, co mają nam do zaoferowania autorzy fantasy young adult. Po więcej wciągających od pierwszej strony propozycji zapraszamy na stronę smyk.com, gdzie znajdziesz ogromny wybór powieści fantastycznych dla młodzieży.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ