Saturday, December 9, 2023
Home / Rozwój  / Psychologia  / 10 powodów, dla których powinnaś wykonać pierwszy krok

10 powodów, dla których powinnaś wykonać pierwszy krok

Kobieta ma jedynie czekać? Nie uzależniaj swojego szczęścia od jego działań i sama wykonaj pierwszy krok! Wahasz się?

W naszej kulturze utarło się, że w kwestiach damsko-męskich to mężczyzna powinien wychodzić z inicjatywą. Kobieta ma jedynie czekać? Nie uzależniaj swojego szczęścia od jego działań i sama wykonaj pierwszy krok! Wahasz się? Po przeczytaniu naszej listy nie będziesz już miała wątpliwości, że warto!

Sympatia

A Ty potrafisz zrobić pierwszy krok? / fot. fotolia

1. Masz czas się przygotować

Zanim wykonasz pierwszy krok, masz możliwość zorientowania się, jak najlepiej to zrobić. Możesz popytać waszych wspólnych znajomych o jego zainteresowania, spróbować zlokalizować czułe punkty, wyczuć preferencje… To zwiększy twoją pewność siebie i szansę, że wywrzesz na nim korzystne wrażenie!

2. Nie musisz czekać

Czy jest coś gorszego od niepewności? Długie oczekiwania na jakikolwiek sygnał, na choćby uśmiech z jego strony. Niekończące się spekulacje: „czy ja mu się podobam?”, „czy on o mnie myśli?” – potrafią wykończyć psychicznie najbardziej wytrwałe kobiety. Nie chcesz czekać? Słusznie! Przełam się i sama wykonaj pierwszy krok!

3. To ty kontrolujesz sytuację

Osoba, która wykonuje pierwszy krok, siłą rzeczy panuje nad sytuacją – wybiera moment i sposób nawiązania kontaktu, ma szansę wszystko wcześniej zaplanować i nawet się przygotować. Dodatkowo na korzyść działa element zaskoczenia, który zwiększa pole manewru strony inicjującej. Sama pomyśl, czy to nie kusząca perspektywa?

4. Na wstępie zdemaskujesz szowinistę

Niektórzy, nawet pozornie nowocześni mężczyźni nie lubią, gdy kobiety przekraczają w ich mniemaniu stereotypowe granice. Zapewne nie chcesz mieć do czynienia z kimś takim. Wykonując pierwszy krok, łatwo się przekonasz, czy on zalicza się do tej grupy – jego reakcja będzie bezcenną wskazówką.

5. Pokażesz, że wiesz, czego chcesz

Złośliwi mówią, że nie ma bardziej niezdecydowanej istoty od kobiety. Podobno z reguły same nie wiemy, czego chcemy. To oczywista bzdura! Pokaż mu, że nie masz nic wspólnego z tym krzywdzącym stereotypem, i odważnie wykonaj pierwszy krok!

6. Zorientujesz się w sytuacji

Nikt nie mówi, że pierwszy krok jest równoznaczny z wyznaniem komuś miłości. Wystarczy, że dasz mu do zrozumienia, że między wami mogłoby się wydarzyć coś więcej. Jednocześnie będziesz mogła ocenić sytuację i określić swoje szanse na powodzenie. Czy on na pewno ci się podoba? Czy są przed wami jakieś możliwości? Nie dowiesz się tego, bezczynnie czekając na cud.

7. Zwiększysz swoją pewność siebie

Uważasz, że jesteś zbyt nieśmiała, i paraliżuje cię sama myśl o tym, że miałabyś wykonać pierwszy krok? W takim razie tym bardziej powinnaś się na to odważyć! Potraktuj to jak test dla samej siebie – zobaczysz, jakie to wspaniałe uczucie, pokonywać swoje słabości! A przy okazji na pewno zrobisz na nim wrażenie. Każdy mężczyzna doceni fakt, że to dla niego postanowiłaś się przełamać.

8. Zaimponujesz mu

Wielu mężczyzn ceni śmiałe kobiety, które nie myślą schematycznie. Inicjatywa ze strony kobiety jest też dla faceta po prostu komplementem – czuje się wyróżniony, że ta atrakcyjna, pewna siebie dziewczyna wybrała właśnie jego. Wykonując pierwszy krok, mile połechczesz jego ego i sprawisz, że od razu spojrzy na ciebie z zainteresowaniem.

9. Nie będziesz żałować, że nie spróbowałaś

Ile razy żałowałaś, że nie zrobiłaś czegoś, gdy jeszcze był na to czas? Ile razy zastanawiałaś się, „co by było, gdyby…”? No właśnie. Jeśli wykonasz pierwszy krok, to nawet w razie niepowodzenia jedno jest pewne – nie będziesz później żałowała, że nie spróbowałaś.

10. Przełamiesz się na przyszłość

Nawet jeśli nic z tego nie wyjdzie, a on nie okaże się miłością twojego życia, to i tak twoje będzie na wierzchu – przełamując się raz, będziesz w stanie zrobić to ponownie w przyszłości. Bardzo prawdopodobne, że wówczas nie przysporzy ci to większego stresu.

Agata Kufel 

Artykuł przygotowany przez ekspertów portalu

4,logo3

 

 

 

Renata Przemyk na głównąartykuł pochodzi z jubileuszowego numeru Miasta Kobiet

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ