Tuesday, June 18, 2024
Home / Klub Miasta Kobiet  / 11. Klub Miasta Kobiet: Michał Godlewski

11. Klub Miasta Kobiet: Michał Godlewski

Nadal słyszycie tę ciszę?

Od lewej: Michał Godlewski, Aneta Pondo, Małgorzata Abassy / fot. Barbara Bogacka

Poddajemy się rutynie i nawykom, a winę zrzucamy zawsze na ten sam powód. Brak czasu. Ale czy można nie mieć chwili na coś tak organicznego i naturalnego jak oddychanie? Okazuje się, że częściej zapominamy o (jakościowym) oddychaniu, niż o nim pamiętamy. Dziwne? Założyciel Instytutu Oddechu, Michał Godlewski, gość specjalny wrześniowego spotkania udowodnił nam to prostym eksperymentem „prawą-ręką-dotknij-prawego-ucha-lewą-ręką-dotknij-podbródka…a teraz oddychaj”. Przegrałyśmy: wstrzymałyśmy oddech

Od lewej: Michał Godlewski, Aneta Pondo, Małgorzata Abassy / fot. Barbara Bogacka

Od lewej: Michał Godlewski, Aneta Pondo, Małgorzata Abassy / fot. Barbara Bogacka

11. Spotkanie Klubu Miasta było o znalezieniu czasu dla siebie: umysłu i ciała, na skupieniu się na sobie i odnalezienia uczucia „mojości”, czyli odpowiedzeniu sobie na to, kim oryginalnie jestem. „Z tego mocnego poczucia siebie wynika odwaga, by podążać swoją ścieżką. Pomyślmy o oddechu, jako o czymś, z czym można wejść w relację. Oddech może nas wspierać, karmić, sprawić, że możemy poczuć się ze sobą lepiej.” – mówił Michał Godlewski.
Rozmawialiśmy o tym, jak inteligentnie oddychać i co można oddechem poprawić, załatwić. Rozpiętość tematów, z którymi można pracować w czasie sesji oddechowej jest pojemna. Od radzenia sobie ze stresem w sytuacjach kryzysowych, osobistych relacjach, agresją, kompleksami, depresją, nałogami, czy problemem z… zajściem w ciążę. We wszystkich sytuacjach, w których potrzebujemy się zatrzymać, wyciszyć i zrelaksować. Co zresztą uskuteczniliśmy. Podczas 11. KMK doszło niemal do zbiorowej hipnozy, z której żadna z nas nie chciała się obudzić.

Cisza / fot. Barbara Bogacka

Cisza / fot. Barbara Bogacka

Paulina i Martyna Kasprzak z Maha Punye / fot. Barbara Bogacka

Paulina i Martyna Kasprzak z Maha Punye / fot. Barbara Bogacka

O nasz błogi stan zadbały również posiadaczki „dobrego dotyku”, czyli siostry Kasprzak z salonu Maha Punye Ayurweda. Ajurweda to całościowa technika nie tylko masażu ale cały system staroindyjskiej medycyny, który zajmuje się zdrowiem psychicznym, fizycznym i duchowym. Te, które na własnym ciele przekonały się o kojącej sile ich rąk z pewnością powrócą na ul. Ruczaj 43 w Krakowie.

Aneta Pondo i Małgorzata Abassy o babie Jadze, smokach i jednorożcach / fot. Barbara Bogacka

Aneta Pondo i Małgorzata Abassy o Babie Jadze, smokach i jednorożcach / fot. Barbara Bogacka

Magię w realu znalazłyśmy także dzięki Małgorzacie Abassy, stąpającej mocno po ziemi, specjalistki od bajek magicznych dla dorosłych. Dlaczego pisze? Z potrzeby zrozumienia własnego życia. Bajka to taki zastępnik terapii, który stosuje proste narzędzie: scenariusz, który trafia do wszystkich zmysłów i działa na naszą wyobraźnie i pomaga przetrwać w naszym rozbodźcowanym środowisku. Podobnie jak w konstrukcji bajek, w życiu również są schematy. Bo każda bajka zaczyna się od poczucia straty, a kończy szczęśliwym zakończeniem, w którym dobrzy są nagradzani, a na złych czeka sprawiedliwa kara. Dla tych, którzy chcieliby zostać bohaterami własnej bajki, Małgorzata Abassy organizuje warsztaty Bajkowe Seminaria i pisze bajki na zamówienie.

Pokaz mody MayWay Concept Store / fot. Brbara Bogacka

Pokaz mody MayWay Concept Store / fot. Brbara Bogacka

Pokaz mody MayWay Concept Store / fot. Barbara Bogacka

Pokaz mody MayWay Concept Store / fot. Barbara Bogacka

Bajeczny i żywiołowy był także pokaz mody. Podziwiałyśmy m.in.: kapelusze z szerokim rondem, rozłożyste płaszcze, taliowane spodnie-dzwony, drobne torebeczki. Te piękne stroje na co dzień możemy znaleźć w MayWay Concept Store w Galerii Kazimierz. Karolina Buczek, która opowiadała o kreacjach, zapewniła nas, że dzięki doskonale skrojonym ubraniom, wysokiej jakości tkaninom nawet najpaskudniejsza jesień będzie magiczna. Przecież nic tak nie poprawia humoru jak piękne ubrania. Pokaz przygotowały Ania Ciupryk i Ania Słowińska. O blask i pewność siebie modelek i prowadzących zadbały ekspertki ze Szkoły Wizażu i Stylizacji Artystyczna Alternatywa.

The Secret Soap Store / fot. Barbara Bogacka

The Secret Soap Store / fot. Barbara Bogacka

JOICO / fot. Barbara Bogacka

JOICO / fot. Barbara Bogacka

YouCan Studio / fot. Barbara Bogacka

YouCan Studio / fot. Barbara Bogacka

O ile MayWay spowodował, że zachciałyśmy, aby ich ubrania znalazły się na nas, to The Secret Soap Store sprawił, że zapragnęłyśmy natychmiast pozbyć się naszych ciuchów i trafić do wanny. Ekspertki z The Secret Soap Store zaprezentowały pięknie pachnące kosmetyki z linii ORANGINI, dzięki którym długie, jesienne wieczory staną się pretekstem do spędzania ich w cieple domowego spa.
Na stoisku JOICO odbywały się profesjonalne konsultacje dotyczące pielęgnacji i stylizacji włosów. Stylistki marki o problemach włosów wiedzą wszystko. Dzięi nim uwierzyłyśmy, że to co działa zbawiennie na piękno naszych fryzur, to nie czary, a po prostu dobrej jakości produkty.
Ekipa z YouCan, studio specjalizującym się w upiększaniu kobiecych sylwetek, zaprosiła Klubowiczki na trening personalny, dajcie znać jak tam postępy w programie „Żelazny poślad”!

Dziękujemy wszystkim partnerom za piękne prezenty: Małgorzacie Abassy i Michałowi Godlewskiemu, Meha Punye, YouCan Studio, JOICO, The Secret Soap Store, Farmonie i Sylveco, Szkole Językowej „Mały Rynek”, które mogłyśmy ekologicznie opakować dzięki EcoSac.

Dziękujemy załodze Metaformy  za wyrozumiałość i powiększoną przestrzeń.

Do kontaktu z redakcją zapraszamy laureatki naszego urodzinowego konkursu, w którym dwie z Was zostaną już wkrótce bohaterkami wywiadów!

Dziękujemy, że byliście z nami, dziękujemy, że chcecie odkrywać z nami nowe. Do zobaczenia w listopadzie!

Uczestniczki 11. KMK / fot. Barbara Bogacka

Uczestniczki 11. KMK / fot. Barbara Bogacka

Agna Karasińska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ