Wednesday, April 17, 2024
Home / Klub Miasta Kobiet  / 15. Klub Miasta Kobiet: Janusz Radek

15. Klub Miasta Kobiet: Janusz Radek

Bądźmy pazerne na życie!

Bądźmy pazerne na życie – powiedział Janusz Radek i niech ta myśl zostanie z nami po 15. spotkaniu Klubu Miasta Kobiet.
Edycja specjalna Klubu odbyła się 29 maja 2017 w hotelu Sheraton Grand Krakow i chociaż każdy KMK jest wyjątkowy, to ten był wyjątkowy podwójnie. Świętowałyśmy rozpoczęcie działalności fundacji Miasto Kobiet, która ma wspierać kobiety w odkrywaniu ich indywidualnego potencjału

16. spotkanie KMK to również inauguracja Fundacji Miasto Kobiet/ fot. Beata Majka

16. spotkanie KMK to również inauguracja Fundacji Miasto Kobiet/ fot. Beata Majka/ Zentrala

Uczestniczki 15. KMK / fot. Beata Majka

Uczestniczki 15. KMK / fot. Beata Majka/ Zentrala

– Fundacja to zobowiązanie. Zobowiązanie, że będziemy działać na rzecz lepszego świata. Jej głównym statutowym celem jest wspieranie kobiet w odkrywaniu ich mocy – rozpoczęła redaktor naczelna, prowadząca spotkanie oraz prezeska fundacji Miasto Kobiet – Aneta Pondo. Dzięki fundacji mogliśmy zrealizować już dwa wydarzenia. 8 marca włączyłyśmy się w międzynarodową akcję Global Sisterhood i zwołałyśmy krąg kobiet – chyba największy do tej pory w Polsce. A w kwietniu zorganizowałyśmy całodzienne warsztaty dla trzymających kręgi, które na nasze zaproszenie poprowadziła psychoterapeutka Tanna Jakubowicz-Mount.
– Ten początek jest znamienny, gdyż nie znam w tej chwili lepszego sposobu czerpania kobiecej mocy niż zasiadanie w kręgu z innymi kobietami i budowania z nimi bliskości – dodała Aneta Pondo.

Gościem Specjalnym 15.KMK był Janusz Radek / fot. Beata Majka

Gościem Specjalnym 15.KMK był Janusz Radek / fot. Beata Majka/ Zentrala

Gościem Specjalnym 15. Klubu Miasta Kobiet był Janusz Radek. Wokalista uświetnił wydarzenie koncertem z repertuaru ze swojej najnowszej płyty Poświatowska/Radek „Kim ty jesteś dla mnie”. Artysta rozpoczął swój recital od tego, że uwielbia występować na… wybiegu:
– To jest fantastyczne! Można zajrzeć wszystkim głęboko w oczy. W niektórych zobaczyć radość, w niektórych refleksję…
Być może Janusz Radek nigdy by dla nas nie zaśpiewał, gdyby skończył prawo – tak jak zakładała jego mama:
– W ludziach jest przekonanie, że są tylko dwa istotne zawody na świecie: prawo i medycyna. Na szczęście, dzisiejsze dzieci są mądrzejsze, bo mają większą umiejętność selekcji rzeczy ważnych i tych zupełnie bez sensu. Zapytany przez Anetę Pondo, czy swoje ego chowa do kieszeni kiedy schodzi ze sceny, opowiedział, że poza nią jest normalne życie, które składa się na przykład z pasji. Najwięcej rozrywki dostarcza artyście mycie podłóg i nienawidzi kiedy robią się smugi, czyli „mazie”.


Janusz Radek dał się poznać z jednej strony jako zwierzę sceniczne – kiedy występował, i z drugiej, jako zwyczajny facet – kiedy opowiadał o życiu z trzema kobietami pod jednym dachem. Czwartą chyba najważniejszą kobietę w jego życiu, czyli Halinę Poświatowskiej, której poezję „użytkuje”, Janusz Radek podziwia za pazerność jaką miała w stosunku do życia. „Dziękuję, to było magiczne spotkanie. Od wczoraj jestem gdzieś indziej.” – napisała jedna z uczestniczek KMK.

Janusz Radek mówił o radości w zwyczajny i niezwyczajny sposób. Uczestniczkom chyba się podobało / fot. Beata Majka

Janusz Radek mówił o radości w zwyczajny i niezwyczajny sposób. Uczestniczkom chyba się podobało / fot. Beata Majka/ Zentrala

15. KMK można by streścić w trzech słowach: zdrowie – moda – muzyka.

Activity.Life czyli prelekcja Star Life: Adam Mieczyński i prof. Dariusz Mucha / fot. Beata Majka

Activity.Life czyli prelekcja Star Life: Adam Mieczyński i prof. Dariusz Mucha / fot. Beata Majka/ Zentrala

W pierwszej części spotkania Adam Mieczyński z firmy StarLife i prof. nadzw. Dr hab. Dariusz Mucha opowiedzieli o korzyściach płynących z picia wody alkaicznej. Uczestniczki miały okazję do wysłuchania interesującej prelekcji o naturalnej suplementacji, dzięki której możemy w znacznym stopniu poprawić jakość życia i samopoczucie. Całość została spuentowana słowami Iana Blaira Hamiltona: „Od rozmów o zdrowiu nikt nie stał się zdrowszy. Zdrowie staje się realne, gdy w tym celu coś robimy”. W związku z tym, na stoisku StarlLife można było przebadać się HBSem pod kątem niedoborów minerałów, witamin i zakwaszenia organizmu. Wszystko po to, żeby nie faszerować się tabletkami „na wszystko”, a dokładnie określić, czego potrzebuje nasz organizm.

Agna Karasińska pytała Patrycję Tłustochowicz o to jak być zawsze zgrabną / fot. Beata Majka

Agna Karasińska pytała Patrycję Tłustochowicz o to jak być zawsze zgrabną / fot. Beata Majka/ Zentrala

Z psychodietetyczką Patrycją Tłustochowicz z firmy Zawsze Zgrabna rozmawiałyśmy o tym, że co prawda otyłość widać na pupie, ale zaczyna się ona w głowie. Oznacza to, że w dążeniu do idealnej sylwetki często zapominamy o tym, co nas motywuje i jakie znaczenie nadajemy naszemu ciału. Odchudzając się, zamiast nagradzać, często się karzemy. Metoda pracy z pacjentem Patrycji Tłustochowicz polega na zrozumieniu oczekiwań względem siebie i jedzenia, czyli na zbadaniu relacji i dowiedzeniu się jaki jest nasz styl działania i myślenia. Pomocny jest tu także catering dopasowany do potrzeb – to my jesteśmy najważniejsze. Wszystko po to, żeby cieszyć się zarówno swoim wyglądem jak i smakiem jedzenia. Patrycja Tłustochowicz zapewniła nas, że zawsze zgrabne kobiety jedzą ciastka z przyjemnością i bez wyrzutów sumienia!
W kolejnej części spotkania, przeniosłyśmy się do wielkiego świata mody i glamour! Modelki z Unique Agency pod kierownictwem Marzeny Ryszki i jej ekipy, zaprezentowały najnowsze kolekcje trzech, zupełnie różnych marek.

Seksowne wariactwo – pokaz Eeoss / fot. Beata Majka

Seksowne wariactwo – pokaz Eeoss / fot. Beata Majka/ Zentrala

W pierwszym pokazie, uczestniczki spotkania podziwiały odważne ale i dziewczęce kreacje marki Eeoss. Były prześwity, szczypta wariacji i seksu. Uwagę uczestniczek spotkania przyciągnęły oryginalne buty. Sklepy Eeossa znajdziemy w CH Plaza i Galerii Kazimierz w Krakowie. [WIDEO]

Romantyczne & wiktoriańskie – takie są kreacje Michal Negrin / fot. Beata Majka

Romantyczne & wiktoriańskie – takie są kreacje Michal Negrin / fot. Beata Majka/ Zentrala

Drugi pokaz należał do Michal Negrin. Modelki ubrane w ultra kobiece suknie zrobiły wrażenie absolutnie na wszystkich. Miałyśmy wrażenie, że przeniosłyśmy się do epoki wiktoriańskiej: najwyższej jakości materiały, ręcznie robiona biżuteria, oryginalne hafty i printy – takie są wszystkie projekty izarelskiej projektanki Michal Negrin, której butik, jako jedyny w Polsce, znajduje się w Krakowie przy ul. Floriańskiej 12. [WIDEO]

#miastokobiet #fashion #15kmk_edycjaspecjalna #michalnegrin

Post udostępniony przez Milena Satori (@milena.satori)

Minimalizm i elegancja w wykonaniu Patrizii Aryton / fot. Beata Majka

Minimalizm i elegancja w wykonaniu Patrizii Aryton / fot. Beata Majka/ Zentrala

Ostatni pokaz został przygotowany przez markę Patrizia Aryton i Agatę Piotrowską, która na co dzień udoskonala wizerunki krakowianek w butiku przy ul. Szpitalnej 32. Był minimalizm, elegancja i dawka poczucia humoru. Na wybiegu zobaczyliśmy najnowszą kolekcję marki, którą wyróżniały nieoczywiste kolory: neonowy oranż czy mleczna pomarańcz. [WIDEO]

Pokaz marki @patriziaaryton na żywo

Post udostępniony przez Miasto Kobiet (@miastokobiet_mk)

Wszystkim pokazom towarzyszyła miętowa Vespa z salonu MotoMio, która cieszyła nasze oczy i uruchomiała marzenia o posiadaniu własnej.

Nie zabrakło atrakcji u naszych wystawców. Na stoisku SEEMI, ekspertki miały ręce zajęte…dłońmi uczestniczek spotkania, na których czarowały precyzyjne manicure. Dodatkowo, panie zostały poddane zabiegowi usunięcia naczynek i znamion nowoczesnym aparatem Apilus.

Jak zwykle precyzyjne i popularne ekspertki z SEEMI / fot. Beata Majka

Jak zwykle precyzyjne i popularne ekspertki z SEEMI / fot. Beata Majka/ Zentrala

Piękna, koronkowa i kolorowa – bielizna od Ewy Bien Lingerie / fot. Beata Majka

Piękna, koronkowa i kolorowa – bielizna od Ewy Bien Lingerie / fot. Beata Majka/ Zentrala

U Ewy Bien mogłyśmy zobaczyć i dotknąć delikatnej bielizny, którą na co dzień docenia Natalia Siwiec.

Trochę zdrowia na stoisku NaturaPH / fot. Beata Majka

Trochę zdrowia na stoisku NaturaPH / fot. Beata Majka/ Zentrala

NaturaPH parzyła herbatę i zachęcała do zmiany nawyków na zdrowie.
Na stoisku LuVital mogłyśmy liczyć na dłuższą chwilę zapomnienia. To wszystko dzięki cudownym rękom Ludmiły Petrenko i Natalii Maśnik.

Kawałek nieba od LuVital / fot. Beata Majka

Kawałek nieba od LuVital / fot. Beata Majka/ Zentrala

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Mercedes GLA z salonu Sobiesława Zasady Automotive, który stanął pod szklanym sufitem w głównym holu Sheraton Grand Krakow. Dowody uznania dla delikatnego, czerwonego Suva i wymyślnych poz uczestniczek na jego tle podziwiamy na naszym instagramowym kanale pod hashtagiem 15kmk_edycjaspecjalna.

Kto by nie chciał mieć fotki z Mercedesem w Sheratonie! / fot. Beata Majka

Kto by nie chciał mieć fotki z Mercedesem w Sheratonie! / fot. Beata Majka/ Zentrala

W ostatniej części programu wybrzmiała piosenka „Dobro” – właśnie takie było 15 spotkanie Klubu Miasta Kobiet, które nie było udane, gdyby nie pomoc wielu osób. Serdeczne podziękowania dla przyjaciół „Miasta Kobiet”: Kasi Małodobry, Paulinie Bandurze, Gosi Majewskiej, Karolinie Kastelik i Pauli Jochymek. Za uwiecznienie chwil dziękujemy Kamie Isakiewicz, Beacie Majce, Ani Zając, oraz domowi produkcyjnemu Lumini Film Production, którego wideo relację zobaczymy już wkrótce!
Dziękujemy Magdalenie Tracz – specjalistce ds. PR & Marketingu hotelu i zespołowi Sheranton Grand Krakow za cierpliwość i pomoc w organizacji wydarzenia. Sztabowi wizażystek i fryzjerek ze Szkoły Wizażu i Stylizacji Artystyczna Alternatywa, dziękujemy, że sprawiły, że ten dzień był jeszcze piękniejszy. A my to w ogóle.

Piękny dzień i piękne miejsce – Sheraton Grand Krakow / fot. Beata Majka

Piękny dzień i piękne miejsce – Sheraton Grand Krakow / fot. Beata Majka/ Zentrala

Oto prezentacja Radości i innych przypadków! / fot. Beata Majka

Oto prezentacja Radości i innych przypadków! / fot. Beata Majka/ Zentrala

Dziękujemy Kochane Kobiety, że byłyście z nami już 15. raz! Do zobaczenia w lipcu!
Jeśli żałujesz, że nie kupiłaś fundacyjnej torby motywacyjnej, to zawsze możesz zrobić to on-line!

Byłaś na spotkaniu? Znajdź siebie na zdjęciach: Beaty Majki i Kamy Isakiewicz.

Agna Karasińska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ