Sunday, May 19, 2024
Home / Kultura  / 17.Piknik Naukowy Polskiego radia i Centrum Nauki Kopernik

17.Piknik Naukowy Polskiego radia i Centrum Nauki Kopernik

Największa w Europie impreza plenerowa popularyzująca naukę odbędzie się 15 czerwca 2013 roku. 17. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się w nowej lokalizacji – na Stadionie Narodowym w Warszawie. Tym razem

17.Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernika

17.Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernika / fot. materiał prasowy

Największa w Europie impreza plenerowa popularyzująca naukę odbędzie się 15 czerwca 2013 roku. 17. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się w nowej lokalizacji – na Stadionie Narodowym w Warszawie. Tym razem tematem przewodnim będzie szeroko rozumiane „Życie”.

17.Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernika

17.Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernika / fot. materiał prasowy

W tym roku na Pikniku zaprezentuje się ok. 200 instytucji z 22 krajów świata. Impreza jak zawsze będzie trwać dziewięć godzin: rozpocznie się o 11.00 a zakończy o 20.00. Pokaże wiele aspektów życia, bo to ono jest tematem przewodnim tegorocznego Pikniku Naukowego. Wstęp oczywiście jest wolny.

Na pierścieniu o obwodzie 900 m, który znajduje się w zewnętrznej bryle Stadionu Narodowego, i w alejach prowadzących do obiektu, zostanie rozlokowanych ok. 190 namiotów, pod którymi odbędzie się niemal 1000 pokazów z niemal każdej dziedziny wiedzy: nauk ścisłych, przyrodniczych czy humanistycznych. Zgodnie z tradycją, najbardziej spektakularne widowiska przez cały dzień będą odbywać się na głównej scenie Pikniku.

Wielbiciele nauki, którzy nie będą mogli przybyć na Stadion, będą mogli słuchać relacji i audycji we wszystkich Programach Polskiego Radia (PR 1, 2, 3, 4, Polskim Radiu dla Zagranicy) oraz na portalu polskieradio.pl.

www.pikniknaukowy.pl

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Celem Pikniku Naukowego jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez ciekawe eksperymenty i doświadczenia – zarówno proste, związane z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowsze dokonania współczesnych uczonych. W 2005 roku Piknik Naukowy został wyróżniony przez Komisję Europejską jako wzorcowy europejski projekt obszaru „Nauka i społeczeństwo”.

17. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się 15 czerwca (sobota) w godz. 11.00-20.00 na Stadionie Narodowym w Warszawie (Al. Księcia Poniatowskiego 1). Wstęp wolny.

Patronat honorowy nad imprezą objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej.

Źródło: materiał prasowy

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • unicc at 20 listopada, 2019

    … [Trackback]

    […] Find More here on that Topic: miastokobiet.pl/17-piknik-naukowy-polskiego-radia-i-centrum-nauki-kopernik/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ