Wednesday, May 29, 2024
Home / Kultura  / 17. Wielka Parada Smoków już w ten weekend!

17. Wielka Parada Smoków już w ten weekend!

Poznaj plan tegorocznej imprezy!

Przekonaj się, jak wyglądają Smoki Morza Śródziemnego / fot. materiały prasowe

Już 3 i 4 czerwca 2017 r. (sobota i niedziela) odbędzie się kolejna edycja – już siedemnasta – Wielkiej Parady Smoków. Tym razem impreza przebiegnie pod hasłem „Smoki Morza Śródziemnego”.
To będą dwa intensywne, czerwcowe dni, wypełnione zabawą i atrakcjami przeznaczonymi nie tylko dla najmłodszych miłośników mitycznych smoczych stworzeń, ale również dla dorosłych i turystów z całego świata

Parada Smoków już 3 i 4 czerwca! / fot. materiały prasowe

Parada Smoków już 3 i 4 czerwca! / fot. materiały prasowe

Jak przedstawia się plan tej najpopularniejszej krakowskiej imprezy?
Smoczy Piknik Rodzinny na Bulwarach przy Smoczej Jamie rozpocznie się w sobotę (3.06) o godz. 10.oo i tego dnia potrwa do godz. 21:30. Na odwiedzających czekają konkursy, zabawy, wesołe miasteczko oraz różnorodne stoiska wystawców. W niedzielę (4.06) dalszy ciąg piknikowania – od godz. 10 do godz. 19.
W sobotę o godz. 22 przy Zakolu Wisły pod Wawelem rozpocznie się barwne i jedyne w swoim rodzaju widowisko z wykorzystaniem efektów pirotechnicznych, zaskakującej oprawy świetlnej i laserowej oraz gigantycznych kurtyn wodnych, a także pięknej muzyki. Największą atrakcją będą ogromne latające smoki, animowane na barkach i statkach przez aktorów Teatru Groteska.
Kultowa Wielka Parada Smoków wystartuje w niedzielę (4.06) o godz. 12. Przejdzie ulicami Starego Miasta, a swój finał będzie miała na Rynku Głównym. Weźmie w niej udział ponad tysiąc dzieci z całej Polski. To one będą animować zaprojektowane i własnoręcznie wykonane smoki, które powalczą o tytuł Najpiękniejszego Smoka Parady. W tym roku hasło do stworzenia smoczych postaci brzmi: „Smoki Morza Śródziemnego”. Uczestnicy mogą puścić wodze wyobraźni, inspirując się kulturą, historią, plastyką i ornamentyką np. Cypru, Egiptu, Grecji, Tunezji, Turcji czy Włoch. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi około godz. 13:30 na scenie ustawionej na Rynku Głównym. Dokładna trasa przemarszu Wielkiej Parady będzie znana już za kilka dni.
W tym roku przemarszowi towarzyszyć będzie muzyka trzech krakowskich zespołów: Sorrir Por Fawor! zagra energetyczną sambę, Capoeira UNICAR Kraków przedstawi oryginalne tańce-walki, a Krakowska Orkiestra Staromiejska odegra muzykę marszową i rozrywkową na instrumentach dętych.

 

Przekonaj się, jak wyglądają Smoki Morza Śródziemnego / fot. materiały prasowe

Przekonaj się, jak wyglądają Smoki Morza Śródziemnego / fot. materiały prasowe

Wielka Parada Smoków to impreza organizowana od 2000 roku przez Teatr Groteska. Jej pomysłodawcą jest dyrektor tego teatru Adolf Weltschek. Wydarzenie na stałe wpisało się w kulturową mapę Krakowa – przyciąga nie tylko mieszkańców miasta, ale również tysiące miłośników smoków z całej Polski, Europy i świata.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ