Thursday, July 18, 2024
Home / Klub Miasta Kobiet  / 12. Klub Miasta Kobiet: Apolonia Rdzanek

12. Klub Miasta Kobiet: Apolonia Rdzanek

Co w Was zarezonowało?

Podczas 12. spotkania Klubu Miasta Kobiet usłyszałyśmy wiele „niegładko wpadających w ucho ”* słów. Było o „grubej mnie” i o wybaczaniu. Rozmawiałyśmy o zmianach, lękach i ograniczeniach. Poruszyłyśmy wiele ważnych tematów, przy tym… nieźle się bawiąc

Od lewej: Aneta Pondo i Apolonia Rdzanek / fot. M. Wypich

Od lewej: Aneta Pondo i Apolonia Rdzanek / fot. M. Wypych

Pierwsza część listopadowego KMK poświęcona była tematowi włosów, zarówno od strony użytkowej, jak i haute coutre. Ekspertka marki JOICO, Aleksandra Krasińska rozprawiła się z mitami dotyczącymi pielęgnacji włosów. Dowiedziałyśmy się, że zimą możemy obcinać włosy, ale niekoniecznie je cieniować, że masek i odżywek nie należy przedawkowywać, a swojego dobrego szamponu nie pozwalajmy używać mężowi. Ustaliłyśmy również to, jak mieć fajne kosmetyki i nie dać się spłukać.

Od lewej: Agna Karasińska i Ola Krasińska / fot. M. Wypich

Od lewej: Agna Karasińska i Ola Krasińska / fot. M. Wypych

Od lewej: Barbara Bernady, Agna Karasińska, Ola Krasińska / fot. M. Wypich

Od lewej: Barbara Bernady, Agna Karasińska, Ola Krasińska / fot. M. Wypych

Pokaz przygotowany przez JOICO, Atelier Bernady i Motive&More / fot. M. Wypich

Pokaz przygotowany przez JOICO, Atelier Bernady i Motive&More / fot. M. Wypych

Po solidnej dawce informacji na temat pielęgnacji włosów, oddałyśmy się przyjemności oglądania pokazu fryzur i makijaży wykonanych na pięknych modelkach przez sztab stylistów i wizażystów z Atelier Bernady (ul. Masarska 9). Dziewczyny w kreacjach projektu krakowskiego Motive&More prezentowały się zjawiskowo. Była włoska Dolce Vita, paryski szyk i londyńska nonszalancja. Od stóp do głów.

Agnieszka Węgiel / fot. M. Wypych

Agnieszka Węgiel / fot. M. Wypych

W drugiej części spotkania rozmawiałyśmy z Agnieszką Węgiel, która zgodnie z tytułem swojego bloga żyje „Na własnych zasadach” i pomaga kobietom uwierzyć, że zmiany w ich ciele zależą od tego, co mają w głowie. Nic więc dziwnego, że  tytuł jej książki brzmi „Jak nie masz w głowie to masz w biodrach”. Psycholożka przekonywała nas, że nawet jeśli wciśniemy się w wymarzony 36. rozmiar, ale nadal będziemy szukały dziury w całym, to nadal będziemy tymi samymi, smutnymi i sfrustrowanymi grubaskami. Tylko w mniejszym ciele. Agnieszka Węgiel „sprzedała” uczestniczkom spotkania parę pozornie prostych trików na to jak połączyć rozum z emocjami, które nierzadko potrafimy zajeść.

Od lewej: Aneta Pondo i Apolonia Rdzanek / fot. M. Wypich

Od lewej: Aneta Pondo i Apolonia Rdzanek / fot. M. Wypych

Także o rozumie rozmawiałyśmy z gościem specjalnym 12 KMK – Apolonią Rdzanek – psycholożką i terapeutką, jedną z pierwszych nauczycielek jogi w Polsce, która łączy wiedzę starożytnych mistrzów z najnowszymi odkryciami naukowymi. To co padło z ust Apolonii Rdzanek dla wielu z nas było kontrowersyjne, łatwe do podważenia. Ale czy takie nie są nauki ścisłe, koncepty i teorie, które bez przerwy ulegają zmianie i obaleniom? Czy istnieją prawa uniwersalne kierujące naszym życiem? Coś wobec czego możemy przyjąć, że tak jest naprawdę? Czy niewiedza i lęki sterują naszym życiem? Apolonia Rdzanek, która ma co dzień pracuje metodą nowych ustawień Berta Hellingera, sporo miejsca poświęciła wpływowi przodków na nasze życie. Mówiła także o tym, skąd się biorą choroby zgodnie z koncepcją psychobiologii. Przestrzegała przed porównywaniem się z innymi. Radziła, że warto zaglądać w głąb siebie, być uważną i świadomą.

Elevator pitch w wykonaniu Katarzyny Stypulskiej-Trybulec / fot. M. Wypich

Elevator pitch w wykonaniu Katarzyny Stypulskiej-Trybulec / fot. M. Wypych

Finał 12. KMK uświetniły mowy windowe trzech odważnych uczestniczek spotkania: Moniki Wypich, Katarzyny Sporysz oraz Katarzyny Stypulskiej-Trybulec. Kobiety w prawie 60 sekund zaprezentowały swoje biznesy i usługi. Dziękujemy za odwagę i prosimy o więcej!
Czwartą mówczynią została Aneta Pondo, redaktor naczelna Miasta Kobiet i prowadząca KMK, która podzieliła się z nami swoją krótką historią o najlepszej decyzji, jaką podjęła w swoim życiu. O wyjeździena Bali,  przeczytacie również na stronach 80-84 w najnowszym magazynie MK.

Kto poleci nam lepiej, niż mężczyźni z JOICO? / fot. M. Wypich

Kto poleci nam lepiej, niż mężczyźni z JOICO? / fot. M. Wypych

Zawsze z nami: The Secret Soap Store / fot. M. Wypich

Zawsze z nami: The Secret Soap Store / fot. M. Wypych

Podziękowania kierujemy również w stronę naszych partnerów: JOICO – za moc porad związanych z pielęgnacją włosów w najbardziej niekorzystnym dla nich czasie i pokaz fryzur, który mogłybyśmy oglądać godzinami;
The Secret Soap – za kolejny już nasz wspólnie zorganizowany Klub i pięknie pachnące kosmetyki,
marce Sylveco – za obdarowanie uczestniczek spotkania umilaczami długich, jesiennych wieczorów, Klinice dr Legrand za vouchery na bezbolesną depilację, a także Metaformie, bez której nie byłoby nic!

Uczestniczki 12 KMK zaczytane / fot. M. Wypich

Uczestniczki 12 KMK zaczytane / fot. M. Wypych

Nasze stałe bywalczynie / fot. M. Wypich

Nasze stałe bywalczynie / fot. M. Wypych

Agna Karasińska

* za Aneta Pondo
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ