Sunday, July 21, 2024
Home / Klub Miasta Kobiet  / 19. Klub Miasta Kobiet: Celestyna D. Osiak

19. Klub Miasta Kobiet: Celestyna D. Osiak

Bo pieniądze trzeba pokochać! Wiesz jak?

– Z pieniędzmi jest jak z przyjaciółką. Jeśli jej nie odwiedzamy, nie piszemy do niej, mamy z nią coraz gorszy kontakt, to znajomość się urywa – mówiła Celestyna Osiak / fot. Barbara Bogacka

19. spotkanie Klubu Miasta Kobiet (24.01.2018) upłynęło pod hasłem „Zakochaj się w pieniądzach”. Gościem Specjalnym była Celestyna D. Osiak, która przekonywała nas, że pieniądz jest… żywą istotą, i niektóre z nas traktują go jak „zagranicznego kochanka na pełen namiętności weekend”!

– Z pieniędzmi jest jak z przyjaciółką. Jeśli jej nie odwiedzamy, nie piszemy do niej, mamy z nią coraz gorszy kontakt, to znajomość się urywa – mówiła Celestyna Osiak / fot. Barbara Bogacka

Od coach i mentorki przedsiębiorczych kobiet, uczestnicy spotkania dowiedzieli się też, co zrobić, by więcej zarabiać, a powiedzenie, „kto ma szczęście w finansach, nie ma szczęścia w miłości” jest wierutnym kłamstwem, bo tylko od nas zależy jak ułożymy sobie nasz związek z pieniędzmi.

– Jestem przedsiębiorczynią od 1997 roku i przez większość czasu prowadzenia firmy miałam problemy z pieniędzmi. Zawsze zarabiałam dużo, ale nigdy nie miałam pieniędzy. Przychodziły mi na konto i nagle znikały. Myślałam, że to czarna dziura, ale zaczęłam nad sobą pracować. Odkryłam, że przez większość swojego życia, bałam się pieniędzy. Żeby mieć ich więcej, warto nawiązać z nimi normalną relację. Normalną czyli taką, że tych pieniędzy się nie boimy, lubimy je, kochamy, traktujemy normalnie i stosujemy formułę ZIWO.

Z – zarabiać
I – inwestować,
W – wydawać,
O – oszczędzać.

Wiele osób mówi: „ale o co chodzi, przecież ja kocham pieniądze, to one mnie nie kochają”. Myślę, że to niestety jest odwrotnie. Stosuję metaforę, że pieniądz to żywa istota. Dlaczego żywa? Dlatego, że my kobiety lubimy mieć relację. Uczucia są ważne. Bardzo często jest tak, że o pieniądzach mało myślimy, mało zarządzamy, mało analizujemy wydatki i nie planujemy przychodów. Co to jest analizowanie? To oszczędzanie, spisywanie, odkładanie. Niektórzy maja to w genach, ja musiałam się tego nauczyć – wyznała Celestyna Osiak w rozmowie z Anetą Pondo, która prowadziła spotkanie.

Celestyna Osiak podczas 19. spotkania Klubu Miasta Kobiet / fot. Barbara Bogacka

Potwierdzeniem tego, że pieniądze są relacyjne, było porównanie ich do… najlepszej koleżanki:
– Z pieniędzmi jest jak z przyjaciółką. Jeśli jej nie odwiedzamy, nie piszemy do niej, mamy z nią coraz gorszy kontakt, to znajomość się urywa. Tak samo jest z pieniędzmi. Jeśli tych pieniędzy nie spisujemy, nie zauważamy, nie analizujemy, nie oczekujemy i nie planujemy przychodów, to co się z nimi dzieje? Czy ta żywa istota chce do nas przyjść? – pytała uczestników spotkania, zachęcając do stosowania tzw. generatora bogactwa, który polega na codziennym zapisywaniu przychodów, uaktywniania naszego mózgu na przychód, zamiast na koszt i przede wszystkim – myślenia i mówienia o pieniądzach w sposób dobry:

– Uwrażliwiam mamy, szczególnie dzieci do siódmego roku życia, żeby nie mówiły, że „pieniądze są brudne”, „pieniądze szczęścia nie dają”, czy „żeby mieć pieniądze trzeba się naharować”. Dziecko myśli czarno-biało, że coś z tymi pieniędzmi jest nie tak. Na poziomie dorosłego człowieka okazuje się, że wpływa to na stan naszego portfela – boimy się lub wstydzimy się pieniędzy.

Jeśli jesteś ciekawa, co myśli o Tobie pieniądz i jaką masz z nim relację, rozwiąż test na
www.celestyna.pl/test.

INFORMACJA O WARSZTATACH „FINANSE Z DUSZĄ”
Jak z otwartym sercem budować swoja relację z pieniądzem i jak z głową nimi zarządzać? Czy masz tyle pieniędzy, ile potrzebujesz na swoje potrzeby i marzenia? Czy są źródłem frustracji, czy źródłem zadowolenia?
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak nawiązać głęboką, ciepłą i życzliwą relację z pieniędzmi, by mieć ich stale pod dostatkiem zapraszamy na warsztat, prowadzony metodą Money Coachingu, która pomaga w uzdrowieniu relacji z pieniędzmi, by w końcu zakończyć „dramat finansowy” i móc doświadczać radości z zarabiania, oszczędzania, inwestowani i wydawania pieniędzy! Dowiedz się więcej.

Jak kochać kogoś, kogo ciągle jest zbyt mało? – pytała Aneta Pondo w rozmowie z Celestyną Osiak / fot. Barbara Bogacka

Większość z nas, perły kojarzy z bogactwem. Tymczasem z historią powstawania pereł wiąże się ciekawa metafora psychoterapii jako rozwoju. Perła powstaje na skutek podrażnienia powierzchni płaszcza przez ciało obce, np. ziarnko piasku. Małż broni się przed intruzem, pokrywając go taką samą substancją, jaka tworzy jego muszlę. W efekcie reakcji obronnych, z czasem powstaje perła. Podobnie jest z psychoterapią, na którą pacjent przychodzi z problemem, ale w toku pracy nad sobą, wzmacnia się i odzyskuje radość z życia. O najczęstszych dylematach kobiet, o tym, jak nawiązać więź z psychoterapeutą i, na czym polega terapia dla par w rozmowie z Agną Karasińską opowiedział dr Marcin Luty. Okazuje się, że kobiety najczęściej rozprawiają się z poczuciem winy, które dręczy nas na każdym etapie życia i z rozmaitych względów. Psycholog i psychoterapeuta przypomniał nam, że zaryzykowanie jest zawsze lepszym rozwiązaniem, niż tkwienie w sytuacji bez wyjścia.

Dr Marcin Luty –
psycholog i psychoterapeuta przypomniał nam, że zaryzykowanie jest zawsze lepszym rozwiązaniem, niż tkwienie w sytuacji bez wyjścia / fot. Barbara Bogacka

Wisienką na torcie imprezy, był pokaz „Stanikowej Metamorfozy” brafitterek z Vanilla Body Shop. Od ekspertek od ubierania kobiecych biustów dowiedziałyśmy się, że rozmiar B75 występuje w przyrodzie niezwykle rzadko, a ok. 80% kobiet nosi źle dobrany biustonosz. Mało z nich wie, że wpływa to negatywnie nie tylko na wygląd piersi i komfort noszenia, ale także odbija się negatywnie na zdrowiu. Na szczęście, tak nie musi być, bo idealnie dobrany biustonosz to nie tylko radość dla oczu, ale przede wszystkim, dla zdrowia.

Ekspertki z Vanilla Body Shop doradzały, w jakich biustonoszach czuć się dobrze! / fot. Barbara Bogacka

Biustonosz ma być piękny i wygodny! / fot. Barbara Bogacka

Podczas 19. spotkania Klubu Miasta Kobiet obecni byli również nasi partnerzy.
„Miasto Kobiet” nawiązało współpracę z Volvo Wadowscy, autoryzowanym dealerem szwedzkiej marki samochodów w Krakowie, które odtąd będzie wspierało nasze inicjatywy. Przyszłość, bezpieczeństwo, jakość i niezawodność. Takie jesteśmy my, kobiety, i takie jest Volvo XC40 – kompaktowy SUV, stworzony do miasta. Samochód ma wszystko to, za co lubimy motoryzację: wyrafinowane wzornictwo, ekskluzywne wnętrze, jest idealnym partnerem. Podróż w takim samochodzie jest po prostu wielką przyjemnością!

Volvo XC40 – kompaktowy SUV, stworzony do Miasta (Kobiet) / fot. materiały prasowe

Na stoisku SEEMI wspaniałe fryzjerki dzieliły się swoim know how na to, jak dbać o włosy zimą oraz radziły, w jakiej fryzurze jest nam najlepiej. Uczestniczki KMK miały okazję wypróbować depilację najnowszym laserem Light Sheer Desire z rewolucyjną nakładką chłodzącą.

Jak dbać o włosy zimą? Dowiedziałyśmy się od SEEMI / fot. Barbara Bogacka

O tym, że kolagen jest dobry na wszystko,bo leczy nie tylko defekty skórne, ale i samopoczucie, więc także duszę, przekonałyśmy się na stoisku Kolagen – Źródło Piękna i Młodości.

Od kolagenu piękna i młoda – Kolagen – Źródło Pięna i Młodości / fot. Barbara Bogacka

Partnerami 19. spotkania Klubu Miasta Kobiet byli również:
– Sylveco,
– Miralex,
–Dekoria.pl

Jak zwykle było mnóstwo powodów do radości! /fot. Barbara Bogacka

Uczestniczki 19. KMK / fot. Barbara Bogacka

Przyszłość zależy od nas! / fot. Barbara Bogacka

Agna Karasińska

Oceń artykuł
2 komentarze
  • fnaf 25 czerwca, 2019

    Thanks for sharing the information which is good for me and others also,

  • boxnovel 5 grudnia, 2019

    The club share is quite interesting. I really want to join this club.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ