Sunday, July 21, 2024
Home / Styl życia  / Podróże  / 10 najlepszych miejsc na sesję zdjęciową w Krakowie

10 najlepszych miejsc na sesję zdjęciową w Krakowie

Zobacz Kraków jakiego być może jeszcze nie znałaś. Sprawdź 10 najpiękniejszych miejsc, które idealnie nadadzą się na sesję zdjęciową.

miejsca na sesję zdjęciową w Krakowie

Szukasz miejsca na sesję zdjęciową w Krakowie?/ fot. redakcja

Szukasz miejsca na sesję zdjęciową w Krakowie? O tym, że Kraków jest magicznym miastem wie każde dziecko i każdy nowo przybyły turysta. Wspaniałe zabytki i piękne, stare kamienice to tylko wierzchołek góry lodowej jego uroków. Można wręcz powiedzieć, że to miasto jest wręcz stworzone dla fotografów i do fotografowania. W wyjątkowych plenerach można by wręcz przebierać, a wszystko zależy od tematyki i efektów, które chcemy osiągnąć. Przedstawiamy wam kilka subiektywnie wybranych miejsc na mapie Krakowa, które podbiją serca nawet najbardziej wybrednych fotoreporterów

Lokomotywownia – Płaszów

Usytuowana przy ulicy Kolejowej 25, powstała w 1927 r. – jest całym zespołem budynków i urządzeń, która kiedyś służyła do obsługi, naprawy i stacjonowania lokomotyw. W tym momencie jest całkowicie opuszczona, ale otwarta dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak wygląda w środku. Ogromne, industrialne hale zdecydowanie nadadzą się jako ciekawy plener, a stojące nieopodal stare pociągi tylko dodadzą temu smaczku.

 

#lokomotywownia#depot#opuszczone#Kielce#opuszczonewkielcach#opuszczony#pkp#locomotive#photo#iphonephoto#iphonephotography#iphone6#iphone#photography#Poland#Polska#goodday#good#day#vscogoodshot#abandoned#abandonedplaces#abandonedpoland

Post udostępniony przez Michał Fiuk (@kampapple)

Cementownia – Nowa Huta

Pozostając w industrialnym klimacie, nie sposób pominąć tak znacznego miejsca w Krakowie jak Cementownia, położona przy ulicy Cementowej 2. Jest to opcja dla bardziej odważnych, gdyż w przeciwieństwie do Lokomotywowni – dalej prosperuje, więc dostęp do niej może być nieco utrudniony. Jednak nawet z zewnątrz zachwyca swoją surowością i może być spełnieniem dla niejednego fotografa.

Kamieniołom Liban

Usytuowane niedaleko Kopca Krakusa miejsce z niezwykłą przeszłością i klimatem. W latach 1942-44 znajdował się tam karny obóz pracy założony przez Niemców, a przez całą jego działalność wydobywano z niego wapień. Stojące do dzisiaj, przerdzewiałe już piece szybowe, mogą stanowić piękne tło dla każdej sesji. Dodatkową zachętą jest fakt, że na obszarze obozu wykonywano zdjęcia do scen obozowych filmu „Lista Schindlera” Stevena Spielberga i wiele elementów scenografii pozostało tam do dzisiaj.

 

Kamieniołom Liban ?? #liban #kamieniolom #kamieniolomliban #krakow #podgorze #wschód #słońca #summer #free #time #sky

Post udostępniony przez ⛷ Madzionka 〽️ (@madzionkaa)

Ogród Botaniczny Uniwersytety Jagiellońskiego

Jest to najstarszy taki ogród w Polsce, założony jeszcze w 1783 r. Znajduje się przy ulicy Kopernika 27, a jego powierzchnia to prawie 10 hektarów. Jest to niezwykłe miejsce na mapie Krakowa. Za kilka złotych wstępu możemy przenieść się w bajeczny świat egzotycznych roślin, pięknych kwiecistych alejek i niedużych stawów, zawładniętych przez lilie wodne. Miejsce idealnie nadaje się na sesje ślubne, jak i takie artystyczne, w stylu baśniowym.

uj, collegium śniadeckiego, ogród botaniczny

Collegium Śniadeckiego fot. wikipedia.org

Zakrzówek i Skałki Twardowskiego

Woda i okalająca ją zieleń, poprzeplatana pięknymi skałami to niewyczerpany temat na sesje zdjęciową. Zakrzówek jest miejscem niezwykle popularnym wśród krakowian i mogłoby się wydawać, że wszystkie jego tajemnice zostały już odkryte, jednak dalej zachwyca swoją głębią. Dodatkowo zalew jest dostępny dla nurków, którzy pod wodą będą mogli zobaczyć ciekawe atrakcje (jak autobus albo fiata 125p). Może sesja pod wodą?

 

#skalkitwardowskiego #skalki #zakrzowek #krakow #cracow #zalew #las #forest #rocks #landscape #beautiful #nature #sunset #view #photography #instaphoto #freetime #afterwork #walk

Post udostępniony przez @_kar00

Uroczysko Las Wolski

Ogromny obszar leśny (zajmuje aż 419 hektarów), znajduje się w zachodniej części miasta, a na jego terenie jest położone krakowskie zoo. To niezwykły obiekt przyrodniczy, który niejednemu fotografowi mógłby zawrócić w głowie swoimi plenerami. Znajdziemy tam kilka rezerwatów przyrody, zamek w Przegorzałach, czy kopiec Piłsudskiego. Jest w czym przebierać, a nadchodząca jesień dodatkowo sprawi, że Lasek Wolski nabierze pięknych kolorów.

lasek wolski, uroczysko, las wolski, kraków

Jeden z liczny leśnych wąwozów, /fot. wikipedia.org

Krakowskie kopce

Kraków może poszczycić się aż pięcioma kopcami: Krakusa, Wandy, Kościuszki, Piłsudskiego oraz najmłodszy i najmniejszy – kopiec Jana Pawła II. Rozpościera się z nich idealny widok na całą panoramę miasta. Nie ma lepszych miejsc, aby uchwycić piękno i wyjątkowość tej metropolii, która rozpościera się nam u stóp.

kopiec kościuszki, kraków, kopiec, kopiec kraka

Kopiec Kościuszki /fot. wikipedia.org

Bulwary Wiślane

Miejsce wydaje się proste i oczywiste, ale można wyczarować na nim prawdziwe cuda. Widok na Wisłę i Wawel daje pole do popisu fotografom, a ich konfiguracji może być tak wiele, że za każdym razem można z niego wyciągnąć coś pięknego i nowego.

kraków, bulwary, bulwary wiślane,

Bulwary Wiślane zimą /fot. wikipedia.org

Fort św. Benedykta

Ta część Twierdzy Kraków powstała jeszcze w drugiej połowie XIX wieku. Znajduje się przy ul. Rękawka i jest unikatem pod względem architektury fortecznej. Fort jest zbudowany na planie koła i pięknie wpisuje się w okalające go drzewa. Surowe mury z pewnością podbiją serca waszych obiektywów.

 

Kraków nieznany, zapomniany, zaniedbany… Fort św. Benedykta #krakow #walk #poland #podgórze #city #sunday #fort #wieżaartyleryjska #fortbenedykt #fortbenedykta #fortśwbenedykta #architecture #history

Post udostępniony przez Karolina Losiniecka (@losiniecka)

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu

Może nie w samym Krakowie, ale jeszcze w jego administracyjnych granicach, na prawym brzegu Wisły, znajduje się opactwo o wielowiekowej tradycji. Umiejscowione na wysokiej skale stanowi idealny plener do bardzo klimatycznych zdjęć – zwłaszcza o świcie, kiedy jest osnuty mgłą. Podobno najlepiej fotografować go z drugiego brzegu rzeki, gdyż jesienią słońce wschodzi zza klasztoru i daje to piękny efekt!

opactwo benedyktynów, kraków, tyniec, zakon

Opactwo od strony Wisły /fot. wikipedia.org

Kraków to miasto niezwykle wdzięczne dla fotografów i lubiąca bywać w obiektywie. Wyżej wymienione miejsca to tylko jedne z licznych wspaniałych miejsc, idealnych do robienia zdjęć. Nie zapominajmy, że to miasto idealne dla poszukiwaczy, a liczne zaułki i tajemnicze, opuszczone kamienice tylko czekają na to, aby je odkryć i wykorzystać.

 

Klaudia Bobela

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
 • dobryplener 26 lipca, 2018

  Cześć,
  Zachęcam fotografów do zamieszczania swoich wizytówek oraz miejsc na sesje ślubne lub narzeczeńskie w rozwijającym się powoli portalu:
  – https://dobryplener.pl/
  Miejsca oczywiście mogą być dodawane przez pary, tak aby pochwalić się sesją usmiech.gif
  Jest również możliwość DARMOWEGO zamieszczenia artykułu na blogu w tematyce foto, ślub, wesele. Jeśli ktoś jest zainteresowany artykułem z linkiem prośba o kontakt.
  Wytyczne:
  – założenie wizytówki
  – dodanie 2 miejsc do mapy (ze zdjęciami + mini opis)
  – przesłanie artykułu na minimum 3500 znaków
  Zainteresowanych zapraszam do kontaktu przez formularz na stronie.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ