Friday, June 14, 2024
Home / PARTNER MK  / 10 najlepszych sposobów na pamięć i koncentrację

10 najlepszych sposobów na pamięć i koncentrację

Twoja praca przestała już być wydajna?

Mężczyzna rozwiązuje krzyżówkę

Warto dbać o koncentracje / fot. materiały prasowe

Masz wrażenie, że Twoja pamięć coraz bardziej zawodzi? Wydaje Ci się, że Twoja koncentracja nie zawsze jest na zadowalającym poziomie? Chociaż problemy z zapamiętywaniem i zdolność skupienia od czasu do czasu mogą płatać figle, wcale nie musisz się na to godzić. Zastanawiasz się, co na pamięć i koncentrację będzie najlepsze? Poznaj sprawdzone rozwiązania

 

Każdy chce, aby jego niezawodna pamięć i doskonała koncentracja trwały wiecznie. Chociaż to często wiek jest przyczyną trudności z zapamiętywaniem, nierzadko winę ponoszą złe nawyki. Skorzystaj więc z poniższych wskazówek i wybierz to, co na pamięć i koncentrację będzie dla Ciebie najlepsze. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić je wszystkie.

1. Rozwiązuj krzyżówki

Nie ma nic lepszego niż ćwiczenia dla umysłu. Tak samo jak trening fizyczny wzmacnia mięśnie, tak rozwiązywanie krzyżówek czy sudoku poprawia pamięć.

2. Stosuj odpowiednią dietę

Mózg zdolny do zapamiętywania musi być odpowiednio odżywiony. Jeśli zastanawiasz się, co na pamięć i koncentrację będzie dobre, odpowiedź jest następująca: właściwa dieta. W codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć m.in. takich produktów, jak orzechy, migdały, owoce i warzywa. Pomocna może okazać się również czekolada – glukoza w niej zawarta stanowi doskonałe paliwo dla mózgu.

3. Nawadniaj organizm

Odwodnienie organizmu wcale nie objawia się wyłącznie ciemnym zabarwieniem moczu, rzadszym jego oddawaniem czy wzmożonym pragnieniem. Niedostateczna ilość płynów wpływa także na pamięć oraz koncentrację.

Jeżeli chcesz poprawić możliwości swojego mózgu, nawadniaj organizm. Sięgnij po elektrolity np. w formie tabletek musujących Oryal. Dostarczają one m.in. magnez, potas, sód, wapń czy chlorki w postaci jonów. Są to substancje, których odpowiednia podaż wspomaga prawidłowe funkcjonowanie całego układu nerwowego, w tym mózgu.

4. Stosuj suplementy diety

Poza elektrolitami do picia, warto do codziennej diety włączyć inne suplementy diety. Wybieraj naturalne preparaty, które zawierają np. żeń-szeń, miłorząb japoński.

5. Dotleniaj mózg

Problemy z pamięcią i koncentracją nasilają się, gdy do mózgu nie dopływa odpowiednia ilość tlenu. Dlatego staraj się więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Pamiętaj przy tym o głębokim oddechu przeponą. Zbyt płytki nie dostarcza odpowiedniej ilości tlenu.

6. Wprowadź zmiany do codziennych nawyków

Wykonując codziennie te same czynności, mózg się przyzwyczaja do schematu. W efekcie działania prowadzone są mechanicznie. Wprowadzając nawet niewielkie zmiany w nawykach, zmusisz mózg do wytężonej pracy – to ćwiczy pamięć i koncentrację.

7. Graj w skojarzenia

Prosta gra w skojarzenia pobudza nie tylko wyobraźnię. Zmusza mózg do większego wysiłku, ćwicząc pamięć i koncentrację.

8. Angażuj rękę niedominującą

Zaangażowanie do codziennych czynności ręki niedominującej poprawia funkcjonowanie mózgu. Myjąc zęby inną ręką niż zwykle, możesz liczyć na lepszą pamięć i koncentrację.

9. Trenuj interwały

Badania naukowe wykazują, że intensywny trening interwałowy realizowany 2 razy w tygodniu ćwiczy również mózgu. Jeśli zastanawiasz się, co na pamięć i koncentrację będzie odpowiednie, do swojej aktywności wprowadź interwały np. na orbitreku czy wioślarzu.

10. Postaw na odpoczynek

Zmęczenie i życie w ciągłym stresie nie sprzyja zapamiętywaniu i koncentracji. Staraj się jak najwięcej wypoczywać – relaks przynosi odprężenie nie tylko Twojemu ciału, ale również umysłowi. Wypoczęty mózg wykazuje większą zdolność do zapamiętywania.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Azira Torbor 10 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More Information here on that Topic: miastokobiet.pl/10-najlepszych-sposobow-na-pamiec-i-koncentracje/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ