Saturday, April 13, 2024
Home / Moda  / Design  / 10 sposobów jak optycznie powiększyć małą łazienkę

10 sposobów jak optycznie powiększyć małą łazienkę

Przy odpowiedniej aranżacji mała łazienka może wyglądać na większą niż jest w rzeczywistości. Jak uzyskać taki efekt?

Kolekcja Alabastrino

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Mała łazienka to tego najlepszy przykład. Przy odpowiedniej aranżacji może wyglądać na większą niż jest w rzeczywistości. Jak uzyskać taki efekt?

1

Już statystyk Ernst Friedrich Schumacher wiedział, że „małe jest piękne”. Nieduża łazienka nie zmieni się w magiczny sposób w przestronny pokój kąpielowy. Jednak dzięki kilku sprytnym trikom może stać się widocznie większa i przyjazna domownikom.

10 sposobów na optycznie większą łazienkę według Tubądzina:

1. Wszystko jasne – znaczenie kolorów w łazience
Dobór odpowiednich kolorów to podstawa. Wnętrze małej łazienki powinno być białe lub jasne. Takie kolory nie tylko powiększają wnętrze, lecz także dodają mu świeżości i „otwartości”. Co sprawdzi się w małej łazience? Płytki ścienne i podłogowe z kolekcji All in White lub Alabastrino.

Kolekcja Alabastrino

Kolekcja Alabastrino

3

2. Płytki dobrze ułożone
Jak najlepiej ułożyć płytki w małej łazience? Prostokątne płytki położone poziomo stworzą wrażenie szerszych ścian. Natomiast ułożenie w pionie pozwoli „wydłużyć” optycznie wnętrze.

3. Błysk lepszy niż mat
Błyszczące płytki łazienkowe to nie tylko jeden z najmodniejszych trendów. To również sposób na powiększenie małej łazienki, ponieważ połyskująca ceramika odbija światło.

Kolekcja Epoxy

Kolekcja Epoxy

4. Ceramika łazienkowa w odpowiednim rozmiarze
Wbrew pozorom do małej łazienki idealnie będą pasować duże płytki zarówno na podłogę, jak i na ścianę. Taka aranżacja łazienki to spójna powierzchnia, a tym samym optycznie większa.

5. Dodatkowe oświetlenie
Światło pomaga „otworzyć” wnętrze małej łazienki. Najlepiej jeśli jest to światło dzienne. Częściej jednak mamy do dyspozycji to sztuczne, które jednak nie jest wcale gorsze od naturalnego. Niewielka łazienka będzie wyglądać nie tylko na nowoczesną i czystą, ale i większą, jeśli wybierzesz oświetlenie o chłodnej barwie. Ponadto zainstaluj w małej łazience kilka różnych źródeł światła.

6. Lustereczko, powiedz przecie…
Lustro w małej łazience rozjaśni pomieszczenie i optycznie je powiększy. Najlepiej jeśli wybierzesz takie bez ram. Zrezygnuj z szafki z lustrem, która pomniejsza wnętrze. Jeśli lubisz oryginalne wnętrza, pomyśl o lustrzanym suficie.

7. Uporządkuj podłogę
Na podłodze niejednej łazienki oprócz dywanika znajduje się wiele niepotrzebnych rzeczy, których miejsce jest w szafkach. Usuń je, a zyskasz więcej przestrzeni.

8. Zamiast wanny – prysznic
Wanna zabiera dużo przestrzeni, a w małej łazience liczy się każdy centymetr kwadratowy. Dlatego lepiej zdecydować się na kabinę prysznicową, dzięki której zaoszczędzisz miejsce. Przeszklone drzwi dodadzą lekkości pomieszczeniu.

9. Na odpowiednim poziomie
Rozwiązaniem sprawdzającym się w małej łazience będzie podwieszane wc, dzięki któremu nie obciążysz przestrzeni. Natomiast prysznic z brodzikiem wpuszczonym w podłogę oszczędzi miejsca.

10. Nowoczesne dodatki
Każda łazienka, nawet ta mała, zyska charakter dzięki modnym akcesoriom. Chromowana armatura łazienkowa, stylowe wieszaki na ręczniki, kilka świec i niewielka łazienka z charakterem – gotowa.
Szukasz pomysłów na aranżację małej łazienki? Odwiedź stronę www.tubadzin.pl.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ