Monday, April 22, 2024
Home / PARTNER MK  / 1:1 czy metoda objętościowa ‒ jak idealnie przedłużyć rzęsy?

1:1 czy metoda objętościowa ‒ jak idealnie przedłużyć rzęsy?

O sztuce wyczarowywania powłóczystego spojrzenia

rzęsy Miasto Kobiet

Rzęsy w zasadniczy sposób wpływają na wyrazistość spojrzenia / Fot. materiały prasowe Partnera

Powszechny dostęp do zabiegów przedłużania rzęs oraz coraz większa świadomość w zakresie ich bezpieczeństwa, przekładają się na duże zainteresowanie usługami stylistów. Przedłużone rzęsy mogą zupełnie odmienić kształt oka, zatuszować opadającą powiekę, wysubtelnić spojrzenie bądź wręcz przeciwnie — nadać mu odważnego charakteru. Zabiegi wykonuje się w sposób zindywidualizowany, zgodny z preferencjami klientek — metodą 1:1 lub metodą objętościową. Na czym polega każda z nich? Na którą się zdecydować? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźć można w dalszej części artykułu

 

Rzęsy metodą 1:1

Metoda 1:1 jest najprostszą metodą przedłużania rzęs. Sprowadza się do przyklejania poszczególnych rzęs do tych prawdziwych. Robi się to z zachowaniem odpowiednich proporcji. Dostępne na rynku rzęsy podzielić można na naturalne i syntetyczne. Wśród tych pierwszych szczególnym zainteresowaniem cieszą się rzęsy wykonane z jedwabiu. Wśród sztucznych rzęs zdecydowany prym wiedzie poliester.

Efekt, jaki można uzyskać z zastosowaniem metody 1:1, jest najbardziej naturalny. Jednocześnie pozwala wydobyć z oka jego wszelkie subtelności — podkreślić linię rzęs, wyciągnąć kąciki oczu, wydłużyć oraz podkręcić poszczególne włoski.

Sam zabieg przedłużenia rzęs metodą 1:1 trwa około dwóch godzin i kosztuje średnio 150-250 złotych. Uzyskany dzięki niemu efekt utrzymuje się do miesiąca. Po tym czasie konieczne jest uzupełnienie rzęs, co wiąże się z kosztem wysokości średnio 100-150 złotych.

Zastanawiając się nad tym, jakie rzęsy wybrać, Trzeba się liczyć z koniecznością przeprowadzenia oceny stanu rzęs. Sztuczne rzęsy sprawdzą się bowiem jedynie w przypadku zdrowych i gęstych włosków, które nie zostaną zbytnio osłabione dodatkowym ciężarem. Te wykonane z jedwabiu są z kolei znacznie lżejsze i przystępniejsze w noszeniu.

Rzęsy metodą objętościową

Przedłużanie rzęs metodą objętościową to nic innego jak przyklejanie rzęs naturalnych lub syntetycznych do rzęs klientki w proporcji większej, aniżeli miało to miejsce w przypadku metody 1:1. Wyróżnić można m.in. następujące warianty metody objętościowej: 2D, 3D, 4D, 5D, 6D, mega volume, czy russian volume, w zależności od ilości rzęs doczepianych do naturalnych włosów. Pozwala to budować efekt różnorodnego zagęszczenia i objętości.

Przed zabiegiem specjalista dokonuje wyboru rzęs o najkorzystniejszym dla danej urody kolorze, zagęszczeniu, długości i podkręceniu, a następnie przy pomocy przezroczystego kleju przyczepia je do naturalnych rzęs. Samo przedłużanie trwa od dwóch do trzech godzin. W razie chęci przedłużenia także dolnych rzęs należy na to przeznaczyć około 30 kolejnych minut. Cena zabiegu waha się między 200 i 300 złotych. Cena uzupełnienia rzęs to 180-220 złotych.

Na zastanawiających się, czy zastosowanie kępek samo w sobie nie stanowi zbytniego wyzwania dla naturalnych rzęs, czeka pozytywne zaskoczenie. Kępki, z których wykorzystaniem wykonuje się stylizację rzęs metodą objętościową, są lżejsze niż te wykorzystywane przy metodzie 1:1. Co więcej, dzięki zastosowaniu odpowiedniej techniki, równomiernie obciążają one powiekę, w związku z czym nie trzeba się obawiać osłabienia swoich naturalnych włosów.

Którą metodę wybrać?

Kwestia wyboru jednej z metod przedłużania rzęs jest bardzo indywidualna — począwszy od uwarunkowań czysto biologicznych. po jednostkowe gusta.

Jeśli nie możesz zdecydować się, jaką metodę wybrać, nie martw się. Doświadczona stylistka dobierze stylizację odpowiednią dla ciebie, zaczynając od oceny stanu naturalnych rzęs, po preferencje klientki

‒  wskazuje specjalistka z salonu beauty.

 

Metoda 1:1 będzie wskazana dla osób, które dążą do uzyskania możliwie naturalnego efektu, podczas gdy metoda objętościowa usatysfakcjonuje kobiety, dla których liczy się mniejsza lub większa wyrazistość spojrzenia. Nie bez znaczenia jest również zakres cenowy usług ‒ metoda 1:1 jest tańsza od objętościowej.

Istotną kwestią jest również wybór materiału, z którego wykonane są rzęsy. Nie jest to bez znaczenia dla wygody samej aplikacji i noszenia, ale też dla zdrowia własnych rzęs. W Wonder Lashes znaleźć można szeroką gamę rzęs wykonanych z różnego rodzaju materiałów, o różnym skręcie i zagęszczeniu, przeznaczonych dla profesjonalnych stylistek rzęs.

Bezpieczeństwo zabiegu

Przed decyzją o przedłużeniu rzęs warto upewnić się co do bezpieczeństwa wykonania na sobie zabiegu. Wśród okoliczności, które warto wziąć pod uwagę, wymienić można w szczególności:

 

• alergię na substancje zawarte w stosowanych preparatach,
• zespół suchego oka,
• niedomykalność szpary powiek,
• stan zapalny okolicy oczu,
• brak naturalnego włosia po chemioterapii.

 

Dochowanie standardów higieny podczas zabiegu oraz utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności. To umożliwia szybkie schnięcie kleju, to już okoliczności, za które odpowiedzialność ponosi stylista. Warto więc korzystać z usług wyłącznie sprawdzonych specjalistów.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ