Monday, May 27, 2024
Home / Kultura  / Wydarzenia  / 28. Finał WOŚP za nami! Padł kolejny rekord!

28. Finał WOŚP za nami! Padł kolejny rekord!

Mamy ponad 115 milionów złotych!

WOŚP

28. finał WOŚP/ fot. materiały prasowe

Orkiestra gra do końca świata i jedne dzień dłużej i tak już zostanie. Chyba dla większości z nas Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to jedno z ważniejszych wydarzeń stycznia. Nieprzerwanie od 28 lat na jej pokładzie staje Jurek Owsiak i kieruje ją w te rejony, które są najbardziej potrzebujące

Najważniejsi są ludzie i cele

Każdego roku celem Orkiestry jest zbieranie funduszy na szczytne cele i pomoc tym którzy najbardziej tego potrzebują, zebrane środki co roku przekazywane są na rzecz młodszych i starszych, fundusze zasiliły już wyposażenia na i dla:

• Oddziałach pediatrycznych i neonatologicznych
• Klinikach onkologicznych
• Dla seniorów i zapewnienia im godnej opieki
• Wcześniaków i dzieci wadami serca
• Medycyny ratunkowej
• Dzieci poszkodowanych w wypadkach

To tylko niektóre z haseł towarzyszących corocznym finałom, najważniejsze są inicjatywa, współdziałanie i ogromna solidarność, która łączy nas wszystkich tego jednego dnia.
O akcji WOŚP głośno na cały świecie, w tym roku datki zbierał nawet odległy Zanzibar i ok. 100 sztabów poza granicami Polski.

 

Życiodajne maszyny

Z funduszy i zebranych datków, Orkiestra zakupiła wiele maszyn jedynych i niezastąpionych, takich które ratują życie dzieciom, ale również dorosłym. Przez prawie 30 lat zostały doposażone szpitale i placówki lecznicze w całej Polsce, zakupiono min.:

  • inkubatory
  • respiratory
  • kardiomonitory
  • defibrylatory
  • rezonanse magnetyczne
  • pompy strzykawkowe
  • sprzęt do dializ

Oraz wiele innych koniecznych i ratujących życie sprzętów, w tym również karetki dla pogotowia.

WOŚP w liczbach

Na chwilę obecną (poniedziałek, 13 stycznia, godz. 11.00) zebrano 115 362 894 zł, to kolejny rekord deklarowanej kwoty, który został pobity. Ostateczny wynik poznamy z początkiem marca. W imprezie w tym roku wzięło udział aż 120 000 zgłoszonych wolontariuszy, którzy wlepili 35 000 000 serduszek.

Każdego roku WOŚP idzie na rekord.

Kochani, czy macie jeszcze pytania o Polskę? Czy mamy się zastanawiać, w którą stronę nas ciągnie?
Dzisiaj Polska była piękna, kolorowa, solidarna. Za taką właśnie Polską bądźmy codziennie i zapraszajmy do takiej Polski.
A ja za taką Polskę dziękuję!
Jestem wzruszony, przejęty i pełen uznania dla 6 liter POLSKA!
Dziękuję.

– napisał Jurek Owsiak na swoim profilu na Facebooku.

Pieniądze będą jeszcze cały czas napływać, trwają aukcje i licytacje, dla porównania w poprzednim roku, udało się uzbierać 175 938 717,56 zł, a ten rok na pewno będzie lepszy!

Akcje wspierają od lat znani i lubiani aktorzy, muzycy, politycy czy dziennikarze, licytując aukcje będziecie mieli np. okazje zobaczyć od kulis program Karola Okrasy, pobiegać z Moniką Olejnik, spędzić dzień w parlamencie, zdobyć marynarkę samego Jurka Owsiaka, zjeść w towarzystwie słynnego Mike`a Tysona czy poćwiczyć z Anną Lewandowską.

Światełko do nieba zostało wysłane po raz 28. 12 stycznia 2020 roku o godzinie 20 mieliśmy szansę jeszcze raz  pomyśleć, ile tego jednego dnia zrobiliśmy dla innych.

Siema!

Edyta Sowa-Filipek

 

 

Maja Ostaszewska

Małgorzata Rozenek z mężem

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ