Wednesday, April 24, 2024
Home / Klub Miasta Kobiet  / 21. Klub Miasta Kobiet: Karo Akabal

21. Klub Miasta Kobiet: Karo Akabal

Zobacz, jak było podczas spotkania o potędze przyjemności

Selfie z love&sex coach / fot. Barbara Bogacka

Spotkania z kobietami są niezbędne do dobrego seksu – powiedziała Karo Akabal, Gość Specjalny 21. spotkania Klubu Miasta Kobiet. Czy wiedziałyście, że gdy kobiety przebywają obok siebie w fajnej atmosferze, to zaczyna wydzielać się hormon przyjemności – oksytocyna?
Dokładnie tak jest za każdym razem, kiedy spotykamy się na spotkaniach KMK!

karo akabal

Gościem 21. KMK i Anety Pondo była Karo Akabal / fot. Barbara Bogacka

W wigilię Dnia Matki, spotkałyśmy się z Karo Akabal, sex & love coach. Trenerka komunikacji intymnej podczas 21. KMK „zahipnotyzowała” uczestniczki swoim spokojem i pewnością, z jaką wypowiadała słowa. Z głosów, jakie docierały do naszego redakcyjnego zespołu wynikało, że nie wszystkie klubowiczki były otwarte na doświadczenie bezpośrednich rozmów o seksie, ale szybko okazało się, że temat ten może być całkiem… przyjemny. Wszak spotkanie przebiegło pod hasłem „Potęga przyjemności”.

Karo na co dzień prowadzi szkołę dla kobiet – Sex&Love School, której misją jest nauka kobiet w każdym wieku. Uczą się tam przede wszystkim siebie – bo o to tu chodzi, żeby naukę odczuwania przyjemności z życia, nie tylko erotycznego, zacząć od siebie, bo jak napisała w jednym ze swoich „Listów od Karo” istnieją trzy sekrety pożądania: nic nie musisz, podniecaj się do woli, zrób miejsce na seks.

Karo należy do tych coachów, od których nie usłyszysz, że „musisz mieć orgazm”, a to, że jego chwilowy brak to drogowskaz do tego, co możesz zmienić, by w przyszłości cieszyć się satysfakcjonującym życiem seksualnym. Kobieta zachęcała uczestniczki na otwarcie się na przyjemność, zaczynając choćby od kilku minut dziennie. Na pytanie: „Czy pozwalasz sobie na małe przyjemności w ciągu dnia” niewiele uczestniczek zdecydowało się podnieść rękę w geście potwierdzenia. A przecież o to w tym wszystkim chodzi: by móc cieszyć się seksem i odczuwać cielesne przyjemności musimy mieć na to wewnętrzną zgodę. W przeciwnym razie wciąż będzie pojawiać się „coś”, co nam to utrudni: zły partner, niewygodna bielizna, nie taki kolor kołdry.

Od lewej: Anet aPondo, Karo Akabal i Urszula Herman / fot. Barbara Bogacka

Przyjemność Przez Wielkie P – sposób odczuwania przyjemności w oderwaniu od wspomagaczy: czekolady, serialu czy wakacji. Pozwalasz sobie na kwadranse przyjemności sama ze sobą? Jeśli nie, to zacznij. Osobami, otwartymi na dostarczanie sobie przyjemności trudno jest manipulować. Bo seks ma wiele wspólnego z pokojem.

Karo, która niedawno wróciła z Izraela i uczestniczyła w Collective Trauma Integration Project (Pocket Project) w rozmowie z Anetą Pondo poświęciła sporo czasu tematowi zbiorowych traum i pamięci historycznej związanej z tym, jak postrzegamy seks dzisiaj. Okazuje się, że istnieje pewna uniwersalność zranień, a umowy społeczne bardzo ściśle związane są z indywidualną seksualnością współczesnych kobiet.

Podczas 21. spotkania Klubu Miasta Kobiet sporo uwagi poświęciłyśmy ciału.
Renata Sambor ze Studia Figura Kraków-Krowodrza przypomniała, że pewność siebie i zadowolenie z własnego ciała ma ogromny udział w satysfakcjonującym seksie. Pani Renata na co dzień pomaga kobietom w traceniu kilogramów. Zapewnia, że dzięki kobiecej atmosferze, opracowaniu indywidualnego toku ćwiczeń i suplementacji walka o wymarzone rezultaty w Studio Figura jest wyjątkowo przyjemna. Czy to możliwe? O tym możemy przekonać się same – wszystkie uczestniczki spotkania otrzymały vouchery na bezpłatne zabiegi w Studio Figura Kraków-Krowodrza.

 

Wakacje, wakacje. O czym wówczas marzą kobiety? O pięknej sylwetce! Ekspertki ze #StudioFigura doradzą jak ją osoągnąć! ????

Post udostępniony przez Miasto Kobiet (@miastokobiet_mk)

O tym jak ważne jest trenowanie mięśni, których nie widać mówiła Urszula Herman, CEO PelviFly – telerehabilitacyjnej aplikacji online, która pomaga kobietom „sprowadzić motyla z chmur i osiąść go na trawie”. W mniej metaforycznym ujęciu – chodzi o zdrowe mięśnie dana miednicy. W rozmowie z Agną Karasińską, Urszula Herman mówiła o tym, jak ważne są one w profilaktyce nietrzymania moczu, w życiu seksualnym, a także w radzeniu sobie ze stresem. Nie wszystkie wiemy też, że nasze „kobiece centrum dowodzenia” potrzebuje odpowiednich ćwiczeń relaksacyjnych. Jeśli jesteście zainteresowane jak wygląda trening dna miednicy z „niebieskim cudem” zajrzyjcie na www.pelvifly.com.

urszula herman pelvifly

Urszula Herman (PelviFly) mówiła o Kegel Ninja i niebieskim cudzie / fot. Barbara Bogacka

Wielu zmysłowych i estetycznych doznań dostarczyły nam brafitterki z Vanilla Body Shop. Ekspertki pokazały uczestniczkom 21. KMK jak prawidłowo dobrać do biustu piękne kostiumy kąpielowe. Było kolorowo i w zgodzi z trendami na lato 2018. Jakość wykonania bielizny ma znaczenie!

vanilla body shop

Brafitterki z Vanilla Body Shop tym razem zademonstrowały jak wybrać idealny kostium kąpielowy / fot. Barbara Bogacka

O orgazmach w zastrzyku na wzmocnienie lub przywrócenie erotycznych doznań i nowym programie badań nad nietrzymaniem moczu wspomniał też dr Tomasz Basta z Intima Clinic. Wszystkie panie, które wzięły udział w wydarzeniu dostały vouchery na konsultacje u najlepszych specjalistów z zakresu ginekologii estetycznej i plastycznej do Intima Clinic.

Dr Tomasz Basta o medycznych sposobach rozwiązywania trudnych problemów / fot. Barbara Bogacka

Przyjemnych doznań i wrażeń dostarczy jazda luksusowym i bardzo kobiecym samochodem! Uczestniczki 21. spotkania Klubu Miasta Kobiet dostały zaproszenia na na przejażdżkę Volvo XC40 w salonie Volvo Wadowscy.

Wszystkie uczestniczki spotkania otrzymały od Volvo Wadowscy zaproszenia na jazdę testową Volvo XC40 / fot. Barbara Bogacka

Partnerami 21. spotkania byli: Volvo Wadowscy, Studio Figura Kraków-Krowodrza, Vanilla Body Shop, Intima Clinic, PelviFly, Gehwol, Bell, BeBaby, Feminum, Sylveco, Biolonica, Lirene, Dekoria.pl, Scandinavian Clinic, Iwona Urbańska, Depil Concept.

Uczestniczki 21. KMK pod wpływem hormonu szczęścia / fot. Barbara Bogacka

Selfie z love&sex coach / fot. Barbara Bogacka

Agna Karasińska&Patrycja Puszczewicz

#21KMK JUŻ ZA GODZINĘ! Jesteście w drodze? Panie na „bramce” są całkiem przyjazne także zapraszamy ???

Post udostępniony przez Miasto Kobiet (@miastokobiet_mk)

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ