Friday, July 19, 2024
Home / Klub Miasta Kobiet  / 22. Klub Miasta Kobiet: Andy Grabowski

22. Klub Miasta Kobiet: Andy Grabowski

Był deszcz, muzyka i pasjonaci

grabowski pondo

Andy Grabowski był gościem Anety Pondo na 22. Klubie Miasta Kobiet

W środowe popołudnie deszcz padał nie tylko na Brackiej, Grodzkiej i Powiślu. Cały Kraków w strugach tonął, a i uczestniczki 22. spotkania Klubu Miasta Kobiet rozpływały się w muzyce słynnego wiolonczelisty – Andy`ego Grabowskiego podczas ekskluzywnego, kameralnego występu w Metaforma Cafe

Jego historia przypomina gotowy scenariusz filmowy. Muzyk z klasycznym wykształceniem postanawia porzucić sale koncertowe i grać na ulicy, by dotrzeć do słuchaczy z własnym repertuarem. A przy okazji pokonać lęki i ograniczenia

– dowiadujemy się z wywiadu, który udzielił „Miastu Kobiet”. I rzeczywiście, podczas 22. spotkania Klubu Miasta Kobiet miałyśmy niesamowitą okazję nie tylko usłyszeć, ale i dowiedzieć się, jaka historia stoi za człowiekiem, który ma dar do wprowadzania swoich słuchaczy w stany głębokiego relaksu.

andy grabowski klub miasta kobiet

Andy Grabowski był gościem 22. edycji Klubu Miasta Kobiet / fot. Barbara Bogacka

Podczas 22. KMK muzyk opowiedział nie tylko o poczuciu wartości i o lękach, związanych z występami na ulicach:

– Kiedy grasz w filharmonii, ludzie muszą zapłacić za bilet. Ulica jest bezwzględna. Weryfikuje, czy słuchacz się zatrzyma, żeby cię posłuchać, czy pobiegnie dalej niewzruszony – mówił Andy.

Sporo było o perfekcjonizmie (jak wtedy, kiedy pracował nad płytą i co chwilę biegał do samochodu, aby posłuchać jak tam brzmią jego utwory) czy o swoim patencie na miłość – muzyk z Grodzkiej ma niewątpliwy talent do łączenia ludzi w pary – dla jednej nawet zagrał na ich ślubie. W dowód uznania talentu muzyka, Andy Grabowski otrzymał od fanki, Doroty Kozak, własnoręcznie wykonaną mandalę „Lato pełne obfitości”.

mandala la

Manada la od Doroty Kozak dla Andy`ego Grabowskiego / fot. Barbara Bogacka

Zdecydowanie jednak Andy Grabowski miał więcej do zgrania niż do powiedzenia. Jego muzyka przeniosła nas do alternatywnego świata. Jego skoncentrowanie i muzyczny temperament udzielił się chyba nam wszystkim. Było pięknie i bajkowo. Posłuchajcie, jeśli nie byłyście z nami.

https://www.instagram.com/tv/BlZ3HgIgNVw/

andy grabowski

Kameralny koncert Andy`ego Grabowskiego podczas 22. spotkania Klubu Miasta Kobiet w Metaforma Cafe / fot. Barbara Bogacka

22. spotkanie Klubu Miasta Kobiet zgromadziło pasjonatów, których łączy absolutna wiara w to, co robią. O szczęściu, które wynika z dobrego samopoczucia i wyglądu mówiła dr Magadalena Tyc-Tyka – ambasadorka własnych umiejętności. Ekspertka w dziedzinie medycyny estetycznej zwróciła uwagę, że każdej z nas zależy na byciu zdrową, piękną i młodą. Często jednak zapominamy o aspekcie „naturalności”, pragnąc, trochę wbrew sobie, upodobnić się do kogoś innego.
– Czy Jennifer Aniston jest piękną kobietą? – zapytała pani doktor uczestniczki spotkania, przytaknęłyśmy. – Czy Angelina Jolie jest piękną kobietą – oczywiście, brzmiał werdykt. – A co, gdyby Jennifer powiększyć, a Angelinie zmniejszyć usta – czy nie straciłyby czegoś ze swojego naturalnego piękna? No właśnie, dlatego MTT Estetica stawia na piękno, naturalność i bezpieczeństwo – podsumowała dr Magdalena Tyc-Tyka.
Panie, które wzięły udział w spotkaniu będą mogły się przekonać o tym na własnej skórze, korzystając z upominkowego bonu na zabiegi w klinice medycyny estetycznej i kosmetologii.

magadalena tyc tyka

Dr Magdalena Tyc-Tyka mówiła o pięknie, naturalności i bezpieczeństwie zabiegów medycyny estetycznej / fot. Barbara Bogacka

Ilona Przetacznik – Menagerka Umów, pasjonatka prawa, w rozmowie z Anetą Pondo opowiedziała skąd wziął się jej zapał do tłumaczenia zawiłości, z którymi my – bierni odbiorcy prawa, zazwyczaj nie chcemy mieć wiele wspólnego (patrz: RODO). Radczyni prawna swoją karierę rozpoczynała w wielkiej korporacji, gdzie ważniejsze od ludzi były wyniki.
– Sprzeciwiłam się temu, bo to jest tak, że jeżeli się nie zbuntujesz, to zawsze będziesz tłamszona – wyznała Ilona. Podczas urlopu macierzyńskiego postanowiła rzucić dobrze płatną pracę w korpo i zająć się pomaganiem mniejszym przedsiębiorcom. Tak zrodził się pomysł na #LegalnąKawę – cotygodniowych porad na żywo, w których w każdą środę radczyni porusza inny temat i rozwiązuje problemy swoich klientów.

Ilona Przetacznik

Ilona Przetacznik w rozmowie z Anetą Pondo / fot. Barbara Bogacka

klub miasta kobiet

22. spotkanie KMK poprowadziły: Aneta Pondo i Agna Karasińska / fot. Barbara Bogacka

22. spotkanie Klubu Miasta Kobiet zawdzięczamy naszym partnerom. Dziękujemy firmie Volvo Wadowscy – krakowskiemu dealera marki Volvo – za obecność i stałe wspieranie inicjatyw „Miasta Kobiet”.
Dziękujemy MTT Estetica, Miraleksowi (producent Feminum i Gehwol), Sylveco, Depil Concept, Bell oraz Dekorii.pl.

KMK

Uczestniczki 22. spotkania KMK / fot. Barbara Bogacka

mtt estetica

Na stoisku MTT Estetica uczestniczki spotkania mogły zmierzyć poziom nawilżenia skóry / fot. Barbara Bogacka

przyszłość zależy od kobiet

Przyszłość zależy od kobiet – powtarzamy jak mantrę 😉 / fot. Barbara Bogacka

Agna Karasińska

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA FB/MIASTO KOBIET

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ