Wednesday, July 17, 2024
Home / Klub Miasta Kobiet  / 20. Klub Miasta Kobiet: Sylwia Czajka-Jansen

20. Klub Miasta Kobiet: Sylwia Czajka-Jansen

Zobacz, jak było podczas 20. spotkania KMK!

Sylwia Czajka-Jansen była Gościem Specjalnym 20. KMK / fot. Barbara Bogacka

Tamten wieczór miał być taki sam jak setki innych. Jeszcze mało znany Nat King Cole, grał na pianinie w jednym z nocnych klubów. Nic nie zapowiadało, że stanie się coś, co naruszy dobrze mu znany scenariusz. Nagle, pijany widz, zaczął domagać się, aby pianista do gry dodał śpiew. Nat odrzekł, że nie śpiewa, na co właściciel klubu odezwał się, że jeżeli nie spełni zachcianki pijanego klienta, to nie wypłaci mu gaży. I tak, Nat King Cole zaśpiewał po raz pierwszy w życiu, stając się legendą muzyki jazzowej wszech czasów

Sylwia Czajka-Jansen podczas 20. spotkania Klubu Miasta Kobiet / fot. Barbara Bogacka

Gość Specjalny, Sylwia Czajka-Jansen podczas 20. spotkania Klubu Miasta Kobiet opowiedziała historię o wybitnym jazzmanie, po to aby uświadomić nam, że przeważnie „siedzimy na swoich talentach”, a często jedyną możliwością ich objawienia się są sytuacje graniczne, niewygodne, trudne lub przełomowe.
„Tyle o sobie wiemy, na ile nas sprawdzono” – przytoczyła słowa Wisławy Szymborskiej.

Uczestniczki 20. spotkania KMK jak zwykle w wybornych nastrojach / fot. Barbara Bogacka

Każdy ma talenty, unikalne jak kod DNA, a prawdopodobieństwo spotkania drugiej osoby z identycznym zestawem talentów z klasyfikacji Gallupa wynosi 1:35000000. Skąd dowiedzieć się, jakie cechy warto w sobie rozwijać? Można odpowiedzieć na 177 pytań z badania StrengthsFinder i poznać swój profil talentowy albo zapytać męża, córkę lub szefową o to, za co nas cenią. Zadanie dla zaawansowanych – zapytać partnera o to, za jakie wartości nas szczególnie podziwia.
Ale jest też ciemna strona talentów. Niekiedy nasze predyspozycje mogą uwierać, działamy wówczas jak na autopilocie.
– Owszem, możemy odnosić sukcesy zawodowe, działając wbrew naturze i swoim zdolnościom. Zadajmy sobie pytanie: kosztem czego? Takie działanie nie rozwija nas, ale powoduje frustracje. Gwarantuję, że w takim przypadku osiągniemy jedynie przeciętność – powiedziała coach mocnych stron w rozmowie z Anetą Pondo.
Warto poznać swoje unikalne talenty po to by zmienić je w mocne strony i wykorzystywać w praktyce: karierze, rozwoju, życiu osobistym – doradziła Sylwia Czajka-Jansen. Zbieranie dowodów na posiadane talenty nie służy nam chwaleniu się nimi („Jestem strategiem!”), ale świadomym wykorzystywaniu ich w konkretnych sytuacjach, jak na przykład załatwienie działającego mikrofonu podczas trwającej już imprezy – żartowała Sylwia.

Sylwia Czajka-Jansen była Gościem Specjalnym 20. KMK / fot. Barbara Bogacka

WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH PROWADZONYCH PRZEZ SYLWIĘ CZAJKĘ-JANSEN

Jakie funkcje pełni samochód w życiu kobiet? – o to zapytał Mateusz Malicki z Volvo Wadowscy. Krótki risercz przyniósł odpowiedzi w postaci:
– szafa, przebieralnia,
– SPA,
– pokój dziecięcy,
– scena,
– oaza spokoju,
– domek dla psa.
Badanie użytkowniczek Volvo i uczestniczek KMK doprowadziło do wniosków, że tylko Samochód Roku 2018 czyli model XC40 spełnia zapotrzebowania kobiet w zakresie, w jakim go potrzebują, ale również – wyprzedza nasze marzenia. Warto je zweryfikować podczas jazdy testowej, na którą każda z nas otrzymała zaproszenie w postaci słodkiej torebki.

Każda z uczestniczek spotkania otrzymała upominek od Volvo Wadowscy / fot. Barbara Bogacka

Nowe Volvo – idealne dla kobiet

O uszczęśliwianiu kobiet mówiła także Patrycja Cyganek – właścicielka butiku jubilerskiego Syncret z Brackiej 8 w Krakowie. Patrycja jest jedną z najgruntowniej wykształconych ekspertek od diamentów w Polsce i właśnie wróciła z Antwerpii jako certyfikowany rzeczoznawca diamentów Najwyższej Rady Diamentów HRD. Jej talent do projektowania biżuterii to kombinacja genów (jej tata, Michał Cyganek jest uznanym mistrzem złotnictwa), pasji i pracy. Patrycja o diamentach wie wszystko: projektuje, poszukuje, wycenia i zna umacniającą rolę kamieni szlachetnych.
Wiedziałyście, że żółty szafir obiecuje jego właścicielce powodzenie finansowe, a rubin przywraca pasję i chęci do działania?

Od lewej: Patrycja Cyganek (Syncret), Aneta Pondo i Agna Karasińska / fot. Barbara Bogacka

Podczas 20. spotkania Klubu Miasta Kobiet obecne były specjalistki od stawiania kobiet w centrum uwagi. Przy stoisku Natura Day Spa uczestniczki mogły dowiedzieć się, czego najbardziej potrzebuje ich skóra i tym samym, precyzyjnie dobrać najlepsze kosmetyki do swoich potrzeb.

Ekspertki od upiększania kobiet z Natura Day Spa w Węgrzcach / fot. Barbara Bogacka

Partnerami 20. spotkania Klubu Miasta Kobiet byli: Volvo Wadowscy, Syncret, Natura Day Spa, Miralex, Sylveco, BeBaby – Kameralny Żłobek.

Agna Karasińska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ