Friday, April 19, 2024
Home / POLECAMY  / 100 wydarzeń na Miesiąc Krakowianek

100 wydarzeń na Miesiąc Krakowianek

Sprawdź, co w programie

kobieta z zółtą walizką idąca w kierunku kościoła mariackiego

Marzec należy do krakowianek / fot. Canva

Już po raz trzeci Kraków celebruje „Miesiąc Krakowianek”! To wyjątkowa okazja do rozmowy o kobiecej solidarności, szansa do debaty na temat praw kobiet, czas siostrzeństwa i odkrywania zapomnianej historii mieszkanek naszego miasta. Marzec to czas kobiecej mocy! W tym roku czeka nas ponad 100 wydarzeń!

 

Miesiąc Krakowianek

Porozmawiamy o zdrowiu, ciele i emocjach, wzmocnimy się podczas warsztatów WenDo i szkoleń z samoobrony dla dziewczyn. Będziemy praktykować jogę i wspólnie potrenujemy do maratonu! Nie zabraknie również herstorii! Poznamy bliżej biografie m.in. Nawojki i Marii Jaremy. Będziemy spacerować „Szlakiem Krakowianek” po Starym Mieście, Nowej Hucie i po Kazimierzu, odnajdując ślady naszych lokalnych bohaterek. Spotkamy się przy lekturach o siostrzeństwie i nie zapomnimy również o badaniach profilaktycznych. „Miesiąc Krakowianek”, jak co roku, zamyka hucznie Gala Nagrody im. Kazimiery Bujwidowej dla wyjątkowych krakowianek, podczas której za swoją pracę i osiągnięcia uhonorowane zostaną cztery inspirujące krakowianki.

– „Miesiąc Krakowianek” to święto kobiecej siły, która inspiruje pozytywne zmiany w naszym mieście! Kobiety przez wieki kształtowały kulturę, politykę i naukę tego miasta, a teraz to my, kobiety, Krakowianki, tworzymy współczesną herstorię

– mówi inicjatorka projektu, Nina Gabryś-Janowska, pełnomocniczka prezydenta Krakowa ds. polityki równościowej.

Marzec jest Miesiącem Krakowianek / il. krakowianki.krakow.pl

„Miesiąc Krakowianek” jest inicjatywą Urzędu Miasta Krakowa, realizowaną we współpracy z miejskimi instytucjami kultury, jednostkami, szpitalami, organizacjami pozarządowymi.

Program wydarzenia jest dostępny na stronie krakowianki.krakow.pl.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ