Sunday, July 21, 2024
Home / Kuchnia  / 11 powodów dla których warto pić prawdziwą herbatę!

11 powodów dla których warto pić prawdziwą herbatę!

Jeżeli nie jesteście przekonani, że filiżanka gorącego, bursztynowego naparu jest zdrowa, przygotowaliśmy 11 powodów dla których warto pić herbatę.

Herbata – produkuje się z ją liści Camellia sinensis, bez wątpienia jest to jeden z najpopularniejszych napojów świata. Kochamy go przede wszystkim za smak i aromat, jednak czy mamy świadomość jakie dobrodziejstwa niesie ze sobą regularne picie herbaty. Jeżeli nie jesteście przekonani, że filiżanka gorącego, bursztynowego naparu jest zdrowa, przygotowaliśmy 11 powodów dla których warto odwiedzić sklep z herbatą i kupić prawdziwą herbatę na wagę.

Herbit (r)

Naukowcy dowodzą, że zawarte w herbacie flawonoidy, pomagają usprawnić proces metabolizmu oraz wspomagają spalić zbędny tłuszcz. / fot. materiał prasowy

1. Bogaty wachlarz witamin

Zacznijmy od obecności dużej ilości witamin i minerałów w herbacianym naparze. Np jest to min:

Witamina C (odpowiedzialna za wzmocnienie odporności organizmu), witamina E (odpowiedzialna jest za młody wygląd), witamina K (przeciwdziała powstawaniu komórek nowotworowych)

witamina PP (stymuluje sprawne działanie układu nerwowego) witamina B2 (jej niedobór może powodować powstawanie zajadów). Są to oczywiście niektóre wymienione witaminy, które są obecne w herbacie.

2. Zapobiega nadwadze i otyłości

Naukowcy dowodzą, że zawarte w herbacie flawonoidy, pomagają usprawnić proces metabolizmu oraz wspomagają spalić zbędny tłuszcz. Dodatkowo napar ten może zwiększyć wydajność organizmu i zwiększyć wytrzymałość podczas ćwiczeń.

3. Zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwór

Temat który praktycznie dotyczy każdego. Niestety nie ma chyba osoby, która nie spotkałaby się w rodzinie czy bliskim środowisku z osobą, która choruje bądź chorowała na raka. Herbata oczywiście nas w 100 % nie uchroni przed nowotworem (wiele czynników jest odpowiedzialnych za powstawanie komórek nowotworowych) może jednak zmniejszyć ryzyko zachorowania. Zawdzięczamy to obecności w herbacie garbników, flawonoidów oraz przeciwutleniaczy, które zapobiegają rozwinięciu się komórek nowotworowych.

4. Chroni serce przed licznymi chorobami

Serce jeden z najważniejszych organów w ludzkim organizmie, spełniający niezwykle odpowiedzialne zadanie. Herbata jak najbardziej chroni go przed licznymi chorobami a dodatkowo minimalizuje straty w postaci komórek po przebytym zawale czy udarze mózgu. Stymuluje również pracę układu krążenia i obniża poziom złego cholesterolu.

5. Wzmacnia kości

Wszystko za sprawą witaminy D, która pomaga w budowaniu zdrowych i mocnych kości. Prz regularnym spożywaniu herbaty, ryzyko złamań czy uszkodzeń kości zmniejszyło się nawet o 37%. Dodatkowo aminokwasy wzmacniają mięśnie, skórę włosy oraz radzą sobie doskonale z wirusami i bakteriami.

6. Poprawia pamięć, wzmacnia koncentrację i rozjaśnia umysł

Warto zwrócić na ten aspekt szczególną uwagę, ponieważ jest to w swoistym rodzaju „dopalacz” który pomaga w utrzymaniu koncentracji a co za tym idzie pomaga zwiększyć wydajność w pracy. W porównaniu do kawy, która działa bardzo intensywnie ale krótko, herbata do prawdziwy zastrzyk energii, który jest dawkowany stopniowo i długo.

7. Zwalnia rozwój choroby Parkinsona

Choroba Parkinsona niestety nie odkryto jeszcze na nią leku. Najprościej rzecz ujmując jest to postępujące schorzenie mózgu. Najnowsze badania mówią, że herbata nie zatrzyma rozwoju choroby ale może go w znacznym stopniu spowolnić. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn.

8. Chroni stawy

Herbata ma za zadanie również ochronę naszych stawów. Zabezpiecza chrząstki przed uszkodzeniem co za tym idzie zmniejsza ryzyko zachorowania na reumatyzm.

9. Niweluje nieświeży oddech i chroni zęby przed próchnicą

Obecność fluoru w herbacie ma na celu zapobieganie powstania płytki nazębnej, która prowadzi do próchnicy. Natomiast katechiny czyli inaczej mówiąc przeciwutleniacze pomagają w utrzymaniu w jamie ustnej świeżego oddechu. Również wapń i magnez pomagają utrzymaniu zdrowych i mocnych zębów.

10. Poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci

Katechina niweluje powstanie wolnorodników, które są odpowiedzialne za starzenie się skóry. Dodatkowo poprawia strukturę włosów i paznokci oraz oczyszcza organizm z rożnych szkodliwych toksyn.

11. Działa relaksująco i odprężająco

Na sam koniec relaksacyjne właściwości herbaty. Kto z nas nie lubi się odprężyć po ciężkim dniu pracy w wygodnym fotelu z filiżanką gorącej herbaty. Ciekawostką jest fakt, że flawonoidy są naturalnym środkiem antydepresyjnym , który łagodzi objawy stresu.

Sponsorem powyższego wpisu jest sklep z herbatami Herbit.pl w którym możesz kupić świeże herbaty na wagę z całego świata. Specjalnie dla Użytkowników serwisu MiastoKobiet przygotowaliśmy specjalny kod rabatowy o wartości 15% na wszystkie zamówienia. Wystarczy, że podczas składania zamówienia wpiszesz kod rabatowy: miastokobiet. Kod ten ważny jest do końca 2014 roku. Aby móc skorzystać z promocji musisz zarejestrować się w naszym sklepie.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ