Tuesday, March 5, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / 12. Mastercard OFF CAMERA: Serialowa majówka

12. Mastercard OFF CAMERA: Serialowa majówka

Fani seriali liczyć mogą na spotkania z ulubionymi aktorami i blogerami, projekcje w festiwalowych kinach i warsztaty z zaproszonymi ekspertami

serialcon i magda boczarska

Magda Boczarska będzie na SerialConu, podczas którego będzie można zobaczyć przedmierowe odcinki nowego sezonu „Pod Powierzchnią” / fot. TVN

Twórca „Mostu nad Sundem” Christian Wikander, Joseph Mawle czyli Benjen Stark z „Gry o Tron”, motyw terrorysty czy postać „Obcego” – to tylko niektóre elementy programu tegorocznego SerialConu. Wydarzenie odbędzie się w od 29 kwietnia do 3 maja w budynkach krakowskiej Arteteki WBP i Małopolskiego Ogrodu Sztuki

 

Goście specjalni SerialConu

Z gośćmi zagranicznymi porozmawiamy w tym roku przede wszystkim o procesie twórczym, recepcie na idealny serial i tworzeniu wciągających narracji serialowych, w tym osadzonych w „nierealnej” konwencji, takiej jak fantasy, SF czy dramat kostiumowy. O budowaniu wiarygodnej fikcji opowiedzą serialowi showrunnerzy, między innymi twórca „Mostu nad Sundem” Christian Wikander, Porozmawiamy też o serialu, który choć toczy się w wymyślonym świecie to przyciąga serca masowego widza, czyli o kończącej się tej wiosny „Grze o tron” HBO. O swoim doświadczeniu w pracy nad serialem opowie Joseph Mawle, aktor wcielający się w rolę Benjena Starka, a znany także m.in. z seriali „Sense8” i „Ripper Street”.

Terrorysta, Obcy i Kobieta w kryminale

Porozmawiamy o serialowych motywach, takich jak postać terrorysty czy postać „Obcego” oraz o relacji twórców z fanami, o internetowym hejcie, a także o polskich lokacjach serialowych i współpracy serialowych ekip z różnymi regionami naszego kraju. Z serialowymi aktorkami porozmawiamy w ramach panelu „Kobieta w kryminale”, a z aktorami w ramach dyskusji o polskich rebootach serialowych, czyli o nowych odsłonach kultowych seriali „Odwróceni” i „39 i pół”. Wśród gości z branży spodziewać się można Tomasza Karolaka, Michaliny Łabacz czy Magdaleny Boczarskiej, a wśród dyskutantów nie zabraknie blogerów, youtuberów i podcasterów, takich jak Mysza Movie, Watching Closely, Wanna Pełna Zombie, Urwany Film, Podsłuchane.pl, Piekielna strona popkultury, NaEkranie, Bałagan kontrolowany czy Catus Geekus.

Seriale nocą

W paśmie nocnych maratonów serialowych skupimy się w tym roku na serialach polskich. Obejrzymy m.in. seriale „Chyłka – zaginięcie” i „Odwróceni. Ojcowie i córki”, zaprosimy też naszą publiczność na dwa pokazy premierowe – pierwszy odcinek drugiego sezonu „Pod Powierzchnią” TVN i pilot serialu z wątkami nadnaturalnymi – „Wizjonerka”. Widzowie będą mogli także obejrzeć głośny film telewizyjny pt. „Bauhaus” (2019, Freemantle, Germany).
Drugiego maja, we współpracy z telewizją HBO odbędzie się specjalny pokaz serialu „Ślepnąc od świateł”, połączony ze spotkaniem z Krzysztofem Skoniecznym i Janem Fryczem.
Trzeciego maja po raz pierwszy w Polsce fani serialu „Doctor Who” zobaczą nową animację na podstawie zaginionej części serialu z 1967 roku, w ramach specjalnego pokazu BBC First.
W części warsztatowej liczyć można przede wszystkim na kreatywną pracę nad scenariuszem – rozwijania własnych pomysłów uczyć będą Agnieszka Kruk ze StoryLab.Pro i Andrew Ellard, nagrodzony BAFTĄ scenarzysta i konsultant scenariuszowy z Wielkiej Brytanii. Dodatkowo zapraszamy na cieszące się co roku ogromną popularnością warsztaty makijażu i charakteryzacji prowadzone przez krakowską Szkołę Charakteryzacji i Makijażu FAM.

Czym jest SerialCon

To najstarsze polskie wydarzenie poświęconego wyłącznie serialom. Odbywa się pod nazwą SerialCon.
Perspektywa fanowska łączy się tu z akademicką i branżową. Na wielbicieli telewizyjnych hitów czeka wiele interesujących prelekcji, dyskusji panelowych, warsztatów i wykładów przygotowanych przez krytyków, dziennikarzy, naukowców, blogerów, podcasterów i youtuberów. O pracy nad serialami opowiedzą twórcy, zarówno ci stojący przed kamerą – aktorzy, jak i ci sterujący serialowym światem zza niej – scenarzyści, reżyserzy i producenci.

SerialCon to nie tylko dyskusje o najpopularniejszych tytułach, ale także rozmowy o różnych gatunkach i typach seriali oraz o ich ewolucji. W tym roku dyskutować będziemy między innymi o roli kobiet – za kamerą i przed nią, o międzynarodowej popularności seriali lokalnych, czyli nieanglojęzycznych; motywie choroby psychicznej w serialach, serialach true crime, serialach skandynawskich, koreańskich i rosyjskich oraz serialowych dystopiach.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się producentki i scenarzystki, takie jak Sarah Dollard, Lisa Gifford, Rochelle Dancel i Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz. Nie zabrakło też gwiazd internetu, jak Zwierz popkulturalny, Jakbyniepaczeć czy Mysza Movie.

SerialCon jest on częścią festiwalu Mastercard Off Camera. Fani seriali liczyć mogą na spotkania z ulubionymi aktorami i blogerami, projekcje w festiwalowych kinach i warsztaty z zaproszonymi ekspertami. Wydarzenie jest bezpłatne dla uczestników, wystarczy tylko pobrać darmową wejściówkę, a na warsztaty zapisać się z wyprzedzeniem.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Sex toys 15 listopada, 2019

    … [Trackback]

    […] Info to that Topic: miastokobiet.pl/12-mastercard-off-camera-serialcon/ […]

  • i99bet 25 listopada, 2019

    … [Trackback]

    […] There you can find 57479 additional Info to that Topic: miastokobiet.pl/12-mastercard-off-camera-serialcon/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ