Saturday, June 22, 2024
Home / Kultura  / Rusza 11. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie. Szykuj się!

Rusza 11. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie. Szykuj się!

Rusza kolejna edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie, największego festiwalu fotograficznego w Polsce. Tegoroczny festiwal odbędzie się w maju i w czerwcu (16.05–16.06).

Peter Lindbergh, Cindy Crawford, Tatjana Pattz, Helena Christensen, Linda Evangelista, Claudia Schifer, Naomi Campbell, Karen Mudler, Stephanie Seymour, US Vogue, Brooklyn, Nowy Jork 1991 © Peter Lindbergh

Rusza kolejna edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie, największego festiwalu fotograficznego w Polsce. Tegoroczny festiwal odbędzie się w maju i w czerwcu (16.05–16.06). Na program Miesiąca Fotografii w Krakowie złoży się kilkadziesiąt wystaw i wydarzeń. Wystawy odbywać się będą w najlepszych salach ekspozycyjnych Krakowa. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Sztuk Wizualnych.

Peter Lindbergh, Cindy Crawford, Tatjana Pattz, Helena Christensen,
Linda Evangelista, Claudia Schifer, Naomi Campbell, Karen Mudler,
Stephanie Seymour, US Vogue, Brooklyn, Nowy Jork 1991 © Peter
Lindbergh

„Szykuj się!”. Fotografia w świecie mody

Jak co roku podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie – w ramach Programu głównego – zaprezentowane zostaną wystawy gwiazd światowej i polskiej fotografii. Tematem 11. edycji Miesiąca Fotografii jest moda – i różnorodne formy jej reprezentacji – jako zjawisko kulturowe.

Tworząc tegoroczną edycję Miesiąca Fotografii i zastanawiając się nad jego formułą, przyjęliśmy szeroką definicję mody i stylu. Jesteśmy przekonani, że codzienny strój jest równie wart uwagi jak najbardziej wysublimowane haute couture. Moda, pojmowana szeroko, z uwzględnieniem wszystkich jej kontekstów, może stanowić klucz do zrozumienia całej kultury współczesnej – tłumaczy Tomasz Gutkowski, dyrektor Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Na Program główny festiwalu złoży się 10 wystaw, w tym Pogranicza mody – prezentowana w Bunkrze Sztuki ekspozycja wprowadzająca publiczność w założenia festiwalu oraz eksplorująca potencjał magazynu lajfstajlowego Sekcja eksperymentalna.

Wydarzenia towarzyszące: Spotkania mistrzowskie, Przegląd Portfolio, SlideNite, photo.mov, warsztaty i dyskusje.

Wydarzenia towarzyszące wystawom Miesiąca Fotografii 2013 są integralną częścią Programu głównego tegorocznego festiwalu. Przez cały miesiąc będą się odbywać warsztaty oraz spotkania z artystami, w tym roku także w ramach nowej serii Spotkań mistrzowskich – niezwykłej okazji do poznania dorobku ciekawych twórców, dyskusji, wymiany doświadczeń, być może nawet poznania tajników najwspanialszych sesji. W tegorocznym programie Wydarzeń towarzyszących tradycyjnie znajdą się również pokazy filmów prezentujących sylwetki artystów, związanych z tematem przewodnim tegorocznej edycji Miesiąca Fotografii.

W tym roku w ramach Wydarzeń towarzyszących zorganizowany zostanie również Przegląd Portfolio, będący niepowtarzalną okazją do spotkania i uzyskania cennych wskazówek od ekspertów. Rezultatem tych spotkań bywają nieraz decyzje o współpracy wystawienniczej czy wydawniczej – warto!

Ghislain Dussart, Bez tytułu, lata 60. Technika mieszana, 40 x 29,5
cm. Dzięki uprzejmości Michael Fuchs Galerie GmbH

W programie wydarzeń towarzyszących w tym roku znajdzie się również SlideNite – cieszące się olbrzymią popularnością plenerowe pokazy slajdów. Pokazy podzielone będą na bloki tematyczne: prezentacja najciekawszych polskich fotoreportaży minionego roku, okładki czołowych współczesnych i historycznych magazynów modowych, oraz prezentacja wyników rozpoczynającego się właśnie międzynarodowego konkursu fotograficznego photo.mov, nowości w programie festiwalu skierowanej do środowiska twórców eksperymentujących z fotografią, poszukujących nowych form wyrazu.

Szykuj się na Miesiąc Fotografii w Krakowie!

Źródło: materiał prasowy

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ