Wednesday, April 17, 2024
Home / Kultura  / 28. Festiwal PAKA 2012

28. Festiwal PAKA 2012

Faceci, jak idą na piwo, to się zawsze dobrze bawią, a kobiety jak idą, to zawsze któraś płacze. Przed nami 28. powód do płaczu

paka kabaret hrabi

paka kabaret hrabi

„Faceci, jak idą na piwo, to się zawsze dobrze bawią, a kobiety jak idą, to zawsze któraś płacze” – tak podczas ubiegłorocznego Wieczoru Ostatniej Szansy PAKA podsumował nas Paweł Reszela. A przed nami kolejna, 28. PAKA – powód do płaczu, ale ze śmiechu!

paka kabaret hrabi

Kabaret Hrabi - przygotowuje i reżyseruje koncert galowy 28. Festiwalu PAKA w kinie Kijów- ŻARTEM PO MAPIE

Kabaretowa mapa Polski
Nie od dziś wiadomo, że miejsca, gdzie działają artyści kabaretowi, tworzą szczególny szlak humoru i satyry, specyficzną kabaretową mapę Polski. Podczas tegorocznej PAKI programy poszczególnych kabaretów pokażą najpiękniejsze i najzabawniejsze zakątki kraju. Udowodnią, że Warszawę można polubić, przybliżą śląską gwarę i humor, przypomną nie tak dawne czasy, gdy przekraczanie granic nie było tak łatwe jak dziś. Wystąpią: Kabaret Hrabi, Grupa MoCarta, Artur Andrus, Piotr Bałtroczyk, Kabaret Młodych Panów, kabarety Limo, Jurki, Słuchajcie, Szarpanina, Nowaki, Czesuaf, Smile, Świerszczychrząszcz, Liquidmime, Stado Umtata, Kabaret Moralnego Niepokoju i inni.
Najważniejszą część każdorocznego przeglądu stanowi prezentacja początkujących kabaretów. Aby mapa Polski Kabaretowej była kompletna, również ta część PAKI nawiąże do pochodzenia zespołów. W jury 28. PAKI zasiądą: Dariusz Kamys, Ireneusz Krosny, Tomasz Jachimek, Maria Czubaszek i Jacek Popiela.
Aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców i pokazać różne formy sztuki kabaretowej, powstał cykl PAKA OFF. Pozwala on – równolegle z występami w Rotundzie –prezentować improwizacje, happeningi, kabaretowe karaoke i open mike na Rynku Głównym, na Plantach i w miasteczku studenckim.
„Miasto Kobiet” jest patronem medialnym PAKI
23-25.03 półfinały, 25-29.04 finały, Rotunda, ul. Oleandry 1, Kraków

paka kabaret grupa mocarta

Grupa Mo Carta - wystąpi w kabaretonie stołecznym "Warszawa da się lubić"28. Festiwalu PAKA 2012

WYBRANE KONCERTY 28. PAKI:
25.04, g. 18 – Paszport proszę! Czyli najazd składów pogranicznych
Są takie kabarety, które mają zdecydowanie bliżej za granicę niż do pierwszego większego miasta w Polsce. Ba! Są takie kabarety, którym do pierwszego większego miasta w Polsce bardziej opłaca się jechać przez zagranicę. Życie nad granicą ma swoje plusy i minusy. Opowiedzą o nich kabarety: Szarpanina, Nowaki, Łowcy.B, Czesuaf i Świerszczychrząszcz!
26.04, g. 22.30 – Pojedynek miast – kabarety w nowych odsłonach
W zaciętej walce zmierzą się ze sobą reprezentanci: Lublina – Kabaret Smile, Poznania – Kabaret Czesuaf, Trójmiasta – Kabaret Limo, oraz Krakowa – Formacja Chatelet. Zakorzenione od wieków regionalne spory rozwiąże publiczność, wybierając, który z kabaretów poradził sobie najlepiej z premierowymi wariacjami na tematy wymyślone przez przeciwników. Nad przebiegiem zawodów i przestrzeganiem fair play czuwać będzie Tomasz Jachimek.
27.04, g. 20 – Warszawa da się lubić – koncert stołeczny
Czy Warszawa da się lubić w Krakowie? A skąd! A gdzież! A w życiu! A jednak… Z kabaretową fajką pokoju przybędą do Krakowa: Kabaret Moralnego Niepokoju, Grupa MoCarta, Joanna Kołaczkowska, Artur Andrus oraz zeszłoroczni laureaci PAKI – grupy Stado Umtata i Kabaretus Fraszka.
29.04, g. 18.30 – Żartem po mapie – czyli koncert galowy 28. PAKI
Finał 28. PAKI i jej Koncert Galowy odbędzie się w kinie Kijów. W kabaretonie „Żartem po mapie” wystąpią: Dariusz Kamys i Joanna Kołaczkowska (dawniej członkowie kabaretu Potem), Ireneusz Krosny, kabarety Limo z Gdańska i Jurki z Zielonej Góry oraz dziennikarz radiowej Trójki i satyryk Artur Andrus.

Więcej na www.paka.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ