Wednesday, April 17, 2024
Home / PARTNER MK  / 10 aplikacji dla biegaczek i kolarek, które musisz wypróbować

10 aplikacji dla biegaczek i kolarek, które musisz wypróbować

Biegasz? Pedałujesz? Zobacz bez czego prawdziwa BIEGARKA się nie obejdzie

Run Keeper / fot. materiały prasowe

Wraz z upowszechniającą się z roku na rok modą na bieganie oraz jazdę na rowerze wzrasta również popularność aplikacji internetowych, które ułatwiają nam mierzenie naszych postępów treningowych. Endomondo dla biegaczy, Runtastic Road Tracker dla rowerzystów oraz inne aplikacje umożliwiają zmierzenie pulsu, przebytego dystansu czy liczby spalanych kalorii. Poniżej prezentujemy 10 aplikacji, dzięki którym zarówno bieganie jak i przejażdżki rowerowe będą znacznie bardziej urozmaicone

Aplikacja to najlepszy sposób na motywację i monitorowanie sukcesów! / fot. materiały prasowe

Aplikacja to najlepszy sposób na motywację i monitorowanie sukcesów! / fot. materiały prasowe

1. Endomondo 
Zdecydowanie jedna z najpopularniejszych aplikacji sportowych na świecie. Endomondo sprawdza się w trakcie biegania, jazdy na rowerze, pływania i wielu innego typu treningów. To jak osobisty trener, który nie tylko motywuje, ale również bawi. Endomondo umożliwia zapis trasy, rekordów, treningów oraz analizę postępów. Z aplikacji możemy korzystać bezpłatnie lub wykupić wersję premium.

2. Krokomierz i odchudzanie trener
Kroki i kalorie są w aplikacji synchronizowane z MyFitnesspal. Krokomierz umożliwia mierzenie kroków przebytych w ciągu całego dnia, bez względu na to, gdzie znajduje się telefon. Dodatkowo w każdym momencie możemy sprawdzić ilość spalonych kalorii czy zmiany w BMI. Z pomocą aplikacji stworzymy także grupy marszowe wraz z rodziną czy znajomymi

3. Runtastic Bieganie&Fitness
Aplikacja przy wykorzystaniu GPS-a pozwala na monitorowanie aktywności sportowych takich jak bieganie, jazda na rowerze czy wędrówki piesze. Korzystając z Runastic zyskujemy dostęp do opracowanych przez specjalistów planów treningowych, dzięki czemu znacznie łatwiej osiągniemy każdy z wyznaczonych sobie celów. Dodatkowo aplikacja umożliwia śledzenie wybranych tras, statystyk czy podejmowanie nowych wyzwań. Bezpłatnie możemy korzystać z podstawowej wersji aplikacji, natomiast z bardziej rozbudowanej – odpłatnie.

Runtastic Bieganie&Fitness / fot. materiały prasowe

Runtastic Bieganie&Fitness / fot. materiały prasowe

4. S Health
To dedykowana aplikacja dla posiadaczy telefonów marki Samsung. Podobną funkcjonalnością charakteryzuje się Mi Fit czy Huawei Wear. Aplikację w czasie treningu mogą wykorzystać zarówno biegacze jak i amatorzy jazdy na rowerze czy wędrówek górskich. Z pomocą aplikacji możemy zapisywać spożywane posiłki, ilość wypitej wody, a nawet kontrolować jakość naszego snu.

S Health / fot. materiały prasowe

S Health / fot. materiały prasowe

5. Runtastic Road Tracker
Możliwości jakie niesie ze sobą wykorzystywanie w treningu tej aplikacji z pewnością docenią fani kolarstwa szosowego. Korzystając z Runtastic Road Tracker telefon staje się GPS-em oferującym aż 50 różnych możliwości. Nie ma znaczenia czy wybierasz się na przejażdżkę po parku czy raczej na długi, interwałowy trening – stopniowo odkrywając kolejne, nowe funkcje jak LIVE Tracking czy Doping poczujesz się bardziej zmotywowany do częstszych wypadów rowerowych. Z podstawowych funkcji aplikacji możemy korzystać bezpłatnie. Te bardziej zaawansowane dostępne są w wersji premium.

Runtastic Road Tracker / fot. materiały prasowe

Runtastic Road Tracker / fot. materiały prasowe

Oceń artykuł
2 komentarze
  • W. 11 maja, 2016

    A słowo biegarka występuje w języku polskim?

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ