Tuesday, June 25, 2024
Home / Kultura  / 18. Smocze Urodziny w Grodzie Kraka

18. Smocze Urodziny w Grodzie Kraka

Smoki Marco Polo wchodzą w dorosłość!

18.Wielka Parada Smoków/ fot. mat.Piotr Galus

To będą prawdziwe smocze urodziny! Około czterdziestu kolorowych smoków, ponad tysiąc animujących je dzieci, wielki rodzinny piknik na Bulwarach oraz widowisko z laserami, efektami pirotechnicznymi i nastrojową muzyką. Tak zapowiada się 18. Wielka Parada Smoków

Parada Smoków

18 Wielka Parada Smoków 2 i 3 czerwca 2018  /fot. materiały prasowe

Smocze święto rozpocznie się już za dwa tygodnie. Hasłem przewodnim imprezy będą „Smoki z Dziennika Marco Polo”. Tegoroczna 18. edycja będzie wyjątkowa – główny bohater osiągnie bowiem pełnoletniość. Świętować będzie w towarzystwie smoków zainspirowanych wodnymi i lądowymi przygodami znanego, włoskiego podróżnika, z czasów jego podróży do Chin.

Podczas dwóch intensywnych czerwcowych dni nie zabraknie dobrej zabawy i atrakcji dla całej rodziny. Tradycyjnie już – za sprawą Smoczego Pikniku Rodzinnego, który rozpocznie się 2 czerwca – Bulwary Wiślane zamienią się w magiczną przestrzeń pełną kolorowych balonów, namiotów i artystyczno-edukacyjnych działań. Na najmłodszych czekać będzie moc przygotowanych przez Organizatora, atrakcji: inspirujące gry i zabawy, konkursy, a nawet specjalne warsztaty, które pobudzą wyobraźnie każdego dziecka. O animację czasu wolnego zadbają również Partnerzy imprezy.
Nie zabraknie też atrakcji dla nieco starszych smoczych miłośników. W sobotni wieczór w zakolu Wisły u podnóża Wawelu odbędzie się Wielkie Widowisko Plenerowe. Ten spektakularny pokaz co roku przyciąga na Bulwary tysiące zachwyconych Widzów. Olbrzymie pływające i unoszące się w powietrzu smoki, nastrojowa muzyka, ferie sztucznych ogni i magiczna sceneria zapierają dech w piersiach.

18. Wielka Parada Smoków

Parada Smoków inspirowana Marco Polo/fot. materiały prasowe

W niedzielę (3.06) w samo południe na ulicę Krakowa wyruszy 18.Wielka Parada Smoków. W paradzie weźmie udział ponad tysiąc dzieci z całej Polski. Uczestnicy będą animować wykonane przez siebie smoki, które wezmą udział w konkursie o tytuł Najpiękniejszego. W tym roku wszyscy twórcy mogli inspirować się przygodami podróżnika Marco Polo oraz kulturą i tradycją państw, które – jak mu się wówczas wydawało – odkrył. Będzie więc bardzo kolorowo i różnorodnie. Parada wyruszy spod hotelu Royal i przejdzie ulicami Krakowa do Rynku Głównego. Tam ostatecznie dowiemy się, który smok skradł serca jury.

Wielkie Smocze wydarzenie już 2 i 3 czerwca. Od 2000 roku organizatorem imprezy jest Teatr Groteska, a pomysłodawcą dyrektor Adolf Weltschek. Wydarzenie na stałe wpisało się w kulturową mapę Krakowa – przyciąga nie tylko mieszkańców miasta, ale również tysiące miłośników smoków z całej Polski, Europy i świata. Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Parada Smoków

18. Parada Smoków – sponsorzy/ mat. prasowe

Aleksandra Karkos

CO: 18. Parada Smoków
GDZIE: Kraków
KIEDY: 2 i 3 czerwca 2018 
FB

TEATR GROTESKA
ul. Skarbowa 2
31-121 Kraków

 17. Wielka Parada Smoków Morza Śródziemnego zobacz

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ